Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Saxo Bank


Pyton

Doporučené příspěvky

jo a jeste jsem zjistil ze ikdyz to zavres tim krizkem a otevre se ti protipozice, taki tu muzes zavrit a otevre se ti nova proti pozice a v podstate muzes zavirat porad tu samou pozici a porad ti tam vyskakuje protipozice. takze ikdyz zaviram porad jednu(Buy) tak MI naskakuje treba dalsich 5 protipozic (SELL). takze ted tam mam vice sell jak buy, jen proto ze po zavreni pozice ten stupidni krizek nezmizi a muzes to zavirat donekonecna:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 291
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

@ riki33

Zkus je popíchnout, ať Ti s tím poradí/opraví nastavení atd. Já k nim šel, protože měly účet v CZK, brali vklad kartou (chtěl sem tak převalovat peníze z GE s bonusem, ale jako všichni brali poplatek za přijetí platby kartou, tudíž se to nekonalo). Chtěl sem účet rozšířit na klasickej, abych získal široké portfolio, ale to bych pod půl lotu platil 20$ RT, takže nic. Moc na tom účtu neobchoduju. Zatím zvažuju kam s těmi penězi.
Tím sem chtěl poukázat na fakt, že už možná byl správný čas na tuhle úvahu pro mnohé ostatní, ale rozhodně nejsem první s touhle myšlenkou na zdejším vlákně...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Ahoj,

zkouším demo obchodní platformy od Saxo Bank, ale mám v tom pár nejasností:

1, otevřel jsem v 1. polovině dubna pozici na futures (CLK12), později (stále v 1. polovině dubna) jsem ji uzavřel (vypadl jsem na stop-loss). Saxo(Web)Trader mi pozici stále ukazuje v "Open Positions" ve stavu "square". To platí i pro řadu jiných obchodů. Hodnota řady obchodů nebyla ani po 14 dnech zaúčtována, takže "peněžní zůstatek" je jiný než "hodnota účtu". Nevím, jestli to souvisí s tím, že účet je demo nebo s tím, že pozice stále visí ve stavu čtverec v okně "Open Positions".

2, dnes se stala další zvláštní věc: otevřel jsem SaxoWebTradera a vyskočili na mě obchody na CLK12 aniž jsem měl zadané nějaké příkazy. CLK12 už je (od včera) expirován a status u mnou dřívě realizovaných obchodů je nyní "částečně zavřeno". Ty pozice, které vyskočili vypadají jako opačné pozice a jediné co na nich je je -11USD za provizi. Akorát nechápu, proč k tomu došlo, když jsem již dříve u těch pozic vypadl na stop-loss.

Máte někdo nějaký tip? Možná dělám něco špatně, ale není mi jasné co. Předem díky za odpovědi :)

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

1) u Saxa je square uzavřená pozice, která jen vizuelně stále reaguje na cenu (longu a shortu). Pokud se nepletu, tak mizí tuším s příchodem nového měsíce.

2) web trader je dost divný, ale neváhej chtít vysvětlení od lidí ze Saxa, alespoň uvidíš, jak se starají :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[ital] ale neváhej chtít vysvětlení od lidí ze Saxa, alespoň uvidíš, jak se starají :) [/ital]

Onehdá už jsem se už na pár věcí ptal. Otázek bylo několik, ale dostalo se mi jen krátké, strohé odpovědi, která nereagovala na všechno. Nevím, jestli tak na mě reagovali proto, že si jen hraju s demem nebo jestli je to standard. Trochu mě to zaskočilo, jelikož demo je vlastně jejich výkladní skříň - tím se přece snaží prodávat svoje služby.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Velmi rád čtu, že podpora pro živý účet je dobrá. Musím říct, že Saxo Trader se mi celkem líbí a až jednou zvládnu obchodování tak, abych byl profitabilní, pak je kandidátem.

U účtu Classic mi akorát vrtá hlavou, jestli "min. 10000" znamená, že zůstatek na účtu nesmí klesnout pod $10k. To by totiž znamenalo, že bych reálně musel mít o $10k víc než jsem plánoval. Pokud to znamená, že účet musí být otevřen alespoň s touto hodnotou, ale vlivem obchodování se může dostat pod, pak je to OK.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jde o minimální vklad, nikoliv o minimální zůstatek. Jsou to přeci peníze klienta, pravda, že ono minimum by tam zřejmě mělo nějaký čas setrvat. Ale podmínky se mohou měnit, ale nepředpokládal bych, že je tohle frekventovaný fenomén, na který by se broker začal nějak víc soustředit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

já přes ně obchoduji již dva roky a nemůžu si stěžovat.plaforma funguje,výpadky tak 1 až 2 x za tři měsíce,ale třeba jen na několik minut,dlouhodobé výpadek jsem prakticky nezaznamenal.mají spoustu akcií,komodit,forex a hlavně opce.umožňují vypisovat opce.pokud se zajímate o opce,a zvlaště o výpisy opcí na měny,komodity,tak to je super.měsíčně si tak příjdu na 100.000,- a více.jsem zkopíroval své teď vypsané opce.zlato mi třeba končí v pátek a premii už mám asi v podstatě v kapse.ale vše je o dobrých nervech a být psichycky odolný,když to leze proti vám.

AUDSGD 1,2450 11-6-2012 Krátká pozice Put 150 000 0,0069 0,0083 -1 245 -210 SGD -165 -20,29 %

EURSEK 9,1275 31-5-2012 Krátká pozice Call 180 000 0,0377 0,0291 -5 238 1 548 SEK 216 22,81 %

GBPCAD 1,6300 04-6-2012 Krátká pozice Call 150 000 0,0068 0,0040 -600 420 CAD 411 41,18 %

GBPUSD 1,5600 18-6-2012 Krátká pozice Put 150 000 0,0069 0,0075 -1 125 -90 USD -90 -8,70 %

XAUUSD 1 529,00 25-5-2012 Krátká pozice Put 115 8,92 1,79 -206 820 USD 820 79,93 %

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím,
uvažuju o otevření účtu u Saxa - nově nemají u classic účtu uváděné žádné minimum.
V české jazykové verzi je nicméně (pod typy účtů - sazebník) stále uváděných 10k..

Na chatu mi bylo řečeno, že pokud nepožaduji podporu v češtině můžu si na otevřít účet na .com verzi bez požadavku na to minimum.. (v češtině je tedy patrně stále platných těch 10k).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jj dík za radu, to rozhodně udělám. Jen se trošku obávám, že v Pražské pobočce mě budou tlačit do otevření účtu u nich (kde je patrně stále to 10k minimum..). Ale samozřejmě talčit můžou jak chtěj, jelikož 10k nemám a tedy ani nedám :)

Jinak tím chatem sem myslel chat přímo od SAXA..ale pravda, nejspolehlivější forma komunikace to jistě nebude (již proto, že místo ména konkrét člověka se kterým jsem jednal je uvedeno jen "Sales & Support Team"..).

Šlo mi jen o to získat zásadní informaci, jestli si tedy mohu otevřít účet bez nutnosti skládat $10k, což tedy patrně mohu. Další informace si zjistim nějakou důvěryhodnější cestou. Pak sem kdyžtak hodím info (ale ještě to potrvá - především kvůlik kačkám to zatím příliš nehrotím..).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 9 months later...

×
×
  • Vytvořit...