Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Prevod penez do USA


mystif

Doporučené příspěvky

  • 2 months later...
  • Odpovědí 57
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

  • 3 týdny později...

Zdravím,

zajímalo by mě, jestli je vůbec v současné době výhodné fundovat dolarové účty - tedy obchodovat trhy, pro které je potřeba dolary (US. akciové indexy, atp.) vzhledem k neustále klesající hodnotě dolaru. Zadluženost USA je gigantická, nové problémy a fakta o stavu americké ekonomiky neustále vyplouvají na povrch a vzhledem k dalšími tisknutí a nalévání bezcenných nových pěněz do americké ekonomiky je dost možné, že budou brzo američani vozit své dolary na dvoukoláku, aby je vyměnili za kus chleba. Myslím, že dolar bude v následujících letech neustále slábnout. Proto se ptám, je rozumné např. svých 200 000 (relativně stabilních Kč) měnit na 20 000 USD, abych mohl obchodovat americké akciové indexy? Myslím, že u takové sumy peněz už se změna kurzu projeví a obchodní účty by se tak spolu s utápjejícím dolarem mohly bolestně ztrácet hodnotu.

Díky za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ono se rika, ze kdyz si ekonomika ameriky zakasle, tak zbytek sveta ma anginu. A kdyz ma ekonomika USA anginu, tak zbytek sveta bojuje s TBC :) A ano kurz dolaru muze klesat a ruzne kolisat, ale rozsahlou devalvaci meny bych necekal. A navic ani eura neni z tohoto pohledu bezpecne. Recko zada o restruktualizaci dluhu, Portagulsko se potaci v krizi (a lepsi to nebude) a Spanelsko mluvi o krizi (a pri jejich efektivite to taky lepsi nebude). Takze tyto zeme budou prijimat dluhy/dary a ostatni zeme tim budou slabnout a nebo se zadluzovat. Kde pak ty penize brat? Musel by klesnout kurz, aby se vyplatil export, atd. Takze sumasumarum, tak cerne bych to s dolarem nevidel. Ale v posledni dobe bych sazel na asijske meny a jejich trhy :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 11 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

yamato,

vo všeobecnosti sa oplatí posielať peniaze naraz vo väčších sumách, pretože za každý prevod zaplatíte poplatok. Výška poplatku býva nejakým spôsobom viazaná na veľkosť posielanej sumy - buď je to malé percento z nej, alebo má banka pevne stanovené hraničné sumy a k nim priradený poplatok. Podrobnosti si ale musíte zistiť vo Vašej banke.

Overte si u svojho brokera (aj keď je z USA), či nevedie účty aj v niektorej z bánk v Európe, resp. v EÚ - potom Vás prevody vyjdú lacnejšie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Moje čerstvá zkušenost s poplatky je následující:

Komerční banka
Poplatek za převod 300,-
Poplatek při převodu příkazem OUR 800,-
Poplatek za převod CZK na USD je v procentech, min 250 max 1500
Dále nabízejí možnost zřídit USD účet k účtu v CZK za cca 50kč měsíčně a pak při převodu odpadá poslední poplatek za kurz.

Air Bank
Poplatek za převod 200,-
Poplatek při převodu příkazem OUR - nedokážou říct a to ani rámcově jestli to bude 500 nebo 50000

Účet v USD u nich můžete mít zdarma, ale nemůžete ho na pobočce nafundovat, protože tam nemaj pokladny a jejich bankomat to neumí.

Ještě doplním že v den kdy byl aktuální kurz 18,60 CZK za 1UDS mi nabídli kurz:
KB: 19,0531
AirBank: 19,113

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přidám ještě aktualizaci k převodu:
Ten jsem nakonec musel realizovat přes KB, kde jsem pro ten účel založil USD účet, na něj na pobočce vložil prostředky, vyplnil univerzální zahraniční platbu přes internet banking, zkontroloval ji přes zelenou linku KB, kde mi poradili s NCC kodem a tím jak manuálně vybrat banku, protože podle swiftu vyskakovala ze seznamu sice JP Morgan, ale NY a nikoliv Chicago.

Převod byl nakonec proveden s poplatkem SHA (za OUR - tj vše platíte vy v KB - je další poplatek 800) a celá sranda vyšla na 35,90$ na straně KB a 20$ na straně JP Morgan.

Celý převod trval 3-4 dny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

Zdravím všechny tradery.

Jaké máte zkušenosti s USD účty u českých bank, příchozími platbami z USA apod. ? Poplatky za příchozí platby jsou u velkých bank vcelku brutální, u bank, které poskytují služby levně zase nikde nevyberete hotovost...Budu rád za jakýkoliv typ nebo doporučení ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dotaz - proč držet USD na účtu v české bance?

Pokud jsou příchozí platby v USA, tak je dobré mít například i účet v USA.
Pokud peníze potřebujeme v ČR, stejně budeme potřebovat spíše Kč (nebo EUR), pak je řešením IBčko... v USA si poslat peníze na IB účet, tam směnit na Kč a ty poslat do ČR zadarmo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...