Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

Zdravím Radima!

V materiálech k Elliottově teorii vln, které jsem měl k dispozici, se nikde nevyskytuje zmínka věnovaná speciálně gapům. Proto vše co píšu je jen můj názor potvrzený několikaletým sledováním trhů. Domnívám se, že gapy můžeme rozdělit do dvou kategorií:

1) Gap způsobený významnou krátkodobou událostí. Typicky je to nějaká zpráva s "nečekaným" obsahem. Životnost takového gapu může být velmi krátká a závisí to téměř výhradně na tom, jak je nastaven trh. Je-li hlavní trend například vzhůru a zpráva je "býčí", obvykle dojde ke skoku ve směru trendu a gap mnohdy ani není zpětně vyplněn. To je typické pro rychlou, silnou hnací třetí vlnu v impulsu. Je-li ale zpráva medvědí, trh může udělat skok dolů, po němž nejčastěji následuje prudký obrat nahoru (spike), vyplnění gapu a pokračování v trendu vzhůru. Tento případ je typický pro krátké, prudké korektivní vlny, nejčastěji vlny 2.

2) Gap způsobený nekontinuálním obchodováním. Nejvíce se to stává u trhů, které se obchodují jen několik hodin denně (např. cukr#11). Mínění obchodníků se ale vyvíjí neustále, bez ohledu na to, zda je trh otevřen. Tak se stane, že včerejší zavírací cena je už při dnešním otevření zcela "mimo mísu" a trh otevře gapem. V takových trzích teoreticky hrozí i to, že se nějaká menší vlna v gapu zcela ztratí, protože by nastala v noci, kdy se neobchoduje. To je třeba vzít v úvahu. Z těchto důvodů je nutné nezanedbávat noční elektronické obchodování u žádných trhů, nicméně mít také na zřeteli jeho nižší objem obchodování. U finančních, globálních trhů jako jsou měny nebo dluhopisy je zanedbávání nočního obchodování vysloveně chybné.

Mějte se skvěle, Petr Obešlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím Aliho!

Pouze na základě literatury mohu uvést názvy některých softwarových produktů, které mají umět analyzovat grafy podle Elliotta: Elliott Wave Analyser, Advanced Get, Elwave, WinWaves. Podotýkám, že jsem s nimi nikdy nepřišel do styku a ani se o ně nijak nezajímal.

Jako člověk, který 13 let vedl softwarovou firmu, jsem však k takovým produktům značně skeptický. Žádný software ani robot nikdy nenahradí třetí, nejtajemnější lidskou složku a tou je lidský duch. To je oblast intuice a také určitého talentu, které jsou pro Elliottovu analýzu (a nejen pro ni) zcela nenahraditelné a nedají se uměle vyrobit. Prostě ani sebedokonalejší produkt umělé inteligence nemůže mít tyto důležité vlastnosti. To, že nemá ani emoce se však může naopak jevit jako výhoda... :)

Úspěšný byznys přeje Petr Obešlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim kolegu balika101!

Píšete, že se Vám princip vln zdá poněkud zrádný. Navrhuji, abyste se o něm naučil mnohem víc a jsem si jist, že změníte názor. V každém případě jsem přesvědčen, že ze všech analytických a obchodních metod je "zrádný" nejméně. Zvu Vás na školení!

Mějte se skvěle, Petr Obešlo. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PerřeO, díky za odpověď. To co píšeš pod body 1,2 je bezesporu pravda. Já skutečně mněl na mysli „nějaké“ vysvětlení elliottovou teoríí. Osobně mám pro GAP elliottovo vysvětlení, je příliš nezvyklé a tak s ním nebudu zde obtěžovat. S tím matematickým modelem je to bezesporu také pravda, ALE, přikládám obrázek s matematickotužkovou konstrukci pro CORN dnes a zítra. Sám jsem zvědav zdali to bude pravda. radim

1043

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pane Obeslo,

Som Vasim priaznivcom, alebo skor ellittovej teorie,

Nie je podla Vas teoria velmi uspesna v interpretacii toho co bolo (historie) ako toho co bude? Nie je nahodou pravdou to ze korektivna vlna napr. cik cak je tou teoriou, co je v supliku ako ista varianta? Zda sa mi podobne rozmyslat o elliott wave ako napr. o MA alebo inom instrumente TA. Vidiet podla mna len obrazce je pekna vec ale pre celkovy obraz nestaci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radim: Třeba to vidím špatně (koukám do hodinových grafů CK6 a nevím přesně jaký časový úsek jste nakreslil), ale myslím, že CK6 je na začátku 3. vlny a vyveze se na ní někam kousek za 2340. Na 2274 je také intradenní double bottom, který je u podobně se pohybující pšenice (WK6) ještě silnější (opírají se o něj čtyři hodinové bary).

No, uvidíme:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to PetrO:

Predem bych vam chtel podekovat za priblizeni problematiky E. vln!
Velice me E. vlny zaujaly ale jelikoz se venuji forexu zajimalo by me jestli mate zkusenost s analyzovanim nejakych menovych paru, popripadne jake byly vysledky.
V clanku pisete, ze se daji analyzovat vsechny trhy, ale nejsem si jistej s tim forexem :) a nevim jestli mam tomu tedy venovat tolik casu kolik si to zaslouzi.
Mohla by byt analyza forexu v ElliotEdge?

dekuji
Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: PetrO

Pane Obešlo. mám dotaz, který možná zanikl v množství příspěvků.
1) jstli celý trh se dá rozložit v podstatě na fraktály, jak píšete v I. článku o EV, nebo je nutné je hledat. jak je napsáno o několik vět dále. Díval jsem se na kukuřici (CH06), kterou popisujete v příkadu obchodování ve III. článku a tam je bear trend až do prosince. Potom pro počátek ledna 06 uvádíte aplikaci EV, které vycházejí pozoruhodně přesně. Když jsem ale paterny EV hledal jinde v jiných trzích, byly tam, ale nebylo jich tolik.
Děkuji za odpověď

Mirek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mohli by jste mi prosím poradit, jestly se dá určit přibližná délka následující vlny? Přikládám také graf, kde jsem se snažil vlny rozpoznat. Mohly by jste mi prosím říct, jakých chyb jsem se dopustil a popřípadě určit důvod mého omylu? Děkuji moc, snad jednou tuhle nádhernou , ale náročnou věc pochopím:-)

1061

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslím že je to podobný případ jako uváděl Sebik , můj začátečnický pohled je takový .
Pokud se dívám a vezmu to od bodu (x) tak první vlna by mne nepřesvědčila protože jak napsal Vlad vrchol č4 přesahuje vrchol č1, i když přehlídnu tento fakt a budu hledat následující třívlnovou formaci , prostě ať dělám nevím co , tak tu taky nevidím . Pokud se ale podívám na formaci jako celek tak tu třívlnovou formaci vidím v těch červených bodech (2)-(3)-(4)-(5) a potom přichází vlna s vnitřní pěti vlnovou strukturou která by měla dokončit celou formaci tedy vlna C takhle bych to mohl chápat ale pořád nemám startovací vlnu A . Takže pokud bych to dělal podle sebe začal bych u červeného bodu (5) tj. na ceně 308,50 a od tohoto bodu bych začal vykreslovat první startovací vlnu a čekal bych že se zobrazí korekce v podobě třívlnové formace po které by měla následovat opět pětivlnová formace vlny C .
Nevím jestli se na to dívám správně , vycházím pouze z informací tady na finančníku , takže pokud je můj pohled chybný tak budu rád když mne také někdo poopraví .

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...