Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Alpari


flakac

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 154
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ak by som chcel obchodovať u Alpari UK Forex napr. cez MT4, tak si to predstavujem cca takto (na demo účte obchodujem väčšinou týmto spôsobom):
- zvolím objem základnej meny (napr. EUR / USD) 0,2 lotu (t.j. 20000 EUR) mám napr. zvolenú páku 1:500 (to som sem len tak šupol takú páku), takže ak mám účet v eurách, tak zaplatím margin 40 EUR.
- otázka znie, či to tak bude aj pri live účte, pretože som tu na financnikovi niekde čítal (ale som to možno nesprávne pochopil), že sa obchoduje nie na základe zvoleného počtu lotov, ale na základe marginu. Takže, obchoduje sa na základe zvoleného počtu lotov alebo na základe zvoleného marginu?
- a mám aj ďalšiu otázku, keď som si skúšal demo účet, tak som zvolil menu depozitu EUR, ale keď som pozeral margin, tak mi to prepočítavalo na USD, preto sa pýtam, je lepšie zvoliť si menu účtu v EUR alebo v USD
- ďalšia otázka znie, je lepšie mať účet vedený v UK (alebo v prípade US brokerov v USA) alebo normálne v SR? a v prípade, že je to lepšie v SR, tak je lepšie mať účet vedený v EUR alebo USD (a potom to previesť na bankovom účte na EUR)?
- a ešte mi napadlo s tými účtami, niekde som čítal (možno aj tu na financnikovi), že niektorí majú tzv. offshore účty (v danovych rajoch), jako nepochopil som, že na čom im je takýto účet, keď si to aj tak musia previesť do SR (alebo ČR) a dane musia aj tak zaplatiť.

P.S.1: tak ten nočný spread u Alpari som videl až 2,3 ale v noci malokedy obchodujem, takze v pohode.
P.S.2: niektoré z otázok sú trošku offtopic, ale pretože sa chystám obchodovať cez Alpari UK, tak ma zaujíma, ako to majú iní obchodníci spravené napr. aj s účtami, preto som aj otázky s účtami vložil sem, aby to bolo pekne po hromade.

Ďakujem za akékoľvek zmysluplné rady alebo skúsenosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PeterP1
- medzi demo a live nie je v tomto rozdiel
- ak mas depozit u alpari v eur a doma ucet eur, vyhnes sa prevodu z jednej meny na druhu
- neviem ci ma zmysel zakladat nejaky ucet v uk, zalezi asi na tom ci tam byvas
- kazdy prevod z jednej meny na druhu podla mna stoji zbytocne vydavky
- zalozenie offshore firmy ma zmysel pri vacsom obrate, ale ziadne info si netrufam poskytnut

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Offshore account v pripade individualniho maloobjemoveho tradingu nema smysl.individualni offshore ucet je mozny,ale ani alpari ani jiny regulovany broker nebude mit radost.a obzvlast alpari ma v techto pripadech pomerne tvrda meritka na otevreni trading uctu pro klienta s offshore banking.zatim to nemusis resit.jakmile budes profitabilni a situace transferu bude aktualni tak nad Tim premyslej. [bold] [/bold] (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peter P1
Obchod si volíš počtem lotů ( nebo minilotů atd.) margin je záloha, která je ti blokována na tvém obchodním účtu jako záruka případné ztráty a po uzavření pozice se ti odblokovává zpátky, pokud jsi vydělal, vrací se celý margin+zisk, pokud proděláš, tak se vrací margin snížený o ztrátu, ta připadla brokerovi ( proto je to záruka ) a tudíž také může i dojít k "margin callu " = výzva brokera, abys doplnil depozit na obch. účtě a když to nestihneš, tak ti broker pozici zavře sám za aktuální ztrátu ( prostě on vyšší ztrátu, než je tvůj margin nebude dotovat ze svého ).Výši marginu určuje broker.
Účet v UK nemá smysl zakládat, depozit stejně posíláš z domova a jak ti správně napsal Vladko 11, zbytečné výdaje.
Účty v offshore ? Nic takového bych nezkoušel, posílat peníze někam a nevědět, u koho skončí ? Pokud to někdo dělá, je to jeho riziko, myslím, že vím, proč to dělají, ale taky si to nedovolím napsat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

neviete aky je rozdiel ziskov pri pake 1:100 oproti 1:500 ? Malo by to byt 5x tolko, nie? Ked mam nastavenu paku 1:100 a 1:500 pri obchodovani 1 lotu a pohybe 1 pipsu zarobim bez ohladu na velkost paky rovnako 10$. To je aka paka 1:100 ? 1:500 potom bude pri jednom lote jeden pips 50$? Pisem spravne? Alebo paka ovplyvni len velkost marginu?

Je to sposobene demom, alebo kde moze byt problem, ze nastavenie paky pri zakladani uctu vobec neovplyvni vacsie zisky/straty pri rovnakom objeme?... kto viete pls poradte

Link to comment
Sdílet pomocí služby

diky moc za rady, ale ešte mi teda napadlo:
- ak mám účet v SR v eurách a učet v Alpari mam tiež v eurách a teda usetrím na prevodoch, ale ked platím margin, tak mi EUR prepočítajú na USD, ale predpokladam, že vzhladom na to, že mi to kompletne vracajú, tak v tom problém nie je - chápem to správne?
- za ďalšie, povedzme, že zložím margin 40 EUR (pri páke 1:100 to znamená nákup alebo predaj 4000 base currency, teda nastavým 0,04lotu) a nastal by taký extrém (toto sa mi nestane, som chránení S / L), že teda čisto hypoteticky by som sa dostal do straty väčšej ako je margin, tak by sa stalo to, že obchod by som automaticky opustil, a teda zaplatil by som presne stratu 40 EUR kvôli tomu, aby si spoločnosť bola istá, že budem schopný zaplatiť stratu. T.j. inak povedané, nemôže sa stať, že moja strata bude väčšia ako margin? Alebo to je tak, že tá strata môže byť väčšia ako margin, ale môže byť max. vo výške aktuálneho depozitu? Som to od Jen69 nejak presne nepochopil.
- Podobne Jen69 napísal, že výšku marginu určuje broker, ale to je predsa blbost ne? ved ja ked si určim páku napr. 1:100 a zvolím nákup alebo predaj napr. 0,1 lotu, tak je automaticky prepočítaný margin, ktorý je v tomto prípade (100000*0,1):100 = 100 (v príslusnej mene).

odpoved pre peter777:
páka ti umožní kúpiť alebo predať väčšie množstvo basse currency. Ked sa pokúsim moje vysvetlenie priblízit k údajom, kt. si napísal, môžeš si to predstaviť takto: v prípade, že tvôj margin je v oboch prípadoch rovnaký, napr. 100 EUR, tak v prípade páky 1:100 si vstúpil do trhu s 10000 base currency a v prípade páky 1:500 s 50000 base currency, a teda pri rovnakom margine, ale iných pákach - pri vyššej páke máš väčšie straty alebo zisk, ale pretože ako mi bolo vysvetlené, ty vstupuješ do trhu na základe počtu lotov, tak to bude vyzerať takto: napr. vstupis vzdy s 0,1lotu tak v prípade páky 1:100 bude tvoj margin 100 a v prípade páky 1:500 bude tvoj margin 20. Ale v oboch prípadoch zarobís alebo prídes o rovnakú sumu, pretože si v oboch prípadoch do trhu vstúpil s rovnakým objemom a tým je 10000 base currency = 0,1lotu
- ALPARI UK v CFTC neviem, či je, ale myslím si že áno. v NFA nie je, ale je v FSA (The Financial Services Authority). V podstate ako si napísal - cez Alapri US neobchoduj (teda ja nedoporučujem). Inak Alpari UK je No Dealing Desk + STP + ECN zatial čo o Alpari US to neplatí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PeterP1,

Dik za vysvetlenie, uz mam v tom jasno, takze ak som tomu spravne pochopil, tak ak mam ucet 100 EUR a paku 1:100 a pozadovany margin 100 EUR tak mozem obchodovat za 0,1 lotu (za viac lotov si nemozem dovolit obchodovat). Ak mam vsak paku 1:500, mozem otvorit poziciu (pozicie) az za 0,5 lotu? uvazujem spravne?

Ked si pisal ze pri vyssej pake mas vacsie straty a zisky, nie je to koli tomu ze ti na jeden pips zarobi 5x vacsia paka 5x viac, ale iba ti umozni obchodovat vacsie mnozstvo, koli nizsiemu marginu? Oprav ma ak to tak nie je :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peter P1
Broker hlídá ztráty, když se blíží k určitému procentu depozitu, tak tě vyzve k doplnění depozitu, pokud to nestihneš a pokud nemáš na depozitě dostatek peněz, broker počíná uzavírat pozice počínaje nejztrátovější, když hrozí likvidace depozitu jako celku a tím pak trader může projet téměř i celý účet. Ale já se s tím nesetkal, hlídám si margin a zatím se mi to nestalo, takže jde tady jen o upozornění na riziko průšvihu, ostatně brokeři jsou různí a také mají různé obchodní podmínky pro takové případy, jednotný mustr na to není. Prostě nedopustit ztráty přes margin je důležité, abys neskončil s tradingem. Ale je třeba nastudovat si obchodní podmínky, ty mohou mít různí brokeři upravené podle svého a co jsem viděl např. u XTB, nemusí platit u Alpari atp. přesně tedy nemohu posoudit, jestli ztráta může překročit margin, někteří brokeři mají t.zv. základní marži a k tomu udržovací marži- při dosažení marginu se z depozitu doplňuje záloha o udržovací marži, takže lze prodělávat stále víc až do likvidace depozitu, jinde to třeba nedovolují, to je vždy u každého v obchodních podmínkách, je nutné je mít nastudované, pokud jsou v cizím jazyce, google je umí přeložit. Prostě broker si ohlídá, aby z tradera nemusel vymáhat dluhy, to je vše.

Jinak upřesňuji ty marginy, jak je určuje broker, ano, určuje je procentem obchodovaného objemu a s přihlédnutím k dané páce. U měnových párů bývá obvykle margin při páce 1:100 jedno procento obchodovaného objemu - tedy zvolíš při této páce např. 10 000 jednotek, ( třeba USD ), pak margin 1% z 10 000 je 100 USD, takže to píšeš správně. Např. při páce 1:200 ale má broker stanoveno % marginu jen 0,5%, pak při 10 000 obchodovaných USD je margin 10 000 USD x 0,005, tedy jen 50 USD. Z toho vidíš, jak je páka 1:200 rizikovější, nižší margin rychleji dosáhneš a začne problém.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen69:
- tak to potom ano, ked uz som konečne pochopil, že v podstate sa mi moze stat ze v podmienkach bude, že pri dosiahnutí marginu mi zatvori poziciu, tak to potom chapem, že nižši margin môže byť problém.
Inak diky, za vyčerpávajúcu odpoved, myslim, že teraz môžem povedať, že tomu rozumiem v dostatočnom rozsahu.
A takisto dakujem za pripomenutie existencie udrziavacieho marginu, ten som nesledoval uz velmi dlho, som na neho uplne zabudol.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

peter777
Asi takhle: Procentuální margin přiřazuje broker k nabízené páce. Pokud k vyšší páce přiřazuje menší procento marginu, tak je to opravdu tak, pro nižší marginy stačí menší vklad na jejich pokrytí a tím lze otevřít třeba i víc pozicí. Musíš si to ale u každého brokera, se kterým obchoduješ zjistit, k jaké páce jak velké procento marginu přiřazuje - uvedený příklad jsem např. viděl u Plus 500 a ten nepůsobí moc důvěryhodně, ale třeba i u mikroúčtu u HY Markets, ten má na to perfektně zveřejněnou tabulku. Musíš také počítat s tím, že páky a marginy mohou být u každého brokera jiné - je to jejich nabídka a my ji buď akceptujeme, nebo ne. Takže co jsem psal Peterovi 1 ber jen jako příklad a taky jen pro měnové páry, protože pro komodity, akcie, indexy či jiné instrumenty se páky liší. Taky mají různé spready, takže, pokud si vybereš brokera, zjisti si o něm všechno, co můžeš a pak se rozhoduj - takový příklad, co jsem uvedl, nemusí platit obecně pro každého brokera, nikdo jim to nenařizuje, jenom oni to prostě podle svého nabízejí, to samé je třeba i s poplatky, které se mohou různit, ve fóru najdeš k jednotlivým brokerům informací o nich fůru.
Ale je třeba si dát pozor na rizika velké páky, při ztrátách letí depozit dolů jak namydlenej - ony ty velké páky jsou taková spíš lákadla, že s menším kapitálem vyděláš fůru peněz - to je sice možné, ale málokomu se to podaří .

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...