Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MSA


viki

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 108
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Obchodujete vy sám, proto je tu tolik zmínek o tolik důležitém faktoru - psychologii. Při stavbě systému je sice pěkné že funguje, ale nejpodstatnější je jestli ho vy sám jste schopen obchodovat - tzn. unést stráty (DD) i zisky. Druhá varianta jsou systémy které hlídáte ale obchoduje je de facto za vás počítač.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Filda.

Jsou dva druhy přístupů k obchodování - diskreční obchodník a systémový obchodník. Diskreční obchodník sleduje informace z trhu, analyzuje je různými nástroji TA. Aplikuje různé "nástroje" na různé trhy v různých časech. Jeho rozhodovací proces má mnoho cest a on se jimi vydává v závislosti na charakteru trhu.
Systémový obchodník vyvíjí sadu mechanických pravidel vstupů a výstupů. Provádí na nich backtesty čato s cílem svěřit obchodování počítači. Tedy AOS.
Zhruba takto nějak rozlišuje tyto typy obchodníků Alexander Elder ve své "Come into my trading room".

Přeji hodně $$$

Radovan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravim,

na zaklade clanku prezentovanych na financnikovi velmi vazne premyslim o zakoupeni MSA. Ale kdyz si ted vse znovu detailne procitam, tak mam problem s pochopenim clanku Je obchodování s multipozicemi bezpečnější?

Neni mi jasne jak v realnem obchodovani poznam, kdy jsou podminky "priznive" (= equity krivka nad MA) a mel bych riskovat napriklad tech 6,5% a kdy jsou "nepriznive" (= equity krivka pod MA) a mel bych riskovat jen 3,25%?

Vezmu v uvahu pravidlo:

Kdykoliv se nacházíme s equity křivkou pod klouzavým průměrem, redukujeme svojí pozici na 50%.

Znamena to, ze kdyz provedu backtesting provedenych obchodu a zjistim, ze se prave pohybuji pod klouzavym prumerem, snizim pocet obchodovanych pozich na 50% a riskuji tak jen 3,25% uctu az do doby, kdy mi v tomto backtestingu zacne vychazet equity krivka zase nad klouzavy prumer? Pochopil jsem to spravne (= ze je vhodne backtestovat kazdy obchod a zjistovat, kde se prave equity krivka nachazi)?

Diky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

no, jde mi o to, ze nikdy nevim, kdy ztratove obdobi prijde. Nemuzu preci vedet, ze muj pristi obchod bude ztratovy, to bych do nej asi nesel. :-) A nevim proto, jestli tohle reseni je nejstastnejsi - budu mit par ztratovych obchodu pri risku 6,5%, equity krivka mi podle backtestingu klesne pod MA a v dalsich obchodech, ktere mohou byt ziskove, budu po nejakou dobu riskovat "jen" 3,25%. Tak prave nevim, jestli jsem to s tim backtestovanim pochopil uplne spravne...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No je jasne, ze kdyby byl dalsi obchod ztratovy, ze do nej nikdo nepujde :-), ale to my nevime. Jdeme do obchodu a jeho vysledek zapiseme do MSA. Krivka se podle toho zacne chovat. Ona nemusi hned klesnout pri jednom ztratovem obchodu pod MA, ale treba az pri trech ci vice. Takze pro priklad bych to videl takhle:
uz mam tri ztratove obchody a krivka klesla pod MA. Ubiram na pozicich a riskuji jen 3,25%. Pouze predpokladame, ze dalsi obchody by mohly byt ztratove a proto minimalizujeme risk. Pak naskoci ziskove obdobi. Budu obchodovat proste tak dlouho dokud krivka nebude opet na MA abych mohl pridat pozice a riskovat 6,5% to je jasne. Je to opet pouze o pravdepodobnost. Jen co se dostanu nad krivku, muzu dostat opet ztratovy obchod a to me dostane opet na risk 3,25%. V mych vysledcich je ze se to toci z jednoho kntraktu na druhy. Asi se to bude tocit tak dlouho dokud nbude dostatecny zisk aby se to posunulo na dalsi level. 3,25 % se bude stejne postupne zvetsovatm, myslim v oblasti $ co obsahuji ty procenta.
Jinak zatim nevim, jak jinak bych to mohl tridit. Pri testovani to ucet neznicilo, spise pozvolna rostl :-/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

I PS se musí otestovat, v článku tuším Tomáš psal, že existují dvě metody přístupu k PS. S každým ztrátovým obchodem přidávat kontrakty, a nebo naopak z každým ztrátovým ubírat. Problém je že když zrovna budete mít období systemu v DD tak můžete skončit při nedostatečné výši účtu na nule (v lepším případě). A o psychické únosnosti ani nemluvím.
Jinak jak píše sebik, chování equity a minimalizace risku. Tak jsem to pochopil já

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...