Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Interactive brokers


PET

Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...

Dobrý den,
chtěl bych si založit účet u IB přes finančníka.Zajímalo by mě do jaké míry je podrobný manuál k IB,který bych následně od Tomáše a Petra dostal.Momentalně mám účet u domacího brokera a tak mám trošku obavy abych vše na začátek v angličtině zvládnul.Chtěl bych pro začátek obchodovat akcie pozičně(které už obchoduji cca.3 roky),a až budu mít více zkušeností se samotným ovládáním IB, i futures, tak bych určitě rád obchodoval hlavně futures.Takže bych se rád zeptal jestli je manuál zpracován jenom na futures intradenně nebo je pojat univerzálně,třeba i na akcie.

Předem moc děkuji.
S pozdravem borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

borax:

v manuálu je hlavně základní popis aplikace TWS přes kterou u IB můžete obchodovat. V manuálu najdete vše potřebné pro obchodování jak akcií, tak komodit. Jedná se hlavně o zadávání příkazů atd. Jinak k vašim obávám co se týče angličtiny - manuál na TWS od IB je česky a myslím, že normálně může trvat tak den, než si TWS "ošaháte". Navíc jde vše nejdříve zkoušet v demu - což vám doporučuji.
K samotnému založení účtu u IB, na požádání Tomáše nebo Petra, dostanete jakýsi manuál, který vás krok po kroku navede až k samotnému převodu peněz do IB a finálnímu založení účtu.
Věřte mi, je to velice snadné :-) .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

zdravim vas,
nejaky cas este bude trvat kym nasetrim na otvorenie uctu ale chcem dopredu vediet (na ich stranke som sa k tomu nedokazal preklikat) co vsetko sa da cez IB obchodovat, mam zaujem hlavne o soybean meal, wheat a e-mini s&p500... cez papertrading som od aprila velmi slusne zarobil na decembrovych SM... az ma to sameho prekvapilo :)
dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

beginner,

určitě to jde na ECBOT (elektronický trh), CBOT (pitový trh) to možná nepodporuje, nevím. Stejně si myslím, že např. u IB už pitová kukuřice ztrácí smysl a bude lepší obchodovat jen elektronicky (tedy elektronická kukuřice ZC). Už jen to, že provedení vstupního příkazu trvá cca sekundu :-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honzin,
já to napsal špatně, místo CBOT jsem tam měl mít napsané ECBOT, taky mám na mysli elektronické trhy. Zkouším teď platormu od infinity brokerage - Infinity AT - zkoušel jsem zadat stop limit příkaz na nákup elektronického mini zlata (ZGZ7) a napsalo mi to, že burza stop limit příkaz nepodporuje. To samé mi řekli i u Infinity brokerage. Ale když jsem to samé zkoušel přes TWS tak mi to šlo.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

díky za odpověď Petře.
Ještě jsem se chtěl zeptat, jak ted zkouším TWS,tak nemohu vyzkoušet bracket order (nejde na něj kliknout, je neaktivní). Jde mi o jednu pro mě docela důležitou věc, kterou jsem si chtěl vyzkoušet,což bohužel nejde. Zkusím ji vysvětlit, třeba mi někdo poradíte (možná vám to přijde i směšné na jakou hloupost se ptám). Jde v TWS nějak nastavit pomocí bracket order že bych dopoledne zadal 3 příkazy (entry order, SL, PT) například následujícím způsobem:
entry order - nákup dvou kontraktů pomocí stop limit
PT - prodej 1 kontraktu pomocí limit
SL - prodej 2 kontraktů pomocí stop ... a v případě vyplnění PT, by se automaticky SL upravil na prodej 1 kontraktu...

Je následující postup možný?
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...