Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

K vašemu trhu mám dvě varianty: Černá se mi zdá více pravděpodobná protože, vlna 1(nebo také B) je evidentně 5-vlná, kdyby to byla korekce tak by musela být 3-vlná. Pokud by nastala černá pak v dohledné době půjde trh nahoru(nicméně c současnou chvíli bude nejspíše stagnovat). Červená variana počítá s poklesem pod minimum vlny A. Pokud jde o váš dotaz na značení tak na stránkách http://www.elliottwave.com/ by mělo být 10 lekcí elliota zdarma zde se dovíte mnoho a mělo by vám to odpovědět na otázku.

7379

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Vsechny moc zdravim a hlavne pana Obeslo.Jsem zacatecnik ale Elliott je proste vec ktera nema mozna konkurenci.Kdyby to bylo mozne mohl by mi prosim pan Obeslo napsat presnou strukturu retracementu.Jde mi o co nejlepsi odhad delky vln.Udam priklad.Cilem 4 vln je 38,2 retracementu 3 vlny.Prosim muzete mi napsat timto postupem vsechny vlny tedy kolik procent je 1 vlna a od ceho ji odvodim atd. A I korektivni vlny A,B,C.Moc se omlouvam za ne moc inteligentni otazku..DEKUJI a DEKUJI Vlastik.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Pro J.Puchon Zdravím , na daily grafu UY vidím následující počítání.Celý DOWN trend je expandující triangl , přičemž nyní jsme v korkční vlně 2 , proto si myslím že to půjde ještě chvíli nahoru k cca. 102.5 , potom zase sešup dolu. Na hourly grafu vidím vývoj v příštím dnu nerozhodně , pokud jsme v ending diagunalu , půjdem nahoru kdokončit podvlnu 5 , nebo jsme stále v korekci - podvlna 4 a vznikne z toho FLat korekce , to znamená ještě kousek dolu , pak podvlna 5 nahoru.

11160

11161

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 11 months later...
  • 2 years later...

Zdravím,
rád bych se zeptal, zda máte někdo zkušenosti s knihou Elliottovy vlny, Autor: Zdeněk Sojka.

Originál knihu od Ralpha Nelsona Elliotta netuším kde sehnat, navíc zrovna v angličtině zběhlý nejsem, abych si přeložil dokonale celou knihu.

Rád bych věděl co na knihu od pana Sojky říkáte, zda se vyplatí si ji skutečně koupit ( abych se nenaučil jeho výklady o elliottových vlnách a přitom podle originálu by to bylo jinak..)

Děkuji Vám všem za případné rady a přeji všem mnoho úspěchů!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 years later...

Dobrý den,
prokousávám se s nadšením knihou pánů Sojky a Dostála, ale během čtení mě mučí myšlenka, na kterou si neumím odpovědět.

Snažím se najít bod, kde bych začal s analýzou a tak nějak mi nestačí najít jen nějaké dlouhodobé minimum nebo maximum, chtěl bych mít představu v jakém místě cyklu se to min/max nachází. V souvislosti s tím mě napadá, že EW analýza vlastně přepokládá, že trh bude dlouhodobě stále trendovat jedním směrem. Korekce nesmí překonat impuls.

Příklad: po 60-ti letech je nečekaně překonán impuls (který trvá od vzniku tohoto trhu) korekcí (která se ne a ne zastavit tam, kde měla :)), řekne se že to teda asi nebyl impuls, ale podvlna korekce, analýza se upraví aby to "sedělo" a jede se dál?

Další věc: zdá se mi, že "X vlny", "Chybějících vlny", "Prodloužení, které nelze identifikovat", vlastně omlouvají situace, které nezapadají do pravidel a směrnic.

Děkuji vaše rady a názory

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...