Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Saxo Bank


Pyton

Doporučené příspěvky

Kubrt:
- Je pravda, že CZK resp. SKK sa oplatí len ak robíš FOREX podobným spsôobom ako píšeš. Mne to osobne stačilo na takýto typ obchodu účet v normálnej komerčnej banke v tuzemsku. Samozrejme medzi Saxo a domácou bankou je väčší rozdiel v spreadoch :-) (dosť), ale ak hráš tak ako píšeš ty, môže Ti to byť jedno. A keď hráš po trende, a navyše máš úrokové sadzby také ako EUR/SKK, ktoré hrajú v tvoj prospech musí Ti to byť jedno. Príklad dole.....
- Nemožnosť zadať SL resp. TP ako súvisiaci order to je pravda, vadí mi to :-(. Uvidíme čo s tým spravia.


Príklad na menový forward na Slovesnku, kde sú síce EUR/SKK horšie ako v SAXO, alebo ako vyrobiť penize bez peňazí...:
- Na Ficovi (na Slovesnku) sa dalo veľmi pekne zarobiť :-)....
Po voľbách SHORT 39.10 jul (červenec) a napr. 35.10 december (prosinec). 4 SKK na každé EURo čo je pri 100.000,- EUR = 400.000 SKK zisk. Na 100.000,- EUR obchod potrebuješ mať v komerčnej banke na účet 195.000,- SKK. Na to ti dajú aj kontokorent, za ktorý neplatíš (=peniaze ostávajú na Tvojom účte). Čiže penize úplne zadarmo! Niekto Ti dá peniaze zadarmo, aby si si z jeho peniazmi vyrobil cca 200% ROE a nechce za to nič. Pravdu Ti poviem neštve ma väčší spread :-D :-D. Tvoj úročiteľ je NEKONEČNO, keďže to neboli Tvoje peniaze! PERPETUM MOBILE alebo TLAČIREŇ NA PENIAZE???

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 291
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Aristo :

to bol pekný obchod čo píšeš, ale myslím že všetci očakávali skôr oslabovanie koruny ako jej posilovanie. Práve kvôli tomu Ficovi, ktorý zaručene nebol zárukou stability. Bolo prekvapením ako koruna prudko posilnila aj napriek jeho vláde. Takže v konečnom dôsledku je naša SKK silnejšia ako celá Ficova vláda. A to je dobre.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

armani:

SaxoBank ale prece nejsou americani...:-) A pokud mam spatny kontakt je to opet spise problem a nekompetentnost SaxoBanky... vim, ze kontakt je spravny, vim dokonce kdy je muj vzneseny pisemny dotaz precten (behem cca 1 hodiny od odeslani a to i ve vecernich hodinach), bohuzel jiz nevim, proc se neobtezuji s odpovedmi (asi proto, ze moje otazky nejsou prijemne a nedam se opit rohlikem - blbce ze mne nelze udelat snadno!), kdyz na konci kazdeho mailu neopomenou "Please do not hesitate to contact me if you have any questions."... uz jsem jim na tento nesmysl reagoval - kupodivu opet bez odpovedi, hlavne ze mi spamuji e-mail schranku...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A jeste jedna vec - pisete a celkem spravne, ze obchodni platforma neni jediny softwarovy nastroj tradera,... bohuzel SaxoTrader alespon co se mi podarilo zjistit neumoznuje externi vstupy/vystupy - nemyslim primo programovani bokem, ale treba z jineho software ovladani obchodu... obchodni API - pokud to znamena mit tlusteho klienta - SaxoTrader - a vse rucne tlouct do klavesnice/mysi tak teda... - ten SW je taky optimalizovany tak, ze neustale bere 150MB pameti, chci videt, jak by to nekdo behal na palmu nebo podobne... A byt fyzicky u pocitace pote, co byl prikaz exekuovan... teda sory, ale takto riskovat je kouzelne (on treba muze vypadnout proud, Internetove pripojeni, muzou mne odvezt do nemocnice, stat se neco pribuznym.... - to jste vazne ochotni jit do takoveho rizika (nejlepe za predpokladu bezvedomi a otevrene nezajistene pozice)?)

Panove - probudte se! - mame 21. stoleti! Chapu, ze pokud mozno "intuitivni" nastroj bez hlubokych moznosti je snazsi nez nastroj na profesionalni urovni - je to otazka draheho vyvoje a vetsina traderu jsou prece losseri, tak proc se necim takovym zabyvat a poskytovat... Nekomu tento pristup muze vyhovovat, nastesti jsou na trhu i jinak smyselici entity.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PaJa:

Máš pravdu, Saxo platforma toho rozhodně neumí příliš mnoho, pokud jsi "čichnul" například k MT4. Faktem je, že za 3/4 roku u nich jdou pořád drobnými změnami kupředu. To, že updatují platformu, se dá nazírat 2 pohledy: A) stojí za houby a je děravá, B) je to známka toho, že na to nekašlou a neustále něco nového vyvíjejí. Já volím B.

Z pohledu FX: na skalpování to fakt není, to je pravda, ale já (už ;-) neskalpuju.
Z pohledu futures: V tomto jsem začátečník, vadí mi nemožnost zadat okamžitě SL/TP při objednávce, ale budu do toho "bušit" a snad nebudu jediný.

Podle mne nejde ani tak o platformu jako o spolehlivost banky jako takovou (viz Refco). Na co jsou ti výdělky a skvělá platforma když máš zásadní problém dostat z nich své peníze zpět? To u Saxo nehrozí.

Včera jsem zrovna četl (starší) článek od Tomáše, jaký používá HW pro trading a i on má 2 PC a minimálně 2 platformy - analytickou a obchodní. Nemožnost importu příkazů při počtu obchodů 0-10 denně (což je můj případ) mi je zcela ukradená, ale souhlasím, že pro jinou skupinu traderů by to mohl být přínos.

Zkus se prosím vymanit z typicky českého negativistického přístupu (aneb všecho je na ho***) protože nemáš pravdu. Nic není černé ani bílé. Zatím jsi ani neuvedl, jakou platformu a brokera používáš Ty.

Jeden dnešní příklad: vrátil jsem se ze služebky a co nevidím, aktivovaný Trailing SL u kukuřice, i když je dnes v USA svátek. Z nějakého důvodu jim 20:35 GMT skočil jeden obchod za cenu hodně pod market a mi to aktivovalo SL. Tak jsem se ozval:

XY (=Kubrt) - 22:32:38
I´ve some question about my future orders...

Alan Plaugmann - 22:35:24
Futures desk here, how can I help?

Necelé 3 minuty do 1. reakce. Následuje krátký popis mého problému, prověření z jejich strany, řešení + omluva:

Alan Plaugmann - 22:41:15
Shall we cancel it and replace the order, then check afterwards?

Nevím, jestli se to někomu zdá jako pomalé nebo nekorektní, já jsem jiného názoru.

Hodně úspěšných obchodů, ať už u Saxo nebo jinde přeje Kubrt.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem využil toho, že mám maníka z Futures na chatu a zeptal se dho na ten SL a TP při zadávání objednávky:

Alan Plaugmann - 23:15:56

because these are exchange driven contracts, it does require some more work on our part to meet the same standards as the FX side of the platform
....but we are working on that part
We will have this soon
not quite, but it will be better with the added features

A taky přidal vysvětlení, proč skočila cena dolů:

My IT have said that ecbot have been doing some system testing whilst the markets havebeen closed today. That has shown up on our system.

Já osobně jsem s takovýmto přístupem spokojen. Názor si však musí udělat každý sám...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ešte posledný krát pre PaJaSoft:

Ja som písal nasledovné :

P.P.S. Keď mám záujem dostať odpoveď od IB, trvá to neskutočne dlho a niekedy si myslím, že je lepšie sa pýtať na fóre ako u IB.
Amerika, možno ani nevedia kde je Česko - Slovensko.

Poviem to teda inak : Písal som, že keď chcem odpoveď od Interactivbrokers, ktorý je v US ........ Takže som tým myslel, že amíci pri ich help desk u IB možno ani nevedia kde žijeme a kašlú nám promptne odpovedať.

Tu ale som nepísal, že Saxo je v US a Tvoje informácie sú teda správne, že Saxo je v Dánsku. Ak by si im chcel poslať peniaze na účet, tak do Deutsche Bank v Londýne.

Dúfam, že by sme už mohli túto plodnú diskusiu skončiť s tým, že Tebe sa táto platforma skutočne nepáči a je pre Tvoj štýl obchodovania nevyhovujúca. Niektorí sú zase spokojní.
Keby sme všetci robili to isté, ani burza by nemohla fungovať. Nemal by si komu predať.

Pekný večer, alebo už ráno ?
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Kubrt:
pokud začínáš tak IB je dobrá volba i z toho důvodu že je zde dost lidí kteří ho používají a tudíž je zde velká pravděpodobnost,že Ti někdo pomůže pokud budeš mít problém (pokud nemluvíš ovšem dobře anglicky). Jinak je to samozřejmě tvoje volba jakého brokera si vybereš. Já taky začínám a jsem u IB spokojen.Neříkám že u něj zůstanu navždy,tedy do doby než najdu brokera s lepšími podmínky. Ale to tě na začátku tradingu nemůsí nějak trápit. Hlavní je začít!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Technicka otazka k tem reklamacim... - pokud mi broker chybou/omylem apod. zavre pozici - jakym zpusobem provede refundaci? Chapu, ze pokud pozice byla v dobe chybneho uzavreni ztratova, ze zrejme uhradi tuto ztratu, ALE to NENI skutecna ztrata - skutecna ztrata je rozdil mezi mou planovanou budouci uzavirkou a nulou (pokud bude moje pozice ziskova) + ztrata z chybne uzavirky... fine, castecne se to da poresit nove otevrenou pozici - JENZE - moje puvodni pozice (vstup) byla na nejake urovni - se S/L jsem mohl hybat temer dle libosti (nyni jsem pro Buy omezen zdola cenou NOVE otevrene pozice) - ta ztrata je tedy casto podstatne vetsi nez ztrata z uzavrene pozice - a broker prece nemuze nakoupit pozici za puvodni cenu, protoze neni od koho.

Bohuzel z ruznych reviews - tezko rici, jak duveryhodnych - si na pravidelne a opakovane (na muj vkus az prilis) chyby stezuje u Saxa mnozstvi (zrejme byvalych) klientu - a tito klienti udajne prisli o penize...

Co se tyce spiku, zvlastni - Vami predlozena odpoved je jak ohrana deska... - pravda ja resil demo a ne uzavrenou realnou pozici, ale odpoved byla v presne stejnem duchu... (my nic, to chyba ECBOTu - navic ty nesmyslne obchody, resp. jejich ceny jsou v demu neustale (*)) - a ja se ptam - PROC tyto vlastni chyby Saxo svadi na (E)CBOT, NYMEX, GLOBEX atd.? Jak je mozne, ze jini poskytovatele dat tyto spiky ve svych datech NEMAJI? Pokud by to byla chyba platformy BURZY (a nikoli brokera), pak by se snad (alespon docasne) objevily v intradennich grafech ruznych poskytovatelu, kde by pak byly tyto chyby rucne opraveny... - rucne to zrejme opravuje i Saxo - protoze pokud si SaxoTrader nenatahne data z vyssich TF, za cca 24 hodin uz ty spiky nejsou...

SaxoTrader umoznuje intradenni obchodovani - opravdu si nedovedu predstavit jak nekdo muze obchodovat touto rychlosti napr. Forex, Indicie (E-minis...)... Pro pozicni obchodovani je to OK, to mate pravdu.

K tem maintenancim - vzdy ctu, ceho se tykaji - opravte mne pokud se mylim, ale vsechny opravy od ledna 2007 se tykaly chyb (pravda, byt obcas schovane za enhanced apod....) - evolucni vyvoj jsem nezaznamenal - vy Ano? Navic nektere updaty (zejmena ty, co jdou tesne po sobe) na mne pusobi stylem, ze testeri jsou realni obchodnici a ne vyvojove a testovaci oddeleni SaxoBanky...

Ja k tomu nepristupuji stylem "vsechno je na hovno", ale snazim se najit misto, kde delam chybu, kdyz v teto debate jsem spise osamoceny souputnik, kteremu se nelibi zakladni a zasadni technicka omezeni platformy, kdyz je udajne tak skvela - nekteri se vyjadrili, ze the best co lze v teto oblasti mit... - snazim se prijit kde ve svem pristupu delam chybu... obchodovat futures mam v planu, rad bych si proto hned do zacatku zvolil odpovidajici zazemi.

PS: Ten vcerejsi spike o 10 plnych bodu nebyl jen v kukurici... spike z minuleho tydne vysvetli predpokladam stejne a spike pred 3 tydny taktez.... - vzdyt je to furt dokola... - zkuste sledovat intradenni grafy - nejlepe minutove - a uvidite, ze ty spiky jsou tam caste... - tydne aspon jeden.

PPS: Mohu se optat, jak vice v bezpeci jsou moje penize u Saxa nez u Refca?

A zaver - nesnazim se o konfrontaci - byt to tak mozna pusobi (a omlouvam se za to), snazim se prijit na merito problemu, proste nejsem clovek, ktery se necha ukolebat nejakym tvrzenim/slibem, kdyz z overitelnych zdroju vidim (a mozna vyvozuji spatne zavery - bohuzel slovensky kontakt pro CR primo ze SaxoBanky se mnou evidentne prestal komunikovat), ze to mozna tak neni...

(*) uplne nejkouzelnejsi jsou situace, kdy mam limitni pending BUY order u komodity A a kontraktiho mesice X a zaroven mam u jine pozice u stejne A a X stopku. Tato stopka je posazena VYSE (!!!) nez limitni order. Co nevidim - limitni order je exekuovan za nejakou podivnou cenu (podezrele nizkou - NIKDO jehoz grafy jsou pristupne se teto cene neblizi ani na 10 (!!!) plnych bodu!) a stopka zustane nezasazena... Temito nesmysly zacal muj pisemny kontakt ze SaxoBankou a pro jistotu do dnes hraji mrtveho brouka... - pokud na zaklade techto nesmyslu mam ziskat nejaka relevantni data pro paper/back testing tak rucni vedeni v Excelu je milionkrat lepsi a presnejsi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

nemozem zalozit nove vlakno, preto som zavesil moju otazku sem, aj ked nie je konkretne o SaxoBank:
Ma niekto skusenosti s IG markets?
Maju tam klasifikaciu zakaznikov ma private a intermediate a nejak sa v tych ich podmienkach neviem zorientovat. Vidi sa mi, ze mozem u nich obchodovat iba ak ma klasifikuju ako Intermediate, ale ti maju nevyhodu, citujrm: "Money held by us on your behalf will not be subject to the protections conferred by the FSA's Client Money Rules."

Pato

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911: Chces mi rict ze pokud by se Saxo dostalo do problemu, tak ze budou rozlisovat kolik penez jsem u nich vydelal na FX a kolik na futures, kdyz se to ridi jinymi pravidly, jak pises? To je divne, nemyslis? BTW: Mejl uz by mel byt videt.

PaJa: Procetl jsem dost diskuzi na tema (vetsinou) FX brokeru, nez jsem se rozhodl pro Saxo. Jednim z duvodu bylo i to, ze obchoduji EUR/CZK a USD/CZK, jejiz kurz se da (vzhledem k moznosti detailneji znat CZ situaci) lepe predikovat. CZK mi nadelila asi absolutne nejvetsi zisky.
Asi pred mesicem ci dvema mi zacala vadit absence programovani ci aspon upravy indikatoru a AOS, naucil jsem se tedy MQL, neco malo v MT4 naprogramoval a vybral jsem si MIG ze Svycarska, abych pomalu ale jiste zjistil, ze me FX zacina stvat, protoze reaguje na nicnerikajici mlzici kecy kazdeho trochu vyse postaveneho pincaska.

Zacal jsem se poohlizet po futures, ktere mi pripadaji mnohem vice postavene na technicke analyze a protoze jedu Saxo live, zobchodoval jsem svuj prvni kontrakt u nich. Nerikam, ze jsou dokonali, ale na muj vkus reaguji docela promptne, nezaznamenavam gumove spready, prokluzy atd. jak to pisou jinu u jinych FX brokeru. Taky odezvy na mejly jsou (ve srovnani s IBFX, CMS, MIG a dalsimi, kterym jsem psal, okamzite).

Pokud mi nekdo zkusenejsi poradi jineho SERIOZNIHO brokera s platformou podobnou napr.MT4 (moznost programovani), budu rad. Zatim uvazuju, ze pokud Saxo prida moznost zadat SL a TP do objednavky, tak to necham tak, analyzy si budu delat v TNT nebo Sierra a obchodovat ZATIM rucne pres ne.

Jo, docela tady zapadly (byt to nekdo okrajove zminil) jejich (z meho laickeho pohledu) kvalitni analyzy trhu, inv.doporuceni atd, pricemz vse, co doporucuji, taky sami obchoduji. Nevim, jestli jsou v demu pristupne. Dalsi duvod, proc si u nich nechat apon 1 ucet live.

PS: Bavime se tady doufam vsichni o full account a tedy o SaxoTrader2 (a ne o starsi verzi 1.2 ktera je pro mini ucty a je opravdu DESNA).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Armani:

Fakt všetci? Neverím....

Dôvody: SKK v ERMII + 16.7 sa Dr. Fico išiel narvať do riti EMU a tomu ako budú plniť MASTRICHT kritéria. A tým, že sa pravica sama dostala z hry von a uvolnila mu cestu ťahala nás len dobre rozbehnutá ekonomika, spotreba, rastúce HDP a vysoké úrokové sadzby + stiahnuté SKK z trhu ako dôsledok intervencie NBS proti zabráneniu oslabovania vo volebnom čase.
Navyše výhľad štartu PSA + KIA, rast HDP okolo 10% a záväzok tzv. "inflačné cielenie" sa nemohol inak obrátiť. Kto vystúpil na 36.800 tiež nespravil chybu :-). Ale pozri na to dnes... Oplatilo sa použiť technickú ananlýzu a vystúpil by si na SL pri 34.200/400 pri prvej intervencii pred cca mesiacom. Čiže 5 SKK.

Na menový forward na posilnenie SKK to úplne stačilo nemyslíš?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...