Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AKCIE - tipy na obchod


stavodesign

Doporučené příspěvky

ahoj Michale,
jsem Tvuj verny ctenar :) , bedlive sleduji veskere tve prispevky ohledne akcii. Snad casem zacnu taktez prispivat svymi poznatky, avsak zatim se jen otukavam. Zajimam se predevsim o cenove pasmo do 10$ za akcii, mam velmi male finance a jen si takhle bokem zkousem privydelat. V posledni dobe sleduji vyvoj [bold]F[/bold]ordu,kde drzim pozici BUY 8.02 ,ale bude to asi na dlouho, kolem 8.5 se vytvari bariera,kterou ne a ne prekrocit. Dale po ocku sleduji [bold]NAVR[/bold],ktera po nedavnych nejasnostech vyskocila s cenou prudce kupredu, avsak beze me.. [bold]CTIC[/bold] velmi zajimave pro ty, co maji radi risk :). Cena je velmi nizko, ceka se na vyhodnoceni leku,ktere tato spolecnost vyviji,zda projdou ci ne. Kdyz se podivas na par let zpet kolem r. 2000,kdy se jim neco podobneho uz podarilo, tak mi to prijde jako vic nez velke lakadlo. Ten sirius vypada zajimave, avsak me u podobnych titulu vzdy odradi ty cervena cisla u zisku,atd..

Hezky den preje
Robert

P.S. budu rad za jakekoliv dalsi tipy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 589
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim panove, jsem rad, ze se nekdo pridal a doufam, ze budete pokracovat. Vic hlav vic vi a hlavne najde vic zajimavych akcii :) Doufam, ze budete pokracovat a ze se casem pridaji i dalsi. Robert : dik, ale ja jsem take spis zacatecnik ( zkusenosti z ceskych akcii nepocitam ) a az posledni dobou jsem se zacal spolehat na vlastni analizu, misto abych bezhlave spolehal na cizi "zarucene" tipy. F taky se mi nezda, ze by jeste klesal - pokud prekona 8,50 pak by mohl nahoru. CTIC uz mam taky nejakou dobu v hledacku. Osobne radeji pockam jak se to vyvine - nakoupil bych pokud prekona 2,45. NAVR - jeste musi prekonat MA200 a pak 7,5 a pak by mel volnou cestu az k 10. Ten obrat byl ale dost rychly, ja bych ted cekal nejakou mensi korekci. Glader : BA - urcite vyborna investice na delsi dobu - 3 roky takrka stailni rust ( letos o cca 40% ), slusny vyhled do budoucna, pokud jim nezacnou padat letadla ;) tak by jeste nejakou dobu mela rust. Technicky - minuly tyden prekonala hranici 70, ktera by mohla fungovat jako psychologicky support, pod ktery se nevrati. Pokud ovsem sleze pod 70 tak bych ocekaval pokles tak k 68. Pockal bych jak dopadne dnesek. Zentiva - nevim CR a vychodni Evropu nesleduju. Uspesne obchody Michal

652

653

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny akciové nadšence! Na akciových trzích teprve začínám a s indikátory se teprve pomalu seznamuju. Líbí se mi vaše tipy a názory a jsem rovněž zastáncem názoru, že čím více tu bude příspěvků, tím bude lepší výběr a také volba. Orientuju se zatím spíše na stabilní a dlouhodobější investice, ale s částí svých peněz hodlám i zlehka zariskovat krátkodobými spekulacemi. Jaký máte názor na nákup akcií společností, které se zabývají ropnými vrty (DO, NBR, PDC)? Z hlediska několika málo měsíců se mi tyto akcie zdají být velice perpektivní, zejména díky očekávanému růstu cen ropy (která je během několika pár týdnů na svém minimu).

654

655

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny akciové nadšence! Na akciových trzích teprve začínám a s indikátory se teprve pomalu seznamuju. Líbí se mi vaše tipy a názory a jsem rovněž zastáncem názoru, že čím více tu bude příspěvků, tím bude lepší výběr a také volba. Orientuju se zatím spíše na stabilní a dlouhodobější investice, ale s částí svých peněz hodlám i zlehka zariskovat krátkodobými spekulacemi. Jaký máte názor na nákup akcií společností, které se zabývají ropnými vrty (DO, NBR, PDC)? Z hlediska několika málo měsíců se mi tyto akcie zdají být velice perpektivní, zejména díky očekávanému růstu cen ropy (která je během několika pár týdnů na svém minimu).

656

657

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny, vcerejsek potvrdil "vyprodej" pred koncem roku, cca 3/4 akcii ktere sleduji vcera klesly. Vsichni asi vybiraji zisky, aby meli na darky :) . Nerad SHORTuji tak budu do konce roku hodne optrny a asi toho taky cast prodam. Fany : ceny akci tezarskych spolecnosti, stejne jako napr. rafinerskych spolecnosti v zasade hodne koreluji - na tech grafech DO a NDR je to videt na prvni pohled. Ja prikladam graf OSX - index ropnych spolecnosti a jeho prubeh je hodne podobny. Navic ceny techto akcii reaguji nejen na cenu ropy, ale i na rozhodnuti treba OPECu, ktera cenu ropy ovlivnuji. Z dlouhodobeho pohledu cena ropy pujde nahoru o tom asi zadna, kratkodobe bych vsak cekal ze jeste do konce roku v prumeru o neco klesnou. Uvedene akcie DA, NBR jsou na mne s cenou kolem 70 trochu drahe, ja bych miril do nizsich "sfer" treba TDW ( cca 46 ), nebo mezi mensi zacinajici spolecnosti. Podle mne je pri analyze nejzasadnejsi otazka jak dlouho chci akcii drzet, od toho se vyviji veskere dalsi uvahy. Ohledne brokera - ja jsem presel od Fia k IB a jsem plne spokojen - nizke poplatky, maji API tzn. moznost napojeni softu na automatickou analyzu, moznost obchodovani komodit, akcii, opci, warantu... Uspesne obchody Michal

660

661

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem! Michale, díky za komentář. Co se týče těžařských společností (DO, PDC,NBR), mám je už nakoupené cca měsíc, v té době byla cena cca o 10% nižší. Target jsem si dal 40-50% do jednoho roku, takže vzhledem k již zmíňovaným skutečnostem, by se to povést mohlo. Zajímalo by mě, jakjste na tom vy ostatní z hlediska "focus listů". Od kterých investičních společností čerpáte doporučení a hledáte "nové" tituly? Já průběžně sleduji doporučení od Zacks, Fio a AfinBrokers (jejich doporučení jsou však IMHO hodně chabé!)... Vždy po vydání nového doporučení těchto firem, zařadím titul do svého Focus listu a snažím se během co nejkratší doby udělat si na titul vlastní obrázek. Jedním z posledních doporučení od Fio se mi docela líbily akcie firmy MOVI. Krátkodobé doporučení bylo na 5,35$ (target 6,30$) - to se povedlo velice krátce. Poté Fio doporučilo titul i k střednědobé investici (1/2-1rok) s cílem 12,00$! Co si o tomto doporučení myslíte? Podle MA(20) má zřejmě kurz namířeno opět dolů...

665

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny, tak nakonec to s tim celkovym poklesem nebylo zdaleka tak "horke" jak jsem predpokladal. S tou opatrnosti to asi nedokazu dodrzet a jeste si parkarat kliknu. Potesilo moje oblibene AMD, ktere si pripsalo skoro 4% a zavrelo na 29,22, pricemz high bylo 29,77 ( v AH kleslo na 29,01 ). Dnes by si mohlo poprve tuknout na 30 :). Naopak zklamalo GTE, ktere propadlo o 11% na 3,33 , jeste ze nevysel ten vstup ze ctvrtka. Uvidim jak se bude tvarit pri dnesnim obchodovani. Kdyby to kleslo pod 3,20 a pak se otocilo nahoru tak uvazuju o nakupu. Uspesne obchody Michal

666

667

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Fany,
na MOVI jsem se po tom doporuceni Fia take dival, ale obrat trendu se mi tehdy moc nezdal. Cely prosinec se pohybuje v pasmu 5-6$, moc neverim, ze by klesnul pod listopadove low. Ja bych pockal jestli prorazi 6 a pak bych nakupoval. Cil 12$ je celkem dost, na to by se musel rozjet vyrazny UP trend. Na druhou stranu 12$ je korekce zhruba o 1/3 propadu za posledniho pul roku - to by mohlo vyjit a 200% za necely rok by nebylo k zahozeni ;).

Uspesne obchody

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Oldas, GM bych ted nekupoval. Vcera propadlo o 5,5% a zavrelo pod 20$ ( minimum od roku 1987 ). Podle mne zatim nic neukazuje na obrat, zatim bych pockal. Nicmene pokud nekdo veri automobilkam ta bych sledoval pro mozny bottom fishing ). Kdyz jsme u tech automobilek - kouknete na TM ( Toyota ) je tesne pod 100$ a zvedla predpoklad prodanych auto pro pristi rok, cimz by se mela stat nejvetsim svetovym vyrobcem. Mohla by jit nahoru. Uspesne obchody Michal

669

670

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj, mam jeden dotaz, koukam na americke akcie na stockcharts.com nebo bigcharts.com ale vsude je to spozdene cca o 20 minut. muzu nekde na netu koukat na online ceny nebo musim podepsat smlouvu s nejakym brokorem, ktery mi to pak umozni? a kdyz uz jsme u tech brokeru ktereho brokera doporucujete pro obchodovani?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...