Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

No Dobry den.

Jsem začátečník, ale nějakou dobu si to tady potichu čtu a nenašel jsem odpovídající téma k mému problému.
Chtěl bych použít k on-line použít elektronickou platformu která podporuje linux. Jsem tomuto operačnímu systemu už nějakou dobu nakloněn. Jenže má někdo nějaké fundované informace či dokonce reference o platformě která by podporovala linux? Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 55
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim,
protoze bezne take pouzivam Linux, dival jsem se po nejakem reseni (bohuzel ne moc uspesne):

1. Pro system na testovani strategii na historickych datech je mozno pouzit QTSTALKER, nicmene ergonomie tohoto programu mi vice nez nevyhovovala. Tento program umi i automaticky backtesting, nicmene napoveda neni zrovna idealni a zadavani jednotlivych podminek take neni intuitivni nehlede na technicka omezeni. Celkove na me tento program pusobil ponekud nedodelanym dojmem.
Zajimalo by me, zda ma nekdo zkusenosti s TNT pod emulatorem, jeste jsem se nedostal ke stazeni noveho Wine, ale snad by to jet mohlo a bylo by to nejlepsi reseni.

2. Co se tyce platformy tak zatim jsem prilis nehledal (na backtesting ji zatim nepotrebuji), ale pokud si dobre pamatuji, tak cela platforma Interactive Brokers je psana v Jave, ten .exe soubor co se stahuje je pouze k rozpakovani archivu...

S pozdravem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

TNT pod Wine (0.9.8) jede uplne bez problemu, jen jsou trosku posunute ikonky v liste menu :). Jinak Interactive Brokers maji platformu pro skoro vsechno, pro UNIX like je to na adrese www.interactivebrokers.com/cgi-bin/unix_standalone.pl . V praxi jsem to jeste nezkousel, ale jelikoz to maji v Jave, tak nebude problem.

Docela me pobavil jeden backtestovaci nastroj, ktery je psany v jave, ale instalator ma v .exe :-).

Nevite, jestli bezi pod Linuxem TradeStation? Marne shanim aspon trial pro Windows. :)

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Právě jsem pod Linuxem rozběhal Interactive Brokers (demo), SierraChart a TSim+. Takze se da obchodovat i pod Linuxem! ;)

Jelikož je IB v Javě, běží pod Linuxem nativně.
SierraChart a TSim+ běží pod Wine (build 20050725) s WineTools.

Instalace proběhla zcela bez problémů. Již dříve jsem si do Wine nainstaloval MS fonty, aby aplikace vypadaly zcela shodně jako pod originálním OS. Veškeré nastavení IB jsem nechal defaultní. Samozřejmě nezapomeňte povolit v IB ActiveX a Socket konexe, aby se Sierra a TSim k IB pripojily. Pro správnou funkci TSim je potřeba nainstalovat IB API pro WINDOWS (!!), přímý link je na stránkách TSimu.

Jediný problém, který jsem musel vyřešit, je error 13 "Type mismatch" při prvním spuštění TSimu. Jedná se de facto o chybu aplikace, která se projevuje i pod Windows. Zde je nutný zásah do registru a změnit desetinný oddělovač čísel z čárky na tečku. Přes regedit obsažený ve WineTools správnou položku naleznete v HKEY_CURRENT_USER - Control Panel - International - sDecimal (priznam se, to jsem chvili hledal :).

Rád bych upozornil, že běh těchto aplikací pod emulací v Linuxu vyžaduje mírně silnější PC než pod Windows. Sám mám asi 2.8GHz a 512MB RAM a jede to tak akorát.

Doufám, že je návod dostatečný a pomůže aspoň někomu obchodovat pod naším oblíbeným OS ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

dobra prace. :-) Jen doplnim - ted jsem to testoval pod Debianem 3.1r2 (Sarge) a bezi to skutecne dobre. Co se tyce HW narocnosti - pokud ozelite prostredi jako KDE/GNOME a spustite to v nejakem jednoduchem windowmakeru nebo fluxboxu, tak s tim neni problem ani na dost slabych strojich. Ja to ted zkousel na Intel Celeron 533 MHz s 64 MB SDRAM a jede to absolutne bez problemu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Tak finalni reseni jsem vymyslel a zrealizoval nasledovne: Jelikoz je muj pracovni pocitac neustale rozvrtany, zavrhnul jsem moznost poustet obchodni software primo na nem. Zaroven se nechci vzdat sveho operacniho systemu. Vyhrabal jsem tedy v komore jeden starsi, ale lety (a to doslova:)) provereny pocitac. Jedna se o 500MHz Pentium III s 96MB RAM. Na nem jsem rozebehnul uplne na kost oholene Windows, Java virtual machine, SierraChart a TSim. Jede to kupodivu velmi dobre :). Jelikoz na WIndows uz nic nebudu instalovat, neocekavam zpomaleni prace nebo pripadne problemy s behem. S komfortem prace jsem naprosto spokojen, pri fullscreen praci nevidim zadny rozdil mezi tim, ze Windows bezi na lokalnim pocitaci nebo sitove. Pro vzdaleny pristup k Win PC jsem pouzil linuxi aplikaci rdesktop. Prikladam screenshot me aktualni pracovni plochy. Windows sidli na druhe pracovni plose, pres Ctrl+Tab pohodlne prepinam, plus mam dole systemovou listu Linuxu. Skalni linuxari budou řvát, proč tam cpu Windows, když to jede parádně i přes emulátor. Já však skalní nejsem a davam prednost efektivite před efekty. Marek (tu)

1369

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Slush,

omlouvam se za opozdenou reakci, nejak jsem to tady prehledl... Jo, presne tak - bezelo to vyborne... Jinak by mozna stalo za to srovnat memory management u nekolika emulatoru + Wine(x); ja pouzil jen standardni prostredi Wine a vsechno bezelo dostatecne dobre. Urcite by ale po mensim vyladeni bylo mozne dosahnout jeste lepsich vysledku...

Jinak gratuluji k tomu rozchozeni Sierry... :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Přeji dobrý den :-)

Jsem linuxový začátečník a chtěl bych rozfachat TNT pod Linuxem. Nedávno jsem přešel na linuc a opravdu nerad bych se k němu vracel. Používám distribuci SUSE 10.0 a grafické prostředí KDE 3.4. Nainstaloval jsem si (z balíčku který byl obsažen na instalačním CD) Wine 20052705-3. Instalace TNT 4.0 proběhla v pořádku, na ploše se vytvořila ikona TNT. Když jí spustím, tak se dole v liště otevře ikona s TNT a běhají tam přesípací hodiny že se program načítá, a tak činí 30 vteřin. Poté okénko zmizí a neděje se nic. Please help!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen trochu upresnim jistou nesrovnalost - WINE neni v zadnem pripade emulator a tudiz ani nezpusobuje vyssi HW narocnost pri spusteni programu psany pro Windows (Jiz samotna zkratka WINE zni "Wine Is Not an Emulator" :-) ). Preji hodne uspechu pri hledani platformy pro tento vynikajici OS, za mesic ho budu take potreobat, protoze Windows budu na svem disku postradat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...