Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Alpari


flakac

Doporučené příspěvky

Ano EBS a tiez Reuters umoznuju tymto bankovim instituciam vidiet "realnu" cenu za ktoru su ochotny realizovat obchodne tranzakcie. Na tuto uroven vsak bezny clovek nema pristup, je to medzibankova uroven a preto vznikla dalsia uroven s broekrmi ako Alpari alebo Oanda, ktory si musia zabespecit livkiditu , tak , ze podpisu zmluvy s jednou pripadne viacerimi bankami. Lenze banka akceptuje poziciu z Oandy len vtedy ked ju moze hedgovat na EBS, pretoze ona len chce zozbierat spread, ktory je sice niziky pre velky objem obchodov ale ty taky nedostanes kedze broker z objektivnych dovodov ma vlastny spread.
Takze ako som uz pisal inde ak obchodujes cez retail brokera si ucastnik na jeho platforme a teda ta najprv sparuje s opacnou poziciou a ak je na jednej strane vela ucestnikov poziada svoju banku o hedzgovanie pozicii. Je to mozno nevyhoda kedze si odkazany na brokera, ale ma to mnoho vyhod ktore ti ECN broker neponukne ako maly ucet, lubovolna velkost pozicie velky leverage.
ECN (tiez ziadny market maker) ma tiez zmluvy s niekolkymi bankami na zabespecenie likvidity, ale tvoju poziciu nezrealizuje vo vlastnej strukture ale ju hedzguje cez tieto banky a sparuje sa cez EBS t.j. len zozbiera spread. Takyto broker teda nema zaujem ta oklamat ale ma to ajnevyhody najma nutnost velkych uctov, maly leverage a moznost pouzivanie iba standartnych Lotov a teda dost velky zasach do MM. Tiez sa moze stat ze banky likviditu pocas sprav neposkytnu, resp nie za cenu aku by si chel. U retail brokera sa to riesi tym ze sa zvacsi spread na co sa ludia stazuju a myslia si ze ich che broker vystopovat ale v skutocnosti je to uplne normalna vec.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 154
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ano v podstatě s vami souhlasim.Vše co pišete se tyka slušnych společnosti.
Nesouhlasim jen s porovnanim Alpari a Oandy. Existuji VAŽNE pochybnosti o puvodu společnosti Alpari.
Kromě toho jsou slušne brokery jako napřiklad FXCM, kde každy mužete prověřit a porovnat t.zv. zvětšeni sreadu .
To co mužou udělat v Alpari, Admiral ,Forexcom ..... nikdo na světe se nedovoli. Zvětšit spead a držet ho 45 min na stejne urovni !!! Vypinat spojeni. Veřte prosim, oveřil jsem to mnohokrat. Nedej Bože mit u nich depozit kolem 5000 USD.
Jednoznačně davaji falešne ceny.
Cestou přez Alpari, Forexcom, Admiral, prošli hodně sklamanych obchodniku.
Prosim neporovnavejte pracy na mikro realu. Tam se snažeji zachovat tvař.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

alter

to co pises je aj nieje pravda. dnes si hocikto moze otvorit ucet u ECN brokera ktory poskytuje vysoku paku , a dostatocnu likviditu. obchodovanie plnych lotov je minulost , firmy ako Curenex, Hotspot, IB, MBT tvoje prikazy umiestnuju na realnom trhu a su to objemy akelen chces. obmedzenia su ale podmienky su ferove. velkost kapitalu dnes uz nehra taku velku rolu. skor zalezi na tom ze ak mas velky kapital mas nizsie poplatky a naopak.

nazori ze Activ je horsi ako FXCM a ten je lepsi ako Alpari ? moze ich byt stovky. ale nikdy to nezistis, retail brokerov je stovky a su lepsi a horsi. ani jeden vsak neponuka to co skutocny trh. treba vyskusat oba druhy a utvorit si vlastny nazor co je lepsie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike , mal som ucet u IB (ak myslim interactivebrokers), ale umoznovali len plne loty pripadne 1/10 z toho (mini account), v ziadnom pripade neumoznuje to co povedzme Oanda alebo Saxobank, t.j. lubovolnu poziciu.. Paka je tiez vacsinou mala, este som nevidel u ECN broekra 200-400 leverage, ale mozno uz maju take moznosti.
Tiez si u IB nemohol clovek otovrit ucet s 500USD. a ani doteraz nemoze pokial viem minimalny vklad je 10

Co sa tyka zvacsovania spreadu pocas sprav tak to robi aj oanda. Ale mozno slovo robi nie je to spravne, pocas sprav jednoducho nie je dostatocna likvidita na to aby bol spread na E/U 1 pip.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

alter
zda sa ze s tymi hedgingovimi, protichodnymi poziciami to nie je tak ako hovoris. Hedgovanie, ako ty hovoris, u retail brokera ani u EBS nie je potrebne. (inak nevylucujem, ze by sa nenasli aj taky brokeri, ktori robia tak ako hovoris, ale je to zbytocne zlozite)

Likvidita je vytvarana podla toho v akom mnozstve jednotlive meny obchodnici kupuju. Ked je velky zaujem o ropu, zdrazie. Ked je velky zaujem o napr. USD rovnako zdrazie. O EUR az taky velky zaujem nie je. USD voci EUR takym sposobom stupne. Tak sa jednoducho povedane robi likvidita.

[bold] Nestale, vysoke spready podla mna su kvoli tymto dovodom: [/bold]

1.banka spolupracujúca s retail brokerom je ochotna (kvoli jej aktualnemu ekon. stavu) sa dohodnut len na vyssej cene ako je v skutocnosti. Retail broker kupi danu menu (zjednodusene povedane menovy par) aj napriek vyssej cene. Aby broker nebol stratovy, da vasci spread.

2.Cim vasci mam zisk tym vacsi poplatok (teda spread) za poziciu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zajímavá debata, četl jsem tu kritiku na Alpari. Ohledně výpadku spojení bych to nepovažoval za tak velkou tragedii v případě používání S-L, navyšování spreadu jsem zatím nepozoroval (jedná se o micro account). Problém u mě je právě v tom, že vždy když jsem se rozhodl pro nějakého brokera, který by mi umožňoval obchodovat micro loty tak jsem v diskusích pak četl příspěvky typu (pochybná společnost, vysoký spread, k těm nikdy apod.). Vzhledem k tomuhle bych si asi nikdy nevybral. Je to podobný jako u aut (mercedes za milion nebo fiat za 200T). Opravdu nejsem schopen dát dohromady ani 2000 USD a kdybych byl, moje psychika by mě nutila dělat chybná rozhodnutí kvůli obavám z velkých ztrát.
Někde jsem tu už na fóru psal dotaz, že stále nechápu proč by měl broker pracovat proti mě? Jejich cíl je klient obchodující desítky lotů co nejčastěji, protože vydělávají na spreadu, proč by mě chtěl někdo zruinovat hned v úvodu? A tím se připravit do budoucna možná o zajímavého klienta?

Souhlas s Airmike: "nazori ze Activ je horsi ako FXCM a ten je lepsi ako Alpari ? moze ich byt stovky. ale nikdy to nezistis, retail brokerov je stovky a su lepsi a horsi. ani jeden vsak neponuka to co skutocny trh. treba vyskusat oba druhy a utvorit si vlastny nazor co je lepsie"

To fletmaster (Existuji VAŽNE pochybnosti o puvodu společnosti Alpari.). Já bych o původu této společnosti nepochyboval, navíc co je špatného na původu? Založena 1998 v Rusku, poté 2004 v UK a od 2006 v USA. Nebo že by snad na Eastcheap v Londýně sídlili podvodníci?
"Cestou přez Alpari, Forexcom, Admiral, prošli hodně sklamanych obchodniku." v tom případě apeluji na Vás, zklamaní obchodníci, podělte se s námi o zkušenosti s Alpari ať víme na čem jsme. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


> To fletmaster (Existuji VAŽNE pochybnosti o puvodu
> společnosti Alpari.). Já bych o původu této
> společnosti nepochyboval, navíc co je špatného na
> původu? Založena 1998 v Rusku, poté 2004 v UK a od
> 2006 v USA. Nebo že by snad na Eastcheap v Londýně
> sídlili podvodníci?
> "Cestou přez Alpari, Forexcom, Admiral, prošli
> hodně sklamanych obchodniku." v tom případě
> apeluji na Vás, zklamaní obchodníci, podělte se s
> námi o zkušenosti s Alpari ať víme na čem jsme.
--------------------------------------------------
Když pišu o puvodu, tak vubec nemam na mysli , že prostě společnost je z Ruska. Ne.
Bohužel ne mužu tady uvadět adresy jinych zavřenych forumu , gde je spoustu materialu o Alpari.
Věřte prosim , nemam žadny zajem uměle škodit společnosti Alpari, ale každy den těch materialu vic a vic.
O Alpari všeobecně se mluvi jako o "pasti na myši".
A taky bohužel na tomto světe už davno neplati , že pokud kancelař maji v Londyně nebo ve Švicarsku , tak to je slušna společnost.
Dnešni vam přiklad s Bernardem Madoffem. 64,8 mld. USD se ztratilo. Byl moc važeny pan po celem světě.

Nlavni problem Alpari, že ne da vam nikdy spravnou (realni) cenu a to narušuje veškerou analitiku TA. Chytaji stopy jako kapry v louži.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

No každopádně díky za reakci, ale jak jsem už psal, tady na fóru lze o 90% společnostech najít něco špatného, mě teď už nezbývá nic jiného než se o tom přesvědčit sám. Při prvním náznaku nečeho nekalého odcházím jinam, na výběr je toho spousta, což je výhoda konkurenčního prostředí. ;)

To Alter: Díky je mi to už jasný (ohledně zájmu společností), četl jsem reakci na foru brokeři všeobecně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Tak po dvouch měsících obchodování u Alpari real, nebyl jediný problém. Jednou se mi jen stalo že mi gap přeskočil S/L ale uzavřel se o 1bod dále. Spread stejný za všech podmínek. Samozřejmě při vyhlašování zpráv se obchodovat moc nedá pak systém žádá rekotaci při změně ceny, ale časem jsem pochopil že při zprávách se mám obchodování spíš vyhnout.
Taky jsem došel k názoru, že je třeba pěčlivě vybírat tady na fóru co brát za důležité sdělení, a co trochu s rezervou. Často se stává že si někdo někde něco přečte a pak to použije jako vlastní zkušenost, je třeba buď citovat konkrétní zdroj, nebo o tom nemluvit. Pochybuji že Fletmaster někdy obchodoval přes Alpari real, přesto jeho znalost této společnosti je úžasná. Pokud chytají stopy jako kapry v louži, pak by bylo na místě doložit to grafy alespoň jiných 3 společností.
Všechny ztráty kterých jsem dosáhl, způsobily pouze moje vlastní chyby (konkrétně nedisciplinovanost), za dva měsíce mě nepřipravili vyjma spreadu ani o cent, takže zatím ostatním real začátečníkům jako jsem já doporučuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Já u Alpari obchoduju a také snimi nemám problém. Jakýchkoliv odchylek od ceny jsem si nevšiml.

Pokud někdo uvádí jako zdroj "uzavřená fóra, která nemůže uvést", tak sorry, ale jenom žvaní a nemá reálné argumenty! Pokud by byla firma zloděj, tak by se to okamžitě rozšířilo a ne že se to bude někde probírat v tajnosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Tak další info o obchodování u Alpari: Po necelých 4 měsících (live, microaccount), 524 obchodů, za tu dobu se mi jednou rozjel spread (alespoň co jsem si všiml, pořád u toho nesedim), bylo to v pátek 5.6.09 při zveřejňování NFP, spread byl snad 150, asi 1 minutu.
Dále za tu dobu mi 2x S/L nebo P/T přeskočil gap - taky při zprávách. Takže zatím spokojenost ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dival jsem se na jejich stranky a pro EU by mely byt vsechny prevody bez poplatku. Takze si asi bude uctovat jen banka u nas. Pisou, ze penize jsou zajistene i proti jejich krachu, tim ze jsou ulozene u jinych bank, dokud je nepotrebuji na margin, atd.
Nerozumim ale, ze maji zakazane "spike" , netusim co to znamena? Souvisi to se skalpovanim?
Alpari je hodnocene lepe nez napr. FXCM, ktere mi tu ale bylo doporuceno pro velmi kratke intradeni obchodovani. Je to zrejme i skalpovani, i kdyz to delam v demu na 15 - 30 min. grafech. Nevis jake maji v tomto omezeni? A co znamena to spike?
Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...