Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Saxo Bank


Pyton

Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 291
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to teplan:
já to pochopil takhle: 1,16 USD exchange fees + 10 USD comise.
Ale při dvou a více lotech je to 1,16 USD exchange fees + 6 USD komise... a toto násobíš počtem lotů.

Takže:
při jednom lotu je to 11,16 USD za obchod, dohromady 22,32 USD (RT).
při dvou lotech je to myslím 14,32 USD za obchod, tedy 28,64 USD (RT) za dva loty.
Při třech lotech je to 21,48 USD za obchod, tedy 42,96 USD (RT)... atak dále.

A ještě pokud uděláš měsíčně více než 250 obchodů, tak je to ještě levnější...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 7 months later...

iba take info, ak by mal chut niekto trejdit cez saxo akcie , tak nejake info o tom


vyhody:

nepotrebujete kapital 25000 USD pre intradenne obchodovanie,ale len 10000USD. a otvorenie uctu cez saxo
mozete robit obchodov kolko chcete bez obmedzenia mnostva.

nevyhody:

poplatky su 2-3 nasobne vyssie ako pri klasickych brokeroch TOS,MBT,IB
nemate moznost slobodne si stanovit SL a PT. len to co vam saxo dovoli , a dovoli vam toho dost malo. obmedzuje vas nastavit pozitivne RRR.
nastavovanie prikazov mimo obchodnych hodin nejde. maju trochu nesikovne uzatvaranie pozicii.
objavuju sa dost chyby v grafoch

Link to comment
Sdílet pomocí služby

borax

presne ako hovoris, akurat to tu este nikto nespomenul, a ja som si prieskum robil, tak kto chce nech si urobi nazor

ja som napriklad skusal na deme nakupit 10 penny stocks titulov po 500 kusoch , na poplatkoch som zaplatil len za nakup 150 USD, pricom TOS by som ich nakupil za 75 a MBT za 50 USD. samozrejme s uplne volnym MM . to je hodne velky rozdiel hlavne pre DTckarov.

dalsia nevyhoda je ze klasicky ECN brokeri maju nastavenych niekolko variant platenia poplatkov, ked robis velke objemy tak sa poplatky automaticky zmensuju. saxo ma od 0,03-0,05 a je jedno ci kupujes 10000 akcii alebo 100

Link to comment
Sdílet pomocí služby

borax 0,03 - 0,05 je poplatok za zrealizovanie obchodu, cize klasicka commision. tuto informaciu mam od dealera saxobanky. s toho mi teda vychadza ze vsetky akcie sa netrejduju za tie iste poplatky. mozno to bude rozdelene podla trhov, europa azia amerika penny stocks su akcie ktore sa pohybuju v nizkych dolarovych hodnotach. povedzme trading penny stocks v rozpati 1-4 USD na akciu. pri tychto volatilnych dobach su prave toto akcie , ktore nadeluju najvacsie percentualne narasty. jednou s viditelnych postaviciek trejdingu penny stoks je timothy sykes, ktory s nejakych 13000 USD zarobil nieco okolo 2 000 000 USD len tradingom takychto akcii. proste cista technicka analyza a akcie s nizkou hodnotou. pre priklad ti sem mozem hodit screen nejakych penny stocks ktore sa sledujem na S&Pcku. patria sem napriklad Java, AIG, Ford, a tak podobne na obrazku si mozes vsimnut denny percentualny narast ci pokles akcii

7124

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike,

tak to je poplatek tedy dosti šílený,já mám u IB poplatek do 100 ks akcií 2 USD RT,přes 100 ks se to mírně navyšuje ale je to jen po centech,nějak to neřeším protože to vychází stále velmi dobře.

Tak tohle jsou penny stock,taky je obchoduji,ale nazývám to "spekulace" a mám hranice 0,5 -3 USD,a je fakt že tam pohyby jsou velmi pěkné,trochu je ale problém u méně likvidních titulů s plněním,ale to si týká spíše společností pod 1 usd,a taky rozdíl bid/ask už je pak nepříjemny(0,01=1%),ale třeba F či JAVA a pod.je vše ok.po těchto propadech se takových společností vyrojily tuny.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

borax

no tak to je este furt dost na moj vkus, SAXO vychadza 3USD na 100 kusov, IB 2 USD na 100 kusov, TOS je 1,5 USDna 100 kusov a MBT je 1USD na 100 kusov. samozrejme su tam obmeny pri vyssich objemoch.

spekulacia je asi vsetko co robimu zeano. :) ale toto je fak zaujimava cesta. spatne na tom je len to obmedzenie, ze nemozes robit viac ako 3 obchody za tyzden, pokial nedispomujes kapitalom 25 000 USD. pri takomto style tradingu je dobre sledovat short cap. micro cap. spolocnosti s S&P a Nasdaqu. s tolkych titulov sa da vybrat 10-20 dobrych obchodov denne. nastrazis entry a si v klude, nemusis vysedavat pri pocitaci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike,

pokud je těch 0,03 -0,05 za obě strany tak to potom není zase tak strašné,ja myslel že myslíš jen jednu stranu,jedu akcie jenom pozičně,takže poplatky nejsou zcela zásadní,ale samozřejmě každý USD je dobrý.Stačí když má člověk brokera někde v USA,v našich končinách jsou poplatky minimálně 7násobné,a to už rozdíl je.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike,

ted jsem četl ještě jednou Tvůj příspěvek a úplně jsem přehlédnul,že píšeš že saxo mají poplatek 0,03-0,05 a je jedno jak velkou otevřeš pozici,tak to potom ale hodně znevýhodnuje obchody při otevírání větších pozic vyjadřeno počtem kusů akcií,což třeba při 1000 ks může být 30-50 USD na poplatku tohle se mě ale moc nezdá,je tomu opravdu tak???

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ked si vezmem priklad ze chcem nakupit akcie AIG pri Bid ask 1,67-1,68

100 akcii nakupim za poplatok 15 USD
500 akcii nakupim za poplatok 15 USD
1 000 akcii nakupim za poplatok 30 USD
10 000 akcii nakupim za poplatok 300 USD
100 000 akcii nakupim za poplatok 3000 USD

takze je to este trosku horsie. pod mensi poplatok ako 15 USD sa nedostanem

takto mi to vyhadzuje platforma a hovoril mi to aj dealer.

dodavam ze toto je poplatok ktory mi vyhadzuje pri nakupe. takze neviem posudit ci mi shodne odratava aj ri predaji, ale tipol by som si ze ano. v platforme je to dost neprehladne tie predaje , nemozem to najst. ale to skor preto ze sa v tom neviem orientovat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike,

jo, je to zajímavé,já se ted díval na výpis, na nějaké poslední trejdy ,tak do 200 ks mě to vychází 2 USD komplet obě strany,od 200 ks nahoru je to za 0,01 za kus za otevření a a zavření kompletní pozice(0,005 jedna strana), nedávno jsem měl nějakých 700 ks a bylo to kompletně za 7 USD.Ale je to nakonec asi jiné broker od brokera,Tvůj původní příspěvek byl na intraday akcií u Saxo,asi se shodneme,že u nich je to nepoužitelný způsob tradingu kvůli poplatkům.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...