Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

GRAINS - SOYBEAN OIL (sojový olej)


Bushman

Doporučené příspěvky

Radime , rád ti odpovím na tvoji otázku...proč nepoužívají comm opce častěji...
Já nevím , nejsem comm, ale kdybych byl, pak bych opce používal jen v případě, že bych byl dostatečně zajištěn na delší období a získal ČAS pro trochu spekulace...protože opce to je spekulace jejímž výsledkem může , ale nemusí být zajištění. A toto si můžu dovolit jen ve výjimečných případech.
Za druhé je tu nezpochybnitelný fakt, že opce jsou poměrně "novým" nástrojem zavedený do burzovních praktik až v 80-tých letech minulého století... ( vím že opce znaji už Babyloňané a Řekové....)...
A nakonec je to asi i proto, že jsou na pochopení o krapet složitější než futures...
Luboš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 43
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Nesrovnalost v datech [bold] [/bold]

23.1. ukazuje T'n'T v BOH6 high 22.40 (stejne udaje ma i Brite Future), kdezto futuresource.com a Barchart.com ukazuje high 21.69. Nevi nekdo z kolegu, ktery udaj je spravny?

V BOH6 jsem byl short s profit targetem 20.05 a Stop Lossem 22.03 Obchoduji zatim jen papirove, cili brokera se zeptat nemuzu, jestli uz jsem venku nebo ne.

Vsem predem dekuji za odpoved
Dalibor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Luboši,
dostal jsi mne.

Dovolím si troch zeširoka. V okamžiku kdy jsem svůj názor psal, jsem vyslovil i názor na průběh kukuřice. Ten zněl krátkodobý růst. Je vcelku přirozené, že zrniny vcelku působí pospolu. V tom okamžiku jistě připustíš, že i zde musel následovat růst. Očekával jsem ale dle dat, jen růst krátkodobý a mírný. Následná skutečnost, nákup asi 100000 kontraktů fondy v kukuřici s předpoklady v zrninách vskutku zamíchala. Ano, to jsou nevyzpytatelné komodity.

Na příště se již vyvaruji namyšleného určování směru trhů.

radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Při posledním hodnocení podle COTu z 28.2. mi tam vyšla podpora Commercial long trendu. Ne zase až tak silná, ale byla tam. Do konce týdne se to potvrdilo a šlo to long. Zajímavé je, že podobná (číselná) situace byla na přelomu roku a udělalo to jenom takovou špičku a hned se to vrátilo dolů. Ale abych to uzavřel nějakým názorem, tak spíš shortu moc nevěřím. V realu bych short určitě nešel.
Greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já osobně jsem to v COT taky neviděl nějak znatelněji pro Short i když bych řekl, že tam je vidět mírný pokles zájmu.

Přesto jsem papírově 6.3. večer zadal Sell BOK06 pod CL z 6.3. a druhý den to úžasně vyšlo.

Co mě k tomu vedlo? 4dny za sebou trh výrazně rostl, dosáhl přibližné úrovně resist., 6.3 uzavřel trh sice výše než bylo Open ale bylo to níž než den předem - jako kdyby trhu došel dech. A tak jsem to zkusil - otevřít výhodnou vysokou pozici Short s malým riskem na SL.

Ještě dodám, že jsem to už zkoušel 22.2. a vyhodilo mě to 28.2. se ztrátou -168 bez popl. (což myslím u tohoto trhu není zas tak moc a možná ta ztráta mohla být ještě nižší)

Dobré obchody všem

a taky dobrou noc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

dobrý den, od 2.7. se soybean oil nacházel v trading range. Podle pravidel která obchoduji (Joe Ross), beru 1-2-3 formace vytvořené po 20. bar v trading range - zde se vytvořila 1-2-3 high formace. 9.8. - vytvořilo se krásné TTE 10.8. - vstup se 2 kontrakty short za 37,04, entry SL na ceně 37.58 (= 54 ticků risk x $6 = $324 na kontrakt) 10.8. - výstup s 1 kontraktem na ceně 36,53 (= 41 ticků zisk x $6 = zisk na 1.kontraktu $306) a posun SL druhého kontraktu na cenu 36.03 13.8. - cena vytvořila korekci (=Ross hook) a zároven další TTE ... možný vstup 14.8. - cena vyrazila dolů ... posun SL na 50% vytovřeného profitu .. zatím ještě nemám statisticky potvrzeno, zda je lepší počítat vytořený profit od ceny vstupu po (v tomto případě) high posledniho dne, nebo po close posledního dne. a) v případě počítání profitu po high - posun SL na cenu 36,87 (zisk = $102 + minulých $306 = $408) b) v případě počítání profitu po close - posun SL na cenu 36,50 (zisk = $324 + $306 = $630) 15.8. ... uvidíme co se stane Jirka

4046

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...