Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Alpari


flakac

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 154
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Chtěl bych si ještě vyjednat ten CASHBACK forex ale nevíte někdo jestli je možné že by mi ty peníze připsali na účet až na moje vyžádání nebo by mi je připisovali rovnou( 1x měsíčně) na účet u brokera? Protože kdyby to nešlo posílat rovnou brokerovi tak mě banka ztrhne 250kč za příchozí částku v cizí měně ( za transformaci do CZK) a to by se mi nemuselo vůbec vyplatit :((

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Geronimocrx

Myslím, že cashbackforex nepřevádí na účet k brokerovi, ale jistě to nevím. Jsou i jiné IB společnosti, některé převádí "rebate" do tvého účtu u brokera, takže se vyhneš případnému kumulování poplatků u své banky. Ale s výběrem sami brokeři radí - opatrně.

Pro menší obraty je vhodnější využívat např. pay pal, pokud jde o cashbackforex, pak bankovním převodem jdou tuším až od 200 $ a maj poplatek asi 40$, jestli si dobře pamatuju. Paypal u malých sum strhává něco okolo 3%. Jinak je tu i možnost € či $ účtu u české společnosti, kde bys platil 0,5% za přijatou platbu a to samé za výběr. Limt obou operací je 10€, takže když přijmeš třeba 500 000€ tak bys za přijetí a výběr zaplatil dohromady 20€. Tuším, že minimum je asi 1€ a z prvního vkladu zaplatíš minimálně 3€. Musíš si sám propočítat co je pro tebe nejlepší.
Pokud nenecháš banku směnit tvé peníze na cizí měnu a zpět, nemáš známé, se kterýma měníš, tak jsou tu směnárny, který maj spread u vip kurzu kolem 15 haléřů u Eura, bez komisí. To sem u banky neměl ani při nabízené statisícové směně.

A abych to pořádně zkomplikoval, tak je tu možnost účet v zahraničí, nebo něčí účet v zahraničí, komu důvěřuješ, on nemusí platit žádné poplatky za příchozí platbu a jednou za čas ti může peníze poslat, předat...

Jestli by ti posílali peníze méně často nevím, musíš se zeptat, bankovním převodem možná, až když u nich bude oněch 200 $. Bylo by to organizačně náročnější, kor pokud by sis chtěl systém odeslání na nahlášení a ne zasílat třeba vždy po 6ti měsících, na druhou stranu maj u sebe dýl víc peněz.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Geronimocrx

taky jsem to promýšlel, ale nikoliv ve vztahu s Alpari, i když se mi taky jednu chvíli zdáli jako optimální volba.

Ohledně věcí, se kterými nebudeš jistej, napiš vybranému IB (zmínili jsme cashbackforex). Poptej se ještě po pár dalších a napiš třeba i jim. Googluj, čti recenze. Tady jsem jich bohužel moc nenašel. Doufám, že sem ničím nemystifikoval, nemám to v úplně vlahé paměti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

to HOnz@:

díky za podnětné tipy, jak přeposílát peníze z cashbackforex - mimochodem, mám účet u Alpari UK (spokojenost) a cashbackforex teď zkrouhnul rabaty na 0.25 pip za jeden zobchodovaný lot:(((

mám na tebe dotaz ohledně paypalu..moje banka nemá embosovanou platební kartu, takže si nemůžu do paypalu přidat bankovní účet:((( jde si nechat posílat peníze na kreditní kartu???

předem díky všem zkušeným za odpověď! ať vám obchody šlapou

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkie11:

"moje banka nemá embosovanou platební kartu, takže si nemůžu do paypalu přidat bankovní účet"

Nechápu, na co potřebuješ platební kartu v PayPalu pro výber peněz.

Z PayPalu běžně vybírám peníze (CZK) přes My Account/Widthdaw. Účty se tam přidávají jednoduše, akorát musíš znát IBAN, nic jiného není třeba (žádná karta). Peníze z PayPalu chodí za pár dnů, přímo v CZK (PayPal platíš 30CZK poplatku při částce do 3k CZK, nad neplatíš nic, kurzy jsou děsné...)

Mimochodem, jestli je karta embosovaná a nebo ne, je v případě Internetu jedno, záleží na bance, můžeš mít klidně i virtuálku (kartu bez fyzické podoby), jen záleží, jak to banka u sebe nastaví...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jaromire666, díky za příspěvek!

Zdá se, že máš lepší banku než já. IBAN mi do Paypal zadat nejde - objeví se chybová hláška (jinak zahraniční převody mi chodí v pohodě, takže je IBAN jinak v pořádku). Paypal mi to neuměl vysvětlit. V bance mi řekli, že je to tim, že nemám embosovanou platební kartu k účtu...

Nemáte někdo tedy zkušenosti s vybíráním peněz z Paypal přes kreditku? Předem díky!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Čtu tady vaše problémy, jak dotovat účet u brokera a zpětně vybrat peníze. Rád bych se zeptal: Přijímá Alpari platby přes Moneybookers a je ochotna taky je přes Moneybookers převádět ? Mbookers u nás mají účet u Unicredit v Praze, v Londýně jsou určitě, mají tam jednak sídlo a regulováni jsou FSA, jako Alpari. Navíc se tam dá k účtu přiřadit i karta a dotovat svůj účet kartou. Nevím ale, jestli Alpari tuto dotaci nebere jako " platbu třetí osobou " když je držitelem účtu Moneybookers. Ale kartou to jde dotovat i přímo, tu berou, ale do 3 tis. USD je poplatek 2%, to je dost. Jinak mají MB poplatky malinké - max.0,5 EUR za odchozí platbu, přijatou platbu zdarma a výběr zpátky na český účet vyjde asi na 45 CZK.
Jen mi ještě není jasné: účet u nás může být v CZK, ale dotaci doporučuji v EURO ( SEPA ) platba, jenže tam píší, že platba spojená s převodem vyjde taky kromě středního převodního kurzu ještě na poplatek 2% za převod měny z CZK na cizí měnu. No možná by bylo nejlepší ( tedy pokud berou Moneybookers ), založit si doma účet taky v EURO, převod třeba z KB do Unicredit v EURO je bez poplatků SHA a pak by šlo se převodním 2% vyhnout, takže pak by poplatky za 1 dotaci + 1 výběr dohromady činily asi 60 CZK dohromady a srovnejte si poplatky u našich bank, no taky až 2 litry, min. kolem 200 CZK.
Díky za případný názor, vysvětlení či zkušenost s Moneybookers a případně pochopitelně navíc s Alpari !!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vladko11
Vladko, na odkazované adrese se nachází pouze hláška " Error 404 ", takže jsem se toho tam tedy dověděl opravdu hodně ! Asi jsi mi neporozuměl, nejsem tak pitomej, abych si nevšiml dvou nabízených formulářů na "home" stránce a to depozit převod přes jiného makléře - jeden funds a druhý withdraw, i když neuvádí konkrétně Moneybookers, tak by to mělo asi jít. Zdá se mi to jen dost složitý, ale zatím se založením účtu u nich ještě počkám, demo si můžu trénovat tady s domácím brokerem. Myslel jsem jen, zda někdo tento způsob převodu již používá a jaké má s tím zkušenosti, když už uživatelé nad námi mne přivedli na myšlenku dovědět se něco předem. Pokud bych šel jen do micra, tak přece nepotřebuji zakládat si kvůli tomu účet u Moneybookers, převod 200 až 500 EUR vyjde přímo z vlastního účtu za poplatek 220 CZK a výběr na 100, to se dá unést, no oni si strhávají 6 GBP ( cca 170 CZK ), tak že spíš tady jde jen o případnou možnost v případě Classic účtu s vyšším vkladem, kdy se už poplatky víc prodražují a PayPal se spíš hodí pro převody do USA, tak by se vyplatila asi líp " evropská " elektronická peněženka ( i když to s ní jde do zámoří taky ). No až přijde čas, zeptám se jich holt rovnou !
Zdravím !!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkie11: PayPal vybírám na účty u FIO a mBank.

Pokud ti tvá vlastní banka neřekne IBAN, tak si ho jednoduše nechej vygenerovat u České Národní Banky (ČNB): www.cnb.cz/cs/platebni_styk/iban/iban.html

IBAN pak zadej do PayPalu a pak už jen stačí vybírat přes Widthdraw, KARTY NEJSOU TŘEBA! Ale tohle je už OffTopic...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě k předchozímu příspěvku.
Vklady v cizích měnách u zahraničních brokerů vychází vlastně nejlevněji pouze traderům, kteří si měnu s níž obchodují s brokerem vydělali přímo třeba v zahraničí, nebo ji získali přímo jinak. Kdo měl a má příjmy pouze v CZK, tak se nevyhne konverzi ať tak či onak a jestli to posílá třeba přes Moneybookers kurzem "deviza střed", zaplatí MB poplatek cca 2% z transakce za převod měny a pokud by to posílal přímo ze své vlastní banky, tak zaplatí konverzi kurzem "deviza prodej", tedy vyšším a navíc ještě poplatky za převod a pokud si chci založit doma účet v zahraniční měně, tak jei dostanu na účet kurzem "deviza nákup", tedy nejnižším, takže prodělává se na tom dost v každém případě. A kreditkou je to jednak kurz "deviza prodej" plus ještě u Alpari 1,75ˇ% za platbu pod 3000,-USD. Ještě tak nejlepší je karta debetka, tam je 1,75% odpuštěno, zbude zaplatit tedy jen konverzi prodej + 6 GBP u Alpari a pak při výběru to jde jen přímo na účet - Alpari za odchozí platbu 15 GBP ( cca390,-CZK ) a doma pak 100 CZK za přijatou platbu poplatek + konverze kurzem "deviza nákup", takže si všichni z obchodu vždycky ukrojí a to ne zrovna málo ( alespoň pro retail maloobchodníka ) určitě. A obchodovat v ČR - poplatky sice nic, nebo zanedbatelné, ale je v ČR opravdu tak kvalitní broker pro retailové mikroúčty ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Ahoj,
rád bych oživil diskuzi dotazem na tohoto brokera: doposud jsem testoval (a zbrklostí si kdysi nechal vyluxovat i jeden live účet) u XTB. Teď jsem vyzkoušel demo Alpari a co mě nadchlo je hlavně páka 1:500 (aspoň na demu) + samozřejmě menší odstupy a spread. Můj dotaz zní: jak moc se liší demo od live účtu v této páce? Obchoduji pouze forex - a to v 90% GBPJPY a EURUSD. A jaké jsou s odstupem zkušenosti s obchodováním jako takovým? Zajímá mě hlavně stabilita, rychlost plnění příkazů, zpětné výběry do ČR a pod. Nedělám scalpování - tak 3-8 obchodů/den, představa prvotní investice cca 1-2tis USD. Zároveň tu byl nějaký odkaz, kam se registrovat pro možnost získat část peněz z marginu zpět - admin to asi poctivě promazal, bylo by možno to nějak "aktualizovat"? :)

Díky Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...