Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

GRAINS - CORN (kukuřice)


vlastas

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 305
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pete,
Zajímala by mne jedna věc u toho jak popisuješ přitažení SL na 20-40 dolarů to chápu já ho měl 200 USD, ale umisťoval jsem ho pod open.
Co jsem zatím vysledoval tak jsem si všiml, že se umisťuje mezi high a a open (při růstu).
Zajímalo by mne zda jsem to dělal špatně?
A jak to mám dělat při poklesu?

Děkuji Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak to vypada, ze se nam kukuricka vraci na jih. Pokud budu ignorovat konec roku coz byla specialitka, tak to prorazilo kanal smerem na jih a ja myslim, ze se bude snazit dojit az k minimu z 9.12.

Pokud neotevre vetsim severnim gapem tak zadavam (PAPER) SELL MKT (cekam kolem 215), PT 202, SL 218.

Mozna udela jen korekci k 210, tak tam to budu pozorneji sledovat a pripadne pritahnu SL, pokud to pude do strany.

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny zde,

sledoval jsme vlákno o COT (které mě velice oslovilo) a součesně stále sleduji Corn, Papírově jsem koupil 2 kontrakty CH06 za 210.0 z 8.11.05 a protože jsem očekával otočení nahoru nechal jsem SL relativně nízko a tak jsem stále v trhu. Poté jsem přikoupil 1CH06 za 203,0 a opět jsem si nechal odstup s SL takže jsem také stále v trhu.

abych se vrátil na začátek zajímalo by mne co soudí zkušenější obchodníci o vývoji COT a to konkrétně u velkých obchodnků.

Děkuji

Já osobně mám pocit, že trh půjde dále nahoru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jak jsem psal v patek. Trh otevrel za 216 a ja prodal za market (SL na 218). Podle dnesniho stavu na ZCH6 (elektronicka kukurice - jiz se obchoduje) to vypada ze to pujde opravdu na jih (na ZCH6 je to ted na 211,6). Az se dotkne 210 (retracement 50%), tak pritahnu SL na 213.

Uvidime

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

první moje nesmělá analýza COTu...
mě zaujalo, že během toho asi měsíčního vzepětí ( up trend) zůstali Long comm. ( nákupčí) v klidu a v podstatě stranou. Já si to interpretuju tak, že asi dobře vědí, že pro nějaký dramatický růst tu nejsou fundamentální podmínky. Naopak , všimněte si, jak short comm. ( dodavatelé) začali okamžitě prodávat svoje zboží. Moje interpretace...jsou rádi za 215-220 USD , protože moc dobře vědí , kolik toho mají na skladě a že to nebude sranda se toho zbavit...
Takže já jen doufám, že nepřijde nějaká dramatická zpráva, a cena v poklidu doklouže k mý putce 190.
Luboš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Luboš:
S tvoji interpretaci souhlasím....a dle mého názoru to má hlavu i patu... Pro dramatický růst ceny nejsou zatím vytvořené podmínky (dramatický pokles exportu této komodity)...Abych se přiznal, mně se tento vývoj velmi líbí (od 29.12. mám 205P u CH6)... Jakou tu opci jsi koupil (190P není to příliš odvážné....? Nejsem si jistý, zda pokoří hranici 200 (a pokud ano, velmi často se pod touto hladinou nezdrží.... Úspěšné obchody přeje Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Luboši,
Pokud se ještě shodneme na tom, že celá situace zraje od COTu z 20.12., pak z toho všeho mám dvojnásobnou radost ! Viz příspěvek na tomto vláknu 28.12.. Také čekám průlet ceny někam ke 200, nebo i níže. Co by s tím za tyhle peníze dělali, když jsou plné sklady. ... ale, že se jim to povedlo, co ? Uvidíme.
Greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...