Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

e-mini trhy


beginner

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 408
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

kili60:

asi tomu správně nerozumím. Znamená to tedy, že u SaP nekupuji celé portfolio, ale pouze určité části, které nejvíce ovlivňují celkový objem?
To je přece neproveditelné :S

Pokud vydím pohyby jednotlivých čístí portfolia, nedokážu vydět výhodu v tom, že dokážu správně odhadnout celkový objem...

Asi opravdu nerozumím.

S pozdravem Jiris

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jiris:

kili60 to podla mna myslel tak, ze pomocou tejto metody je mozne jednotlive indexy vizualne "rozpitvat" a na zaklade
toho mat potom lepsi prehlad o momentalnom stave jednotlivych firiem z ktorych obchodovane indexy pozostavaju.
Je to skor pomocka ta to, aby" videl tok penazi" do , alebo z jednotlivych firiem a potom ju pouzil ako dalsi filter pre vstup, alebo vystup z trhu. Ak sa mylim ,tak ma opravte.

P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jiris:
neobchoduješ tituly ale celý index.
Jenže:
ne všechny tituly v něm mají stejnou váhu. Najdi si na webu soupis papírů v DJIA třeba a podívej se na jejich váhové zastoupení v něm. Změna těch co "víc váží" také více tlačí na změnu indexu.
Pokud začnou zelenat tituly s větší váhou v indexu, začne se hýbat i index. Stává se, že podstatná část papírů v indexu jako na povel zelená/červená, index se pohne takto i o několik bodů. Pokud převládá zelená, trend nahoru trvá. Změna barvy, když obrazovka začíná červenat +tech.analýza k tomu a čekej obrat. Opět vše bez záruky zisku!!!!!
Takto mě to kdysi vysvětloval člověk co s oblibou dělal právě DJIA a SaP. Sám jsem to takto kdysi dělal, je to ale metoda dost náročná na vnímání kdečeho a odhad. Chce cvik.
Portfolio jak o něm píšu se se dá navolit např. u Ameritrade-což ovšem není komobrokr.
kili60

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano, mažin je snížen o polovinu. Ve Vašem případě tedy na 1000.

Co nastane přesně 15min před koncem ochodování nevím, zkušenost s tím nemám. Třeba poradí někdo, kdo to již absolvoval nebo probíral s brokerem :S
Ale z logiky věci Vám boker zablokuje celou výši marginu tj. 2000. Pokud nebudete mít dostatek kapitálu tak jsou dvě možnosti, buď Vás broker vyzve k doplnění peněz, to se však časově nedá stihnout nebo Vám pozici jednoduše uzavře. Což se mi zdá nejpravděpodobnější varianta.
Broker je tu od toho, aby si vydělal peníze a ne aby dělal charitu :D. Od toho tu jsou jinné instituce :D

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Jiris

Bohužel nevím, co se stane v případě, že máte otevřenou pozici a přejdete na plný margin s účtem, který nestačí na plný margin. Jen mám jednu zkušenost. Když jsem neměl na účtu dostatek peněz na plný margin, tak mě IB nepustili do pozice klidně už ve 21.45h. a jednou dokonce 21.40h. Pokud povymažu účet, tak to zkusím a dám vědět. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Radusor

E-mini futures se obchoduji temer cely den. Nejvice likvidni jsou v "hlavni cas" ktery je 15:30 - 22:15 naseho casu. Po tom se trh znova otevira ve 22:30 a zacina tak "nocni obchodovani" Pokud vas zajima jen open price indexu pro hlavni cas, tak staci do grafu dat @es.d a uvidite jen prubehv hlavni cas. Pokud byste chtel videt cely den tak do grafu napisete @es (es = emini S&P 500). Pro me osobne je nejdulezitejsi jen hlavni cas (15:30 - 22:15) to co se delo v nocnim obchodovani nema pro mne vetsi vahu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

×
×
  • Vytvořit...