Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

hledám brokera ideálního pro začátečníky


pavel368

Doporučené příspěvky

Omlouvám se předem za začátečnický dotaz, ale hraju si se systémem XTB a není mi jasné proč když vstupuji např. do long pozice CORN při ceně např. 620$ tak mi to nutí minimálni realizaci prodeje při 622$ a nemůžu nastavit méně, třeba 621. To rozpětí je podle mě příliš velké. Děkuji za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 284
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý večer,

jsem cizinec, omlouvám se za můj český jazyk ;)

Hledám brokera:
- měna účtu: CZK
- minimální vklad: max 2000 Kč
- minimální obchodní účet: 0,01 lot
- navýšení: 0,01
- finanční páka: 1:100
- obchodní instrumenty: DAX30 (důležité!), CAC40, FTSE100, SP500.

Další podmínky nejsou pro mě důležité. Mám účet u XTB, ale mají minimální obchodovatelný objem 0,1. AM se mi nelíbí vzhledem času a způsobu uskutečnění transakce. Můžete mi doporučit něco? Díky předem :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Caute,

nehladam brokera na pravidelne a caste obchodovanie. Rad by som len kupil par akcii Facebooku. Dolezite pre mna je najma to, aby mi stacilo cca $1000, aby bol spolahlivy, nemal vysoke poplatky a lahko sa prevadzali peniaze tam a spat. Z toho, co som hladal sa vsetci boja plus500 ako cert kriza, takze to asi nie je spravna cesta.

Dakujem za kazdu radu a prosim aby sa to nezvrhlo cestou ci kupit alebo nekupit akcie Facebooku :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

to rene.skolnik

Za seba ti môžem odporučiť nasledovnú kombináciu pre intradenné obchodovanie:
broker - Mirus Future
poskytovateľ dát - Zen Fire
platforma - Ninja trader

Platformu NT si môžeš grátis stiahnuť a napojiť na ňu bezplatné dáta od Zen-fire. Táto DEMO verzia ti bude fungovať mesiac + plus dá sa požiadať o predľženie.
Ak si neskôr funduješ účet u Mirus Future aspoň vo výške 2500USD, zabezpečia ti dáta od ZenFire bezplatne bez obmedzenia.

Veľa zdaru

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rene.skolnik,

ak teraz iba začínate, tak pozerajte predovšetkým na redukciu možných rizík. Ja už nie som začiatočník, ale stále chcem od brokera, aby mi dovolil zasahovať do risk managementu pre môj účet. Ide o 2 veci:

1) Maximálna strata, po ktorej sa účet pre daný deň zablokuje a nie je možné otvárať ďalšie obchody;
2) Maximálny počet kontraktov na 1 pozíciu;

Obe veci Vás uchránia, alebo možno spomalia pokles účtu, keď budete chcieť robiť hlúposti.

Zároveň vždy otváram k hlavnému obchodnému účtu ešte jeden účet, ktorý má ochrannú funkciu. Tam presúvam zisk tak, aby na obchodnom účte ostávalo vždy len potrebné množstvo kapitálu + nejaká rezerva.

Takže si urobte zoznam brokerov a s každým sa skontaktujte a opýtajte sa na možnosť hore spomínaných vecí. Potom porovnajte referencie, komisie, iné poplatky, platformy a pod. a vyberte si toho, ktorý Vám bude v globále najviac vyhovovať. Pozerajte ale predovšetkým na veci, ktoré Vás môžu ochrániť proti zbytočnému poklesu účtu a nie na komisie. Pár chýb na trhu Vás bude stáť oveľa viac, ako o pár centov vyššie poplatky.


Veľa úspechov

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RT znamená RoundTurn, tj,. poplatky za nákup i prodej (resp. short a cover) dohromady. Jestliže tedy napíše 9RT, tak to nejspíše bude znamenat 9 USD za 1 kontrakt na poplatcích za kompletně uzavřený obchod (4.50 za nákup, 4.50 za prodej), což mě mimochodem přijde dost, pokud se tedy bavíme o futures trzích a cenu za kontrakt (nečetl jsem příspěvky kterých se to týká).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím,

dělal jsem research U.S. brokerů pro českého začatečníka - pasivnějšího pozičního obchodníka v ETFs, stocks, futures a options, a zúžil jsem výběr na tyto dva (v závorce důvody pro):

[bold]Zecco[/bold] (user-friendly, solidní poplatky, DRIP zdarma)
[bold]Lightspeed Trading[/bold] (bezkonkurenční poplatky, pro méně aktivního obchodníka levnější než Interactive Brokers)

Má někdo zkušenosti, o které by se byl ochoten podělit? Jsem otevřen i doporučením na jiné brokery. (možno i přes PM)

Díky,

Luci

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prosím vás, hlavní prioritou při výběru by měl být margin, který broker poskytuje. Víme, že typický začátečník má účet kolem 2500$. Pokud mu broker nabídne margin na základním trhu např.S&P 2000$ pak je nesmysl zde otevírat účet. To bychom si moc nezobchodovali. Pokud, ale nabídne margin 500$ pak je zajímavý i kdyby měl mít o něco vyšší poplatky.
Není špatné, hlavně pro neangličtináře, abychom se s brokerem dorozuměli česky. Uvedené body splňuje např. Global futures.com.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...