Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPČNÍ tipy


PET

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 110
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Báječná myšlenka ! Jenom se neshoduje vůbec s názory provozovatelů tohoto serveru. Nejsou zde povoleny odkazy, ani uvádění kontaktů (telefon, mail apod.). Těžko tedy komunikovat. Stačí se trochu rozhlédnout, takovéto služby a formy komunikace existují. Ať žije heslo : "Nechť tradeři pomáhají traderům".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

Zdravim,

protoze jsem v opcich novej a ackoli to vypada vsechno dost jednoduse, tak nevim, co nevim, proto se chci zeptat jestli je neco na co si clovek musi dat pozor pri vypisovani CALL na akcie, ktere dlouhodobe drzi a chce prodat na strike (ev. vypisovani PUT na ty, co chce na strike koupit (a dlouhodobe drzet)).


diky za nazor,

Kuba



Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravim,

o opcich toho moc nevim a proto se chci ujistit, ze kdyz koupim Put opci na komoditu, jejiz futures kontrakt jsem jsem koupil Buy, tak ze krome premia, ktere zaplatim mi nehrozi zadne nebezpeci z pozice teto opce a ze bude fungovat jako SL pro danou futures?

Predem diky za komentare a pomoc (ve spreadech, ktere obchoduju jsem toto zatim nemusel resit, tak se chci ujistit, ze si nenabehnu).

Diky,
Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

analytik: diky, jen jsem trochu zmateny sloupci v TWS; Pri cene komodity 13.5 mi TWS (demo) nabidl na PUT opce striky jak nad tak pod 13.5 (zkusmo jsem zkusil koupit 13.0 a 16.0 a za obe mi do Unrealized P&L naskocilo minus $1,002.4). Kdyz koupim CALL opci, naskoci tam jen $2.4, tudiz bez te $1,000.. Nechapu, jak by mi nekdo mohl prodat PUT opci nad trzni cenou..?? To by prece rovnou prodelaval.

Muzete mi nekdo rict, kolik by tak cca mela stat PUT opce na stribro s expiraci v Dec 08?

Predem diky moc za pomoc, jsem ted v otevrene pozici bez SL a nemam z toho uplne dobry pocit... proto bych tu opci rad co nejdrive koupil, ale jak rikam, nerad bych udelal chybu.

Diky,
Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já bejt tebou tak bych si nejdřív dal stop loss a pak v klidu nastudoval, co je to opce ITM a OTM. Pak nastuduj, jak se chová cena opce při změně podkladu, co je to časový rozpad a volatilita a pak teprve začni uvažovat o nákupu opce.
Uvidíš, že nedobrý pocit z toho, nemáš SL se změní v dobrý pocit z toho, že víš co děláš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...