Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Hledat v
  • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

GRAINS - SOYBEAN OIL (sojový olej)

Doporučené příspěvky

Radime , rád ti odpovím na tvoji otázku...proč nepoužívají comm opce častěji...
Já nevím , nejsem comm, ale kdybych byl, pak bych opce používal jen v případě, že bych byl dostatečně zajištěn na delší období a získal ČAS pro trochu spekulace...protože opce to je spekulace jejímž výsledkem může , ale nemusí být zajištění. A toto si můžu dovolit jen ve výjimečných případech.
Za druhé je tu nezpochybnitelný fakt, že opce jsou poměrně "novým" nástrojem zavedený do burzovních praktik až v 80-tých letech minulého století... ( vím že opce znaji už Babyloňané a Řekové....)...
A nakonec je to asi i proto, že jsou na pochopení o krapet složitější než futures...
Luboš

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
  • Odpovědí 43
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Nesrovnalost v datech [bold] [/bold]

23.1. ukazuje T'n'T v BOH6 high 22.40 (stejne udaje ma i Brite Future), kdezto futuresource.com a Barchart.com ukazuje high 21.69. Nevi nekdo z kolegu, ktery udaj je spravny?

V BOH6 jsem byl short s profit targetem 20.05 a Stop Lossem 22.03 Obchoduji zatim jen papirove, cili brokera se zeptat nemuzu, jestli uz jsem venku nebo ne.

Vsem predem dekuji za odpoved
Dalibor

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Dali,
23.1. ukazuje i Brite Futures v BOH6 high 21.69, data se dají najít i na burze, v tomto případě CBOT, zde také 23.1. high 21.69, s tím TnT ovšem nevím, k tomu se vyjádřit nemůžu.
Venku tudíž zatím nejste.
Hezký den, dobré obchody, Iveta

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
  • 2 týdny později...

Luboši,
dostal jsi mne.

Dovolím si troch zeširoka. V okamžiku kdy jsem svůj názor psal, jsem vyslovil i názor na průběh kukuřice. Ten zněl krátkodobý růst. Je vcelku přirozené, že zrniny vcelku působí pospolu. V tom okamžiku jistě připustíš, že i zde musel následovat růst. Očekával jsem ale dle dat, jen růst krátkodobý a mírný. Následná skutečnost, nákup asi 100000 kontraktů fondy v kukuřici s předpoklady v zrninách vskutku zamíchala. Ano, to jsou nevyzpytatelné komodity.

Na příště se již vyvaruji namyšleného určování směru trhů.

radim

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
  • 3 týdny později...

Při posledním hodnocení podle COTu z 28.2. mi tam vyšla podpora Commercial long trendu. Ne zase až tak silná, ale byla tam. Do konce týdne se to potvrdilo a šlo to long. Zajímavé je, že podobná (číselná) situace byla na přelomu roku a udělalo to jenom takovou špičku a hned se to vrátilo dolů. Ale abych to uzavřel nějakým názorem, tak spíš shortu moc nevěřím. V realu bych short určitě nešel.
Greenhorn.

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Já osobně jsem to v COT taky neviděl nějak znatelněji pro Short i když bych řekl, že tam je vidět mírný pokles zájmu.

Přesto jsem papírově 6.3. večer zadal Sell BOK06 pod CL z 6.3. a druhý den to úžasně vyšlo.

Co mě k tomu vedlo? 4dny za sebou trh výrazně rostl, dosáhl přibližné úrovně resist., 6.3 uzavřel trh sice výše než bylo Open ale bylo to níž než den předem - jako kdyby trhu došel dech. A tak jsem to zkusil - otevřít výhodnou vysokou pozici Short s malým riskem na SL.

Ještě dodám, že jsem to už zkoušel 22.2. a vyhodilo mě to 28.2. se ztrátou -168 bez popl. (což myslím u tohoto trhu není zas tak moc a možná ta ztráta mohla být ještě nižší)

Dobré obchody všem

a taky dobrou noc.

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
  • 1 year later...

dobrý den, od 2.7. se soybean oil nacházel v trading range. Podle pravidel která obchoduji (Joe Ross), beru 1-2-3 formace vytvořené po 20. bar v trading range - zde se vytvořila 1-2-3 high formace. 9.8. - vytvořilo se krásné TTE 10.8. - vstup se 2 kontrakty short za 37,04, entry SL na ceně 37.58 (= 54 ticků risk x $6 = $324 na kontrakt) 10.8. - výstup s 1 kontraktem na ceně 36,53 (= 41 ticků zisk x $6 = zisk na 1.kontraktu $306) a posun SL druhého kontraktu na cenu 36.03 13.8. - cena vytvořila korekci (=Ross hook) a zároven další TTE ... možný vstup 14.8. - cena vyrazila dolů ... posun SL na 50% vytovřeného profitu .. zatím ještě nemám statisticky potvrzeno, zda je lepší počítat vytořený profit od ceny vstupu po (v tomto případě) high posledniho dne, nebo po close posledního dne. a) v případě počítání profitu po high - posun SL na cenu 36,87 (zisk = $102 + minulých $306 = $408) b) v případě počítání profitu po close - posun SL na cenu 36,50 (zisk = $324 + $306 = $630) 15.8. ... uvidíme co se stane Jirka

4046

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

• Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.