Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AKCIE - tipy na obchod


stavodesign

Doporučené příspěvky

Zdravim,
o real-time datech zdarma nevim ( level 1 ), jedine zpozdena o cca 15 minut. Obcas se da dostat k datum vybranych titulu pokud se zaregistrujete demo nejake platformy a pod. Je to stejne jako u futures, jedina sance jak se dostat k plnohodnotnym datum je otevrit si ucet u brokera.
Ja jsem nedavno presel k IB a zatim plna spokojenost, akorat se clovek musi o vse starat sam.

Uspesne obchody

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 589
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

sorry za dotaz ale co to je IB? ja doted jel jen ceske akcie (cca 10 let) vcera jsem udelal prvni obchod v americe, nakup 1.000 ks CHKP za 21.40, puvodne jsem mel order za 21.10 ale kdyz jsem videl (spozdene) jak to leti hore tak jsem to vybral z ofru, na fio se podivam ale nezda se mi ze by to tam meli online

Link to comment
Sdílet pomocí služby

IB je broker Interactive Brokers - lze pres ne obchodovat akcie, komodity, opce, waranty, samozrejme poskytuji on-line data ( pokud mate na komisich vic nez 30USD/mesic tak jsou zdarma futures, US stocks level1 ...). Komise pro US akcie je 0,005 PS ( min. 1USD, max 0,2% ceny obchodu ). Maji API pres ktere lze pripojit dalsi aplikace, napr. pro automaticke obchodovani, zadavani prokazu atd. Tady ve foru toho o nich najdete dost. CHKP - podle mne se vcera na 21.40 nedostalo, high bylo 21,32 ( nevim jak v after hours ) - viz horni radek v prilozenem grafu. Ja bych byl s naskakovanim do "rozjeteho vlaku" opatrny. Bez urazky, ale to je presne to davove chovani, od ktereho se chceme pri obchodovani oprostit. Vidim, ze se neco rozjelo, tak chci tak urvat kus kolace a podari se mi nastoupit presne za high a hned po te cena zacne padat dolu. Je potreba se drzet presne planu a pokud mi neco utece tak se nic nedeje, protoze dalsich prilezitosti bude spousta. Tim samozrejme nechci rict, ze to byl spatny nastup, pokud to bylo podle planu tak je vse OK a preju Vam at to vyjde. Uspesne obchody Michal

673

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K BrokerJetu - taky jsem klient a zatim jen demo ale jsem spokojen...nechapu jen, kde jste vzali takove ceny:
Typ Objem obchodu v USD Poplatek v USD

Nákup/Prodej akcií, ETFs,
warrantů a certifikátů 0-5.000 9,95


Takto vypada cenik - tedy cca 10 USD za trade...
Nechapu, kde jste vzali ceny jako 0,005 PS
Pokud jsem to pochopil spatne omlouvam se,
jinak dekuji za toto super forum!!!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja pisu o Interactive Brokers, samozrejme, ze jiny broker bude mit i jine ceny. IB je ciste elektronicky broker, poskytne pouze platformu a veskere zadavani prikazu, hlidani pozic, posun SL atd. si pres tuto platformu musim resit sam.
0,005 je cena za jednu stranu obchodu a jednu akcii tzn. 1cent za akcii RT. Minimalni komise je 1USD, maximalni 0,2% z ceny obchodu - oboje per side. Abych platil 10 babek za obchod tak bych musel nakupovat za 5000 USD.

Uspesne obchody

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Oldas : vcera jsem zadnou ohledne CHKP nenasel, takze bych rekl, ze to bylo ciste na zaklade TA. Na grafu je videt dvojita podlaha. Par akcii s takovym pohybem ( 5-10% ) se da najit kazdy den, treba za vcerejsek jich je jen mezi tituly ktere sleduji 8. Kouknete se treba na MXO to vcera udelalo +53%. Jen by to chtelo vedet kdy prijde takovy pohyb den dopredu ;).

Uspesne obchody

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Myslím, že ČEZ je fundamentálně dobrá akcie s růstovou perspektivou do budoucna, ceny energií jdou pořád nahoru + možné akvizice ve východní a střední Evropě (Makedonie, Polsko, Bulharsko, Rumunsko, Ukrajina apod.). Domnívám se, že ze střednědobého a dlouhodobého hlediska se asi na ČEZu neprodělá. Nicméně, já osobně nakupuji při větší korekci trhu - jako byly minulý rok (2005) korekce v březnu a pak v říjnu. Od října cena tohoto papíru už poněkud poskočila z cca 610 na dnešních cca 745. Ale záleží, zda obchodujete krátkodobě nebo dlouhodobě ... nebo investice až do důchodu ..., takhle těžko říct.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak jsem vcera konecne prodal ten check point software, a dokonce i za tu cenu 21.40, byl to ale slusnej boj. mam jeden dotaz. kdyz obchoduju ceske akcie tak treba na fiu vidim uplne presne jake kdy byly obchody, tzn pocet kusu, cena a cas. Muzu neco takoveho videt u v americe. Ptam se z toho duvodu ze jsem zadaval pokyn k prodeji pres patrii a nejakou technickou chybou jsem porad videl ze muj pokyn neni uspokojen i kdyz uz cena byla davno nad mojim ofrem. Takze mi potvrdili prodej az po tel. urgenci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Oldas : V platforme od brokera mam graf s volume, z toho vydim vyvoje ceny a objem obchodu. Nevidim jednotlive obchody, pouze objem zobchodovany v casove jednotce grafu ( IB poskytuje nejmensi 1min ). U kazde jen trochu likvidni US akcie se v prubehu obchodnich hodin obchoduje prakticky v kazdem okamziku ( volume likvidnejsich akcii ese pocita v milionech zobchodovanych akcii denne - treba AMD 10-20M ) . Prave likvidita je nejvetsi rozdil mezi ceskymi a zahr. akciemi ( US, Nemecko, GB, Jap... )

Uspesne obchody

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...