Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Máte v ruce potvrzenou smlouvu s brokerem?


nikator

Doporučené příspěvky

Brucevlk: Smlouva muze byt i ustni, pak neni k dispozici vubec zadny papir nebo elektronicky zaznam.

V tomto pripade jde, jak uz jsem napsal, o stejnou vec jako v pripade, kdy souhlasite s licenci na software, u niz pouze pri instalaci odtuknete "accept" a jste ji chranen jednak Vy a jednak spolecnost, ktera danou aplikaci vytvorila. Tudiz je vse po pravni strance v poradku. Ale samozrejme je pouze na Vas, zda budete chtit od brokera papirovou kopii s podpisem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je jasné, že člověk žijící v "českém" právním prostředí nedůvěřuje ničemu, na co nemá podepsanej papír. Pokud ale chete obchodovat u brokera v USA budete muset akceptovat právní prostředí běžné tam. Neslyšel jsem o nikom, komu by zmizeli peníze z účtu u licencovaného brokera v USA. Jiný kraj - jiný mrav, řekl bych. U Harpoonu (PFG) mám taky účet pez podpisů na smlouvě a nijak mě to nedeptá. Takže bez obav.
PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Zdravím,
v současnosti také řeším jak otevřít účet u brokerské společnosti, vybral jsem si, dle zdejších uspokojivých referencí IB. Mohl by mi někdo ze zkušených poradit na co si mám dát zvlášť pozor při vyplňování internetového formuláře při zakládání účtu u IB (zatím chci fundovat účet jen pro papertrading)?

Budu mít problém, pokud na výpisu z banky bude jiná adresa trvalého bydliště a jiná adresa pro zasílání korespondence? Nebudu totiž mít jiný doklad k občance jako je SIPO, faktura od elektráren, plynárem a podobně... Nebo mám založit účet co nejdřív, dokud mám tyhle věci "čerstvé" z předchozího trvalého bydliště?

Díky za Vaše odpovědi.

Ax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud Ti nebudou sedět ty adresy nebo něco podobného, počítej s určitými komplikacemi při zakládání.
Budeš si chvíli s IB mailovat a posílat různé dodatečné podklady.
Jestli jsi zdatný v AJ, asi žádný problém.
Pro mě to tedy velká radost nebyla, nakonec se ale zdařilo.
Petr fi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
chci jen doplnit, ze ustni smouva bezne funguje treba i v Anglii. Kdyz jsem chtel u zamesnavatele podepsat kontrakt tak na me divne koukal a povida "Vzdyt jsme se prece domluvili, tak na co nejaky papir?" A opravdu vsechna nase ustni ujednani dodrzel. Dozvedel jsem se, ze v Anglii je do urcite castky (nevim ted uz fakt presne kolik) ustni ujednani nejen platne, ale pri poruseni dokonce soudne vymahatelne! Opravdu jiny kraj jiny mrav..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

Dobrý den, mohl by mi zde někdo říci, co je standartní součástí smlouvy a jaký je rozdíl při založení účtu u zahraničního a českého brokera? Předpokládám, že každá země má odlišné zákony.
Má český broker při sepisování smlouvy zákonnou povinnost požadovat od vás v určitém rozsahu informace týkající se vašeho investování(nemyslím konkrétní plán)?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...