Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Robert.t.kiyoshaki


peta525

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 168
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Dobrý den,

Od tohoto autora jsem zatím četl jedinou knihu a to Bohatý táta, chudý táta a musím říct, že mě v celku zaujala. Nenajdou se tam sice nějaké instantní rady, ale s principem tvoření aktiv, která jsou základním receptem k bohatnutí nelze než souhlasit. Určitě velmi poučná kniha.

Může někdo doporučit i nějaké jiné jeho knížky?


David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Me se od neho nejvíce libila kniha "když chcete byt štastní a bohati, nechodte do skoly. ale take napsal- cash folow kvadrant, bohatý tata-chudý tata,bohatý tata-chudý tata pro mladé, bohatý tata radí jak investovat,cashflow kvadrant boatého taty,bohatý tata radí jak dosáhnout finanční svobody, bohaté dítě,chytré dítě, co bohatí uči sve děti, škola byznysu, atd. Je toho jeste hodne to vse napsal se spluprací Sharon.l.Lechter. Doporučuji tito knihy přečíst. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Musim rict, ze po precteni serie knih pocinajici Bohaty tata, chudy tata se moje vnimani financniho sveta dost radikalne zmenilo. Doslo mi, ze jsem doposud zil zivot "vydelej a utrat". Jeho knizky mi, pokud jde o finance a nakladani s nimi, otevrely oci. Zacal jsem zit s tim, ze jistota neexistuje a taky vic podle pravidla "kdo neriskuje nic nema". Rozhodne stoji za to precist, spouste lidi urcite zmeni zivot.

lloyd

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Také bych rád přispěl do tohoto vlákna , mou první knihou kterou jsem od tohoto autora přečetl byl Bohatý táta, chudý táta později jsem si přečetl ještě dvě jeho knihy jednou z nich také byla Kam se poděli mé peníze . Přiznám se že jsem si od svého okolí užil spoustu posměšků když jsem jim o knihách vyprávěl zvláště pak o knize Kam se poděli mé peníze, ptali se mě kam že se zatoulali ty moje peníze a jestli už jsem zjistil kde jsou a podobné hloupé poznámky .Ale co chci říct je že autor a jeho knihy mi dost pomohli jak vnímat okolí a pak jsem si vlastně uvědomil že doposud jsem pro svou budoucnost udělal leda tak velký prdlajs . Přesto jsem často nadával tak jak to dělají dnes všichni okolo mě že je všechno drahé že je všechno na nic atd. ale nějak mi unikala podstatná věc a to že vlastně nedělám nic jiného než že se motám v začarovaném kruhu a jenom kopu kolem sebe . Ne že bych dnes po přečtení knihy změnil svůj život od základu a byl zavodou , ale o věcech přemýšlím v souvislostech a několik kroků dopředu a právě v téhle rovině mi kniha otevřela oči . Chci ale také říct že nejlepší je kniha Bohatý táta, chudý táta, to ostatní je jen další verze té první knihy pouze je něco změněno nebo jsou přidány nějaké nové poznatky ale ve své podstatě jsou všechny jeho knihy velice podobné .

Jinak souhlasím s výše napsanými články do puntíku .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Celkem jsem si koupil od Kiyosakiho 4 knihy (Bohatý táta Chudý táta, Kam se poděli mé peníze, Do důchodu mladý a bohatý, Cashflow kvadrant). Zatím jsem přečetl knihu Bohatý táta Chudý táta a dočítám knihu Kam se poděli mé peníze.
Vřele ostatním knihy od tohoto autora doporučuji, dost mě obohatili, i když některé autorovi myšlenky mi byly známé.
Řekl bych, že autor mi otevřel další dveře k finanční svobodě, na které tvrdě pracuji.
Naštestí nemám tu smůlu jako Renda, aby se mi okolí posmívalo, protože mí blizcí vědí, že o finance se vážně zajímám již několik let. Komoditní obchodování a jiné možnosti burzovního obchodování (certfikáty, opce) pro drobné investory jsem bohužel objevil teprve nedávno (červenec 2005)

Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Od tohoto autora jsem cetl temer vsechny knihy, ktere se v cechach vydali a musim rici, ze je v nich hodne pravdivych myslenek i kdyz mne obcas pripadalo ze si tam autor protireci. Po tomhle vsem si clovek uvedomi jaky vlastne zije zivot, kdyz kazdy den rano stava do prace a takhle se to opakuje az do duchodu, kde pak financne v mnohych pripadech strada, jelikoz cely zivot pracoval pro a na nekoho jineho..Tyto knihy radikalne zmenily muj pohled na svet co se tyka fungovani penez a co udelam s kazdou dalsi vydelanou korunou..Osobne bych doporucoval kazdemu precist jeho prvni tri knihy a knihu Do duchodu bohaty, ve ktere je rovnez hodne dobrych myslenek. Ze zbytku kiyosakiho knih jsem uz hodne citil reklamu na jeho hry a zpetne na predesle knihy a tak nejak se tam ty myslenky opakuji, ale cteni to bylo taky poucne..
Myslim ze je to takovy zaklad pro clovek, ktery se chce vydat na cestu financni nezavislosti a neskoncit v pracovnim procesu do konce zivota (coz je v knize popsano jako povestny rat race)..

Preji hodne stesti

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vsechno podstatne bylo jiz receno. Taky je to ma oblibena literatura.
Zacal jsem s tim, ze jsem si udelal v excelu svuj vlastni financni denik, kde vse zaznamenam. Vim presne, kolik utratim za srandu, za jidlo, za hobby, za najem, za sport, za holky a podobne. Taky vim kolik nasetrim. Stal jsem se jasne panem svych penez. Chce to postupne investovat investovat investovat, az se to jednou prehodi do roviny, kdy osm hodin denne nemusis byt zavreny v kanclu a makat na to, aby jsi mel kde spat a mel co jist.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Glader:
Takový finanční deník mám v Excelu již od roku 2003. Koncem každého roku si na další rok sestavuji něco podobného jako je státní rozpočet, kde mám naplánované jak příjmy (naštestí mám vcelku konstantní plat), tak jednotlivé kategirie výdajů (nájem, elektřina, telefon, internet, osobní výdaje, životní pojištění, neživotní pojištění, stavební spoření, investice, splátky závazků (=minulost), ostatní výdaje). Osobní výdaje si pak už podrobně neplánuji, nechci zabřednout do takových extrémů, abych si hlídal, jestli si můžu koupit něco dobrého, koupit lahvinku navíc na posezení s přáteli apod. Ostatní výdaje jsou moje rezerva pro nenadálé události (nějaké domácí zařízení se rozhodne odejít do důchodu) .
Plánování příjmů a výdajů mi umožnuje sledovat a simulovat budoucí cashflow, pokud se rozhoduji provést větší neplánované výdaje a samozřejmě provádět zpětné vyhodnocení.

Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer knihu "bohatý táta, chudý táta" se chystám přečíst již delší dobu a po vašich příspěvcích se na ni těším ještě víc. Právě jsem poněkkolikáté dočetl knihu od jiného autora " Jak získávat přátele a působit na lidi" a musím říct že se také jedná o skvělý kousek není sice o tradingu ani o osobním pohledu na finance , ale spíše o obchodním styku. Hodí se hlavně i pro obyčejný život s rodinou a přáteli(poté co jsem si ji přečetl nacházím každý den lidi, kterým by se hodila.).

A k těm posměškům ostatních lidí: nic si znich nedělejte a jen si je ve svém okolí pěkně pěstujte vždyď oni budou za pár let stále vpráci , ale kde budete vy??? :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, jsem tu nový, jsem z Mostu a je mi 16.

Kniha Bohatý táta, chudý táta byl můj první krok na cestě k zájmu o finance, investice a taky k finančníkovi a komoditnímu obchodování. Vždycky jsem si představoval, jak budu bohatý, ale vždy to byli takové neurčitě představy a hlavně jsem nevěděl, jak toho dosáhnout. Až tahle kniha mě přivedla na "doufejme" ;) správnou cestu. Rozhodně jsem si díky ní hodně věcí ujasnil i dozvěděl, pak následovala logicky kniha Cashflow Kvadrant, která je mnohem konkrétnější a doporučuju jí hned jako následující. Poté jsem se dostal i k serveru finančník, zaujalo mě to, přečetl si několik článků, komoditní manuál a udělal online test s jednou chybičkou. Dneska čtu takové knihy pořád a chtěl bych se pro začátek věnovat komoditnímu obchodování, zatím si dělám čas na papírové obchodování. Tahle kniha byla klíč.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...