Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Alpari


flakac

Doporučené příspěvky

  • 3 years later...
  • Odpovědí 154
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak broker alpari vyhlásil insolvenci. Viz. domovská stránka brokera

[bold]
Important announcement

Submitted on Fri, 16/01/2015 - 12:00;

The recent move on the Swiss franc caused by the Swiss National Bank’s unexpected policy reversal of capping the Swiss franc against the euro has resulted in exceptional volatility and extreme lack of liquidity. This has resulted in the majority of clients sustaining losses which has exceeded their account equity. Where a client cannot cover this loss, it is passed on to us. This has forced Alpari (UK) Limited to confirm today, 16/01/15, that it has entered into insolvency. Retail client funds continue to be segregated in accordance with FCA rules. [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za odkaz. IB by to doufám měli ustát, no. Ale to FXCM... někde jsem četl, že cena spadla na 1-2US za akcii. Ale nedaří se mi najít graf třeba pre-marketu pro tuhle akcii. V pátek se s nimi zřejmě neobchodovalo a na yahoo i stockcharts.com visí cena 12.63US, což je aktuálně blbost. Kam se mám podívat na graf?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nová info na webu Alpari:

The recent move on the Swiss franc caused by the Swiss National Bank’s unexpected policy reversal of capping the Swiss franc against the euro has resulted in exceptional volatility and extreme lack of liquidity. Retail client funds continue to be segregated in accordance with FCA rules. For the avoidance of any doubt and notwithstanding previous announcements by the company, Alpari (UK) Limited has not entered a formal insolvency process. The board of directors are urgently considering all options including a sale and are liaising closely with the FCA. We hope to make a further announcement shortly.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 2 týdny později...

Registruji dnes změnu (ale mohlo být změněno o několik dnů dříve). Je tu vůbec někdo, kdo má účet live u Alpari? Byl jsem dost překvapený, tím co vidím, když zadám oficielní web adresu alpari. Jsem přesměrován na alpari-forex.com, sídlo Alpari Limited, Cedar Hill Crest, Villa, Kingstown VC0100, Saint Vincent and the Grenadines, West Indies,

Víte někdo něco k tomu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Mám live účet u alpari uk, platforma mt4 byla úplně pozastavena po komplikaci s CHF....Člověk se nemohl ani nahlásit do myalpari a vybrat peníze zpět...Na konci ledna mě psali, že by do 8 týdnů měli tuto situaci vyřešit.. O přesměrování na alpari-forex.com se dovídám až odsud, tak jsem sám zvědavý jak to bude dále.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, přibil další dokument na stránkách kpmg s datem 20.2.2015. Nevím, jak moc jsem porozumněl AJ, ale je zde termín 6.3.2015 jako začátek nějakého pokroku v procesu. Taky, jak jsem si to alespo'ň přeložil, je zde řeč o dohodnutých zůstatcích... což mne poněkud děsí. To se jako bude handlovat souhlasím s tím a nesoiuhlasím tady s tím až si klient sKPMG plácne, dohodnou indiv. cenu a teprve potom eventuelně vyplatí zůstatek? A co když se nedohodnu, protože KMPG bude samozřejmě urvat peníze pro sebe (o ničem jiném tenhle svět už nenní), co pak?
Podle vlákna a jeho živosti, to vypadá, že tu Alpari nikdo nemá...?!! Nebo každý jen sám za sebe?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Koukám materiálů je tam dost, na to nemám zase tolik času, ale z posledních info se mi zdá, že klienti jsou rozděleni do několika skupin. Ti, co jsou chránění "client money protection", což asi budete, a zároveň neměli k 15.1.2015 v 9:00 žádnou otevřenou pozici, tak dostanou email s tím, že bude k dispozici jako první "claim portal", kde si budou moct zadávat svoje požadavky. Celá situace se bude řešit ve vlnách, protože těch klientů bylo koukám přes 100 tisíc, slušné číslo... Čili zbytek bude osloven později.
Ze zběžného čtení to vypadá, že všichni klienti by zkrátka měli být obesláni emaily s nějakým řešením situace. Akorát to vzhledem k velikosti uživatelské základny a míry nas... bude trvat asi dlouho...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...