Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

sebik, dost nejednoznacne a komplykovane si to napisal, ide skor o to aby si pouzival jednotnu definiciu, napr. korektivne vlny su 2 a 4. a pokial ide o to ake su ich vnutorne struktury a velkosti tak sa pise, ze byvaju rozne v strukture aj vo velkosti (fibonnanciho retracement), co sa tyka presahov tak je to jasne definovane v pravidlach a smerniciach o impulze.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Moj nazor,

V smernici pre impulz je pisane ze vlna 4 nesmie presiahnut vlnu 1 (nie je to jednoznacne definovane), vzhladom na ten fakt, ze na obrazku je koniec vlny 4 skoro v urovni vrchola vlny 1, je to diskutabilne. Inak ta definicia, ze nepresiahne vlna 4 vlnu 1, kludne moze znamenat, ze nepresiahne zaciatok vlny 1 a nie jej vrchol. Z obrazku je zrejme, ze o nejaky vyrazny presah nejde skor by som povedal, ze je to akurat na hrane definicie. Takze si myslim, ze ide o klasicky impulz.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Čím déle se brodím v historických grafech, tím více mne EV fascinují. Připadá mi naprosto neuvěřitelné, že něco takového může fungovat. A také mi připadá neuvěřitelné, že zrovna já mám to štěstí a narazil jsem na tyto články...

Teď už se jen musím modlit, aby autor nedostal revma do rukou a mohl o tom všem dál psát:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: TJ

Elliottovy vlny jsem se po přečtení tří úvodních článků také rozhodl studovat. Chtěl jsem se zeptat, jestli je studujete opravdu na historických datech, tj. jak uváděl p. Obešlo, s analýzou několik desítek let zpět a postupně interval zkracovat, nebo jeden celý rok a interval zkracovat??
Podle p. Obešla je nejlepší, pokud má daný trh co nejdelší historii a tu postupně rozklíčovat. Chystám se právě teorii Elliottových vln uplatnit v Intraday obchodech a v pozičních.
díky za názor.

Mirek ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: PetrO

Pane Obešlo,
chtěl jsem se zeptat ohledně vašeho ttřetího článku týkajícího se Elliottových vln. Na ukázkovém obchodu CORN je jak pro býčí, tak pro medvědí variantu stejný graf. to je mi jasné. Ale na spodu grafu je DB na konci Dec..Platí tedy to, že počátek vlny se počítá od místa, kde dojde ke změně trendu?
A ještě bych měl dotaz, zda skutečně je možné daný (libovolný) trh rozdělit na strukturu Elliottových vln, jdoucích za sebou, nebo se fraktál objeví jednou za čas, viz." Že pokud se na učime na grafu trhu rozpoznat onen pětivlnový pravidelně opakující se trend, budeme moci..." (váš první příspěvek k elliottovým vlnám), například za den, během hodiny apod.?
děkuji za vysvětlení

Mirek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hrabal:

Já je testuji na historických denních grafech pšenice (CBOT Wheat) a "impulsů", často i s navazujícím "cik-cak" se tam dá najít opravdu spousta. Občas nahlédnu i do intradenních grafů, většinou mých oblíbených hodinových, ale denním se věnuji více. Intradenní obchodování nemám moc rád, protože to vždycky skončí tak, že celou seanci strávím přilepený k monitoru, za chvíli z toho mám hlavu jak pátrací balón a dělám blbosti. Naposledy jsem intradenně obchodoval v lednu a od té doby vůbec - moje pozice se vyhoupla na 200 USD profit, po chvíli cena spadla a vystoupil jsem na posunutém SL těsně nad nulou, ale věděl jsem, že trh poroste, tak jsem dal o 100$ výš další nákupní STOP. Ten byl zanedlouho odbaven a cena po chvilce kolísala mezi profitem 50 a 100$. Tak jsem vystoupil MKT na 100 v domění, že lepší už to nebude a jak mě to vyhodilo, tak trh raketově vyletěl dvěma gapy o 400$ výš, na můj úplně první PT. Totálně mě to vydeptalo a místo abych rychle utekl s lehkým profitem (asi 125 USD), tak jsem znova vstoupil long a celkově ten den skončil 12 USD v mínusu. Kdybych u toho neseděl a nechal to tak, jak jsem naplánoval, mohl jsem téměř bez stresu skončit v 500 USD profitu. Alespoň broker měl ze mě radost. A to se mi nestalo poprvé...

Od té doby jsem neudělal ani jeden obchod, hrabu se už dva měsíce v historických grafech, pozoruji trh a čekám na svou příležitost. Až přijde, budu obchodovat podle mého původního scénáře - obchod naplánuji, počkám přes OR, když to vyjde tak vstoupím, zadám SL + PT, zamknu pokoj s PC a zahodím klíč tak, abych ho našel až po close a podíval se, jak to dopadlo. Intradenní obchodování není pro mě:)

No, to jsem se zase rozepsal...pardon:). Ale EV fungují podle mých krátkých "výzkumů" stejně na denních i na intradenních grafech. Nevím, jestli někdy vyjdu z údivu - předpověď EV je tak dlouhá a přitom vychází překvapivě často s neuvěřitelnou přesností...

Vrtá mi hlavou jedna věc - skoro v každém článku je zmínka o člověku (nevzpomínám si na jméno), který přesně odhadl propad trhu v roce 1987 - ale jak mohl tak přesně vědět, že to bude zrovna v tomto roce, když se EV netýkají času, ale pouze cenového rozpětí?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: TJ

díky za obsáhlou udpověď. Vůbec nevadí, že jste se tak rozepsal, protože se domnívám, že humoru je na těchto stránkách pomálu. Myslím tedy, jak barvitě jste vylíčil vaše intradenní obchody. Krásnými, bránici odlehčujícími příspěvky se může pochlubit Iveta "Hidalgo".
Jak jste psal ohledně intradenního obchodu, moje sestra je na tom stejně, má platformu BEST s minutovými grafy a kouká do toho jako husa do flašky. Bary jí tam naskakují a ona není schopná s tím něco udělat. Má stejný postoj k intra jako vy.
Já jsem je ještě nezkoušel, takže nemůžu posoudit.
Pravdou je, že jsem se musel do EV od p. Obešla ponořit hluboko a na dlouho, abych si v tom udělal jasno. Ještě jsem si stáhnul nějaké informace z EWI serveru, kde je nějaký ůvodní kurz na EV, který se chystám přelouskat.
Jenom se ještě zaptám, vy EV studujete co se objevily na serveru, nebo jste začal dříve?? Jak dlouho je aasi potřeba, aby je člověk začal vidět a hlavně posuzovat podle nich seríozně obchody??

úspěšné obchdy přeje Mirek (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hrabal:

Abych řekl pravdu, mě to ten den moc vtipné nepřišlo:)

Já EV znám jen z financnik.cz. Jsem student obchodní akademie a jak bych to řekl - není to moc náročné, doma nemusím do školy dělat prakticky nic. To znamená, že za týden toho díky hromadě volného času stihnu v historických grafech vysledovat tolik, co zaměstnaný člověk za dva měsíce.

Nevěnuji se ale všemu, na co narazím - začínal jsem u jednoduchých formací a pak jsem na pár měsíců emigroval ke všem možným indikátorům jenom proto, abych se mohl zase vrátit k tomu nejjednoduššímu. Už jsem myslel, že zůstanu do smrti věrný double top/bottom a S/R úrovním, které mi jsou nejsympatičtější, ale EV jsou natolik fascinující, že jsem neodolal. Možná se nakonec zase vrátím zpátky a budu pokračovat po S/R dálnici, ale proč to nevzít objížďkou a nepoznat něco nového.

Vaše sestra je tedy přesně můj případ...pro mě je při takovém způsobu obchodování každá, byť sebemenší korekce neskutečně deprimující i když v podvědomí vím, že je zcela normální. Končí to tak, že po close vstanu s roztřeseným ukazováčkem (celý den klikajícím na "refresh data") ze židle a i když jsem ve velkém profitu, jsem nespokojený, protože to přece mohlo být ještě o celých 100$ (4 komise, 70 litrů benzínu, nebo 50 šunkových baget) lepší.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to TJ:

omlouvám se, jestli to vyznělo jako výsměch nebo posměch. Takhle jsem to vůbec nemyslel. Samozřejmě nikomu nepřeju jakoukoliv ztrátu, na druhou stranu je zde stále omílaná skutečnost, že ztráty jsou přirozené. Pouze jsem ocenil, že itak nepřijemnou skutečnost podáte, alespoň pro mě, s trochou nadsázky a vtipu.

hdně úspěšných obchodů přeje

Mirek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hrabal:

nemusíte se přeci omlouvat, vůbec to tak nevyznělo.

Žasnu nad kultivovaností tohoto fóra, žádné další ani z poloviny tak vyspělé na českém internetu neznám:)

Tak se asi po dvouměsíční pauze blíží můj další obchod - zítra možná půjdu long WK6, jediné co mi trochu vadí je ten dnešní intradenní double-top, ale spodní bariéra na 3584 vypadá silnější. Elliotovu teorii využívat nebudu, na to se zatím rozhodně necítím, ale moje "stará" strategie mi říká, že by to nemuselo dopadnout zle:)


Taktéž přeji všem hodně úspěšných obchodů a především psychickou pohodu

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...