Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPČNÍ tipy


PET

Doporučené příspěvky

@pavol1: Jelikož jsi na serveru financnik.cz, mohu na pochopení těchto věcí doporučit kurz Opce I tohoto serveru, který je v elektronické podobě a můžeš to mít nastudované ještě dnes večer.

Já jsem praktický člověk a z mého pohledu je nejlepší na pochopení těchto věcí je otevřít si nějakou opci na SIM účtu a sledovat každý den jak se mění hodnoty, které tě zajímají, tedy cena opce, podkladové aktivum, greeks, vnitřní a časová hodnota a vše co tě zajímá. Dá se to udělat i na TOS zpětně na 10 opcích a když si výsledná data dáš do excelu a podíváš se na ně, tak získáš odpověď na tvou otázku a řadu dalších...je ale potřeba rozumět co znamenají ty parametry, bez toho ti excel bude na baterky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 110
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

diki za rady
[bold]Spomínali ste demo platfomu od Thinkorswim (oficiálne propagovaná platfoma týmto serverom). Máte s ňou dobré skúsenosti? Dobre a objektívne zobrazuje históriu obchodov? [/bold]
Ja som skúšal PaperMoney webplatformu cez stránku burzy CBOE a to bolo otrasné. Doreraz vôbec nezobrazuje históriu obchodov

Teraz som sa ale zeragistroval priamo cez stránku Thinkorswim a verím, že tam už budú mať tú platformu v poriadku

PS: som zaregistrovaný u brokera optionx......com (aby som dodržal podmienky radšej to nenapíšem celé) ktorý poskytuje aj demo platformu k reálnemu účtu. Ale jeho demo tiež je dosť pochybné, divne a neobjektívne zobrazovalo históriu obchodov - potom ani človek nevie či prerobil alebo zarobil

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S TOS mám ty nejlepší zkušenosti a realizuji na ní veškeré testy, resp. na jejích datech. kbtm tvrdí že data pro r. 2012 jsou nespolehlivá, já jsem zatím na problémy nenarazil, ale pro tvoje potřeby stačí r. 2011.

Testovací část se jmenuje thinkback and jsou k dispozici EOD (konec dne) data, která k základnímu pochopení a testování stačí, rychlejší strategie bych stejně na začátek nedoporučoval, já začal opce obhodovat tak, že jsem 4 měsíce jel na SIM od TOS a mohu to doporučit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skúšal som thinkback ale žiaľ P/L bol úplne chaotický v žiadnom prípade to nemohlo zodpovedať skutočnosti
Z najväčšou pravdepodovnosťou sú bohužiaľ prakticky všetky demoplatformy vyložene zavádzajúce - opčné transakcie sú zložité a brokeri ich nevedia zostaviť správne.
Nie je inej možnosti ako všetko testovať na live platforme

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@blazek:
Když trh klesá, je dobrá strategie dělat short obchody na akciích. Specifikum opcí je, nejsou závislé jen na pohybu trhu, ale také na volatilitě. Když trh klesá, volatilita většinou stoupá (ne vždy). Když IV stoupá, cena opcí roste, vyplatí se tedy koupit a po nárůstu ceny prodat.

Nabízí se zmiňovaný nákup PUTky, nejbezpečnější je podle mé zkušenosti nějaký bear put spread a jestli ITM nebo OTM bych vybíral podle ceny a sentimentu.

Ohledně vypisování mám vždy lepší zkušenost s výpisem na straně kam, jde trh. tedy výpisem bull put spreadu OTM, protože za takový dostanete balík, je ale důležité si udělata analýzu aby byl tak daleko, že tam trh nedojde. Je to strategie přirovnávaná k tomu, že si lehnete na koleje před jedoucí a za peníze se k nim necháte připevnit řetězem s tím, že vás sundají po expiraci :) Když tam vlak nedojede, máte balík, ale předčasné se vykoupení bývá hodně drahé. Osobně toto obchoduji asi 5 měsíců a strategie je v plusu, ale ty okamžiky, kdy vás ten vlak přejede, jsou vždy hodně nepříjemné, byť jsou součástí plánu.

bull CALL spready jsou při poklesu levné a musíte je vypisovat mnohem blíž stríke abyste vydělal aspoň na poplatky a tím hodně zvyšujete riziko, protože pokud vám den po výpisu trh udělá korekci, tak uvidíte v platformě klidně 50-60% maximální ztráty a to už vyžaduje nervy pilota F1.

IB má zdarma utilitku, která se jmenuje Options strategies a dá se snadno vygooglit (options strategies widget). Ta vám po zadání toho co čekáte nabídne "vhodné" strategie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

k tomu TOS:
v pravem rohu je v deskrop platforme OnDemand, kde jsou ID data za tusim rok zpet...
s tim P/L nevim jak ta CBOE(ci kde jste to prve zkousel) ale u thinkBack funguje vypocet P/L spravne, cili zavda bude spise na vasem prijimaci. muzete sem dat nejaky konkretni priklad a co se vam na nem nezda?
r

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...
  • 6 months later...

Zdravim zkusene opcni obchodniky. Chtel bych se zeptat, zda byste mi nevysvetlili jednu mou zacatecnickou domenku. A par dotazu.

Mam tu tato data:
ARR1320S5 (2013 Jul 5.00 Put) 0.37 -0.23
Price Data Table

Jun 13, 2013 @ 14:51 ET (DELAYED 15 MINUTES)
Last Sale 0.37 Tick Down
Time of Last Sale 06/13/2013 10:41 Exchange CBOE
Net Change -0.23 Previous Close 0.60
Open 0.37 High 0.37
Bid 0.30 Low 0.37
Ask 0.40 Volume 5
Open Interest 2273 Expiration Date 07/20/2013

Jedna se opci na akcie ARR, jejiz cena je $4,85

Pochopil jsem ze strike cena je $5.
Je cena opce(opcni premie) je $0.37 nebo 0.37x$4.85?

Zde mam na stejnou akcii PUT opci na strike cenu $7.5 a tam je cena opce 2.85 .
Nemela by byt cena te PUT opce $5 vetsi nez 1, protoze je cena momentalne pod realizacni cenou?

ARR1320S7.5 (2013 Jul 7.50 Put) 2.85 0.0
Price Data Table

Jun 13, 2013 @ 15:25 ET (DELAYED 15 MINUTES)
Last Sale 2.85 Tick Up
Time of Last Sale 06/10/2013 09:49 Exchange CBOE
Net Change 0.0 Previous Close 2.85
Open 0.0 High 0.0
Bid 2.65 Low 0.0
Ask 2.80 Volume 0
Open Interest 3162 Expiration Date 07/20/2013


Dotaz jsem umistil zde, jelikoz je vlakno "OPCE" jiz uzamceno a take se mozna jedna o opcni tip.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

blazek3 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobrý večer,
>
> Zajímalo by mě, jaké strategie používáte při
> poklesu trhu? Uvažoval jsem o výpisu call opcí,
> ale toto mi nepřijde jako příliš vhodné...díky
>


V čem Vám to připadá nevhodné? To přesně dělám. Vypisuji call opce a rád. Zároveň ale i vzdálené put opce, ta putka pokryje poplatky a ještě zbyde drobásek na chleba. Má to háček: Kdo kdy přesně ví, že trh klesá? Mít stoprocentní jistotu, dají se vydělat miliardy za krátkou dobu. Tu jistotu ale předpokládám nikdo nemáme. Proto vypisuji straddle za každé situace. Ať si dělá trh co chce. A ať je zrovna kdekoliv.

Když si vyberete předražené opce a pravidelně je vypisujete, zisk kolem 6% měsíčně máte v kapse (mě to stačí, po zdanění je to kolem 5% ntto. p. m.). Odměna je ale vykoupena pečlivou přípravou. Analýzou a vyhledáváním vhodných titulý se věnuji cca. 4-5 hodiny denně a to včetně víkendů. Samotných (zatím) cca. 50-70 obchodů měsíčně už pak tolik času nezabere, jelikož jsou pečlivě zvážené a vybrané.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Nikdo zde nepíše, všichni asi ještě tráví Vánoce. :-) Nebo už obchodujete od moře a na české servery prdíte? :-D
Já zatím makám na území ČR, zázemí chci mít opravdu větší než velké.

Za poslední měsíce mám nejzajímavější zisky z VIX, NFLX, TWTR a FB. Něco jsem přeroroval, AMZN budu řešit dnes odpoledne. Další tip (a v čem jsem i já naložen) je call VIX Feb14, strike kolem 30. Také PCLN, straddle write např. 1080/1200, exp. Feb14Wk4. 24 Feb. jsou totiž earnings.

Hodně úspěchu všem kdo si to zaslouží.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...