Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

scalping na FX


galant

Doporučené příspěvky

ad skalpovani - mam pocit, ze tahle technika snad funguje jenom pro locals na parketech, protoze ti obchoduji bez komise (kresla maji pronajata) a vidi, kde jsou nastosovane ordery off-floor traderu. Tim padem obchoduje v podstate parket proti tem ostatnim. Na OTC thu jako Forex to muze fungovat velkym brokerum. A neni to nic moc koser.
namodro: me akorat desi, jak mi velky spread hybe se ziskovosti strategii s PT na 60 pipsech u cablu, a kdyz nekdo rekne, ze pujde na 10 pipsu na euru... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • Odpovědí 570
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to galader

zdravím, máš nějaké výsledky s tím zigzag? Na tom fxforu jsou z toho lidi docela zmatený...Navíc je ten indikátor obsažen jen v MT4? Nebo se musi nějak modifikovat? Viděl jsem ty ukazatele z demo účtů, přijde mi to jak reklama Horsta Fuxe. Jedu jen VT, takže jestli to má vůbec cenu zkoušet. Díky

Dan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Uz je to dlouho, co jsem se ZigZag experimentoval. Zezacatku to slo ok, ale pak ne. ALe pravda je, ze jsem se na to moc nesoustredil a delal chyby. Nedodrzoval jsem system a tak. Takze zatim jsem ZigZag dal k ledu. Kdyby na to byl AOS tak bych po nem na testing hned skocil. Ale hlidat to porad a cucet do toho 12 hod denne, na to uz nejsem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Franciso:

Podle me jsou dva ruzne pohledy na ZigZag = bud si pockat na prodlouzeni trendu a jet s nim, tzn ze budu kopirovat ZZ linku, ale take je druhy pohled, pockat si na high a jet proti, tzn doufat, ze se dale neprodlouzi /neprokresli/ ZZ linka.

Dalsi pristupy jsou v kombinaci dvou ZZ jak jsi psal, popr ve sledovani ZZ jednoho v ruznych TimeFrame.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Adraj Napsal:
-------------------------------------------------------
> To Bachmann,
> moje rada zni: vykasli se na skalping. Podle mych
> zkusenosti,je skalping pouze pro hodne zkusene
> tradery. 1. pro ty co maj osahany trh, ale
> predevsim 2. pro ty, co to se zkusenostma z realu
> unesou psychicky. Obchodovani na demu je dobre jen
> k tomu, aby si kazdy osahal trh, zjistil jak se
> zadavaji prikazy, jak funguji indikatory ... Ale
> real je neco uplne jineho. Ja kazdemu doporucuji
> at si otevre pro zacatek maly ostry ucet do 1000
> usd. a zkousi v klidu honit miniloty. Ono jedna
> vec je mit profitabilni system, a vec druha je byt
> schopen jej realne obchodovat. Bez legrace, na
> psychice dodrzet system a zvlast kdyz se nedari,
> je pro hodne traderu velmi obtizne.
>
> Adraj

To je pravda aleze ti to pujde na denu neznamena ze ti to pujde live protoze taky mas data treba fed , eurozona , prodej sales a ze nahodou trefis dada v tvem smeru se ti muze stat na live osudnym. Ja rikam ze demo je na h...... nechapu lidi co maj demo i live je to k nicemu. Ja osobne jedu vsechno live i kdyz treba neco testuju kdyztak prodelam nakej dolar no vsak o nic nejde ne az ti to pujde tak to mas za jeden den zpet to cos prodal
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To je paráda, že tady máme takový borce, co ani na testování nepotřebují demo. Když přijdou o pár dolarů, nic se neděje, však ony se zase samy přikutálí. Jenom doufám, že se toho nechytí nějaký nováček a nezačne podle toho vzoru testovat své první strategie. Nedalo mi to, abych se k tomu nevyjádřil, mám na takové projevy velmi vyhraněný názor.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dříve jsem taky zkoušel scalping ale nechal jsem toho z těchto důvodů:

1. člověk musí vydělat na spread, a když scalpujete dejme tomu 10 pozic po PT 10pip
zaplatíte na spreadech 30pips
Když to když obchodujete klasicky intradenně s průměrným ziskem 50pips na pozici tak na spreadech zaplatíte pouze 6pips se stejným výsledkem.
Z toho důvodu mám takový dojem, že scalping vymysleli broukeři ;)

2. Důvodem je že větišna nováčku má pocit (v četně mě donedávna), že aby na trhu vydělali musí byt hodně aktivní a čím víc pozic otevřou tím větší profit získají ale podle mých dosavadních zkušeností opak je pravdou. Od té doby co jsem zmírnil tempo a místo 15 obchodů denně uzavírám tak pět denně mnohem lépe se mi soustředí na trh a mé obchody jsou promyšlenější, dělám méně chyb a celkově se pro mě obchodování stalo psychicky méně náročné.

Podle mě se scalping dá výhodně obchodovat jen u broukerů kde je spraed tak 1pips ale i tak to nepokládám za příliš efektivní způsob obchodování.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Nouma:
Ja kym som si dal dokopy nejaku obchodnu strategiu, odskusal co ako funguje, ako nie, som zrusil 5 demo uctov, kazdy po 1.000,- USD. Toto zazit na live ucte.... Neviem ci by som to tak lahko rozchodil. :)
A co myslis tym "...a ze nahodou trefis dada v tvem smeru se ti muze stat na live osudnym."

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

to all:

Ja jsem nejprve zkousel komodity, od kterych jsem ale odesel k Forexu (z duvodu nizsich pocatecnich nakladu). V MT4 uz postupne zacinam psat sve prvni EA's. Mym prvnim EA bylo obycejne na krizeni dvou EMA (kdyz je rychlejsi nad pomalejsim = buy, atd), ale at jsem optimalizoval jak jsem optimalizoval, porad to co jsem chtel. Jednou jsem cistou nahodou zmenil postup a v okamziku kdy fastEma prekrizilo slowEma nahoru jsem prodal. Po chvilce testovani jsem se citil jako blazen, davalo mi to cca 3x lepsi vysledky nez me ostatni strategie ackoli muj RRR nebyl dle vseobecnych pravidel (samozrejme pocet ziskovych obchodu se zvysil, jinak bych nebyl ziskovy).
Ted testuju na demu a porad jsem v zisku (slusnem).
PT 11 pips
SL 14 pips

Prijde mi to jako velmi "brutalni" strategie (podle aspon meho selskeho rozumu) a trochu se tohoto zvlastniho postupu bojim, ovsem ma statistika mluvi jasne (zatim jsem testoval na datech zhruba rok z5, jeste zkusim sehnat starsi a otestovat vice do historie).
Profit faktor se mi zatim pohybuje nekde okolo 3.19
Chtel jsem se zeptat jestli je tady nekdo kdo podobny OS (AOS) zkousel a jake s tim ma zkusenosti.

Tom :)

PS Dle sveho PT jsem vyhodnotil tento system jako scalpovaci, proto jsem svuj prispevek umistil zde...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tom_czr: predpokladam, ze obchodujes jen EUR/USD, ostatni pary kvuli spreadu budou asi horsi, co?
Ono to dava technicky trochu smysl, prekrizeni nastava casto pri velkem pohybu a po nem nasleduje konsolidace, takze vlastne jdes proti trendu a obchodujes male korekce. Ja moc neverim dlouhodobe funkcnosti te strategie (je nutna velka procentuelni uspesnost obchodu), ale jestli ti to bude fungovat a budes ochotny do toho vrazit nejake penize, treba budes velmi slusne vydelavat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tom_czr: Pokud tim co jsi napsal
"jsem testoval na datech zhruba rok z5, jeste zkusim sehnat starsi a otestovat vice do historie"
myslis backtest v MT4, byl bych na ty vysledky opatrny. Mrkni do vlakna o MT4 tam se to taky zminuje. Jednoduse si to jestli vysledky backtest jsou smeroplatne overis tak ze napr. tyden nebo mesic toto EA pojedes realne na demu a pak na to same obdobi pustis backtest se stejnym nastavenim.
No nechci ti brat iluze kazdopane bud hodne opatrny a nez pudes na live jed to EA nejakou dobu na demu.

Kaja

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to koblih,dzink:

Diky za reakce... o vlastnostech testovani v MTcku vim a davam si na to pozor. Srovnani real na demu a backtest jsem taky zkousel - zatim to sedi.
Obchoduju to na USDJPY, EURUSD,GBPUSD - na vsem zatim v profitu. Co se tyce dlouhodobe funkcnosti strategie toho se taky trochu obavam, ale clovek si nemuze byt jist nicim :))
Jedu na 30min grafech... budu to tedka cca mesic testovat na demu a mezitim budu pracovat na dalsim EA, ktery nebude scalpovaci (tak snad neco vymyslim :)) Uvidime, drzte palce.

Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Zdravím,

Chci se podělit o svou zkušenost se skalpingem. Snažím se pronikat do Woodiho CCI a tak jsem zkoušel podle manuálu(již několikrát tu zmíněném) 5 min grafy a Woodiho paterny. Jeden měsíc jsem dělal obchody v demu. Celkem se mi dařilo rozpoznávat paterny, ale většinou jsem končil na spreadu. Sice trend šel mím směrem, ale ne na tolik abych vydělal. Snažil jsem se ze začátku mít PF 5 pips, ale to jsem byl hodně ve ztrátě. Pak jsem si dal 1 pip :-) . Došel jsem pro sebe k závěru, že 5 min graf je na Woodiho málo. Nyní se chystám testovat 15 min graf s podobnou metodou a Woodiho CCI. Jsem novis takže se vůbec snažím proniknout do celého světa FX.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...