Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Interactive brokers


PET

Doporučené příspěvky

Edit:  "urcite nie" na "tak ako pises"

FAQ: What is the minimum required deposit in order to open an Interactive Brokers account?

FAQ Home / New Accounts / Applications / Assistance with online application

If you are intending to trade on margin the required minimum is USD 2000 or non-US equivalent. If you are not trading on margin, there is no minimum required deposit in order to open an Interactive Brokers account. Please note that account activity fees are still charged based on account value thresholds.

 

FAQ: Can I open an account with less than $25,000?

FAQ Home / New Accounts / Applications / Assistance with online application

Yes, there is no minimum required deposit to open a new Interactive Brokers account. However, you must have at least USD 25,000 in order to qualify for Day Trading. If you open an account with less than USD 25,000, you will be limited to 4 day trades in a rolling 5 day span. 

 

FAQ: What’s the minimum deposit required to open a futures account?

FAQ Home / New Accounts / Applications / Assistance with online application

There is no minimum required deposit in order to open a futures account. However, you must deposit sufficient funds to cover the margin requirement of the contracts you are looking to trade. Please visit the Margin page on our website to view information on futures margin requirements. 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj, budu mít trochu komplexní dotaz:

chtěl bych konečně přestat s teorií a začít něco dělat prakticky. Myslíte si, že je rozumné začít trading s brokerem IB? Plánuji si otevřít malý účet u nějakého brokera (4-5k), kde budu zpočátku obchodovat na vyšších timeframe. Pravděpodobně začnu na malých částkách (akcie, nebo něco levného), než si to tak nějak osahám. Jaké "nastavení" byste mi doporučili? Mám na mysli brokera (s daty, nebo data zvlášť, jaká?), platformu (bude pravděpodobně Multicharts)....

Přes týden pobývám v Praze. Byl by tu někdo ochoten mi předat nějaké zkušenosti do úplných začátků? (osobně nebo po písemné konverzaci)

 

Díky za případné odpovědi,

Míra

Upraveno uživatelem Mira7
Link to comment
Sdílet pomocí služby

31 minutes ago, Mira7 napsal/a:

Ahoj, budu mít trochu komplexní dotaz:

chtěl bych konečně přestat s teorií a začít něco dělat prakticky. Myslíte si, že je rozumné začít trading s brokerem IB? Plánuji si otevřít malý účet u nějakého brokera (4-5k), kde budu zpočátku obchodovat na vyšších timeframe. Pravděpodobně začnu na malých částkách (akcie, nebo něco levného), než si to tak nějak osahám. Jaké "nastavení" byste mi doporučili? Mám na mysli brokera (s daty, nebo data zvlášť, jaká?), platformu (bude pravděpodobně Multicharts)....

Přes týden pobývám v Praze. Byl by tu někdo ochoten mi předat nějaké zkušenosti do úplných začátků? (osobně nebo po písemné konverzaci)

 

Díky za případné odpovědi,

Míra

Ahoj Míro,

zkusím se tě zeptat trochu jinak, proč si myslíš, že je nerozumné začínat s IB?

Petr.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

12 minutes ago, Mira7 napsal/a:

Ahoj Petře,

podle článků, názorů jiných a toho, co čtu na stránkách IB není asi úplně nejlevnější. Budu si muset udělat analýzu, jestli bych to utáhl.

M.

Samozřejmě je dobré si udělat analýzu a výběr brokera neuspěchat. Nicméně IB patří k nejlevnějším burzovním brokerům na trhu. Těžko v této oblasti seženete ještě něco levnějšího.
Jejich hlavní nevýhoda je následující:

- je to discont. Tedy velmi levné, ale člověk nemůže čekat nějaký zásadní zákaznický servis.

- nemají ticková data, ale tzv. snapshot data (agregovaná). To člověk ale pozná pokud chce obchodovat na velmi nízkých rámcích (kde pak musí kupovat data jinde).

Petr

  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím.

Mám dotaz, jak u IB propojují 2 účty. Mám hlavní účet a teď nově otevřený druhý účet, kde chci fundovat část kapitálu z hlavního (prvního) účtu.Je možné mi nastínit krátkým postupem jak se propojit a následně přeposlat část kapitálu. 

Moc děkuji za případné odpovědi.

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den,

založil jsem si účet u IB přes TSG. Nemůžu se přihlásit k účtu u IB.

Při zadávání tel. čísel jsem zadal dva mobilní telefony. První jako pracovní (+42073......0) a druhý jako mobil (+42073......1).

Na číslo, které je označeno jako mobil mi chodil secure code, který potřebuji při přihlášení k účtu. Protože více používám ten pracovní mobil, prohodil jsem ta dvě čísla mezi sebou. Potom jsem na chatu IB zjistil, že to nelze měnit, ale mě se to povedlo a od té doby mi po zadání Username a password ukazuje toto viz. přiložený soubor.
1494832290_IB_login.jpg.972216c70132bf2e4b783d6f5e976b66.jpg
Snažil jsem se volat na linku do švýcarska, ale anglicky jí nerozumím (nejsem v angličtině příliš silný) a v ruštine bych se domluvil, ale nikdo mi to nezvedá.

Psal jsem na TSG podporu, tak uvidím jestli mi oni pomůžou.

Díky za pomoc.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

založil jsem si účet u IB přes TSG. 29.11. jsem poslal peníze do USA, ale platba se mi vrátila, z důvodu, že jsem špatně napsal číslo účtu. Moje blbost.

Jakou částku mám poslat na účet? Protože akce za 2.500 $, už asi skončila? Jestli tento dotaz nepatří do tohoto vlákna, tak se za to omlouvám.

Děkuji za odpověď.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 3 hodinami, Saldon napsal/a:

Dobrý den,

založil jsem si účet u IB přes TSG. 29.11. jsem poslal peníze do USA, ale platba se mi vrátila, z důvodu, že jsem špatně napsal číslo účtu. Moje blbost.

Jakou částku mám poslat na účet? Protože akce za 2.500 $, už asi skončila? Jestli tento dotaz nepatří do tohoto vlákna, tak se za to omlouvám.

Děkuji za odpověď.

Martin

Založený účet je možné fundovat i později. Tedy je možné poslat těch 2500 dolarů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...

Dobrý den,

obchoduji přes IB. Na účtu mám CZK, část (cca 6000 USD) jsem převedl na dolary. Za 3000 USD jsem nakoupil akcie. Když jsem chtěl dnes koupit akcie za 1500 USD, řeklo mi to, že:

CASH AVAILABLE (SETTLED CASH): 740.45 USD; CASH NEEDED FOR THIS ORDER AND OTHER PENDING ORDERS: 1523.28 USD.

Na help lině mi řekli, že si mám převést další CZK na USD, což můžu udělat, ale nechápu, co je s těmi cca 3000 USD, které nemohu využít? Mám cash účet, akcie jsou zakoupené na long bez marginu.

Děkuji za radu.

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny. Chci se zeptat, mam Interactive brokers, mena uctu USD, na uctu CZK (na vymenu), GBP (forex) a EUR na europske ETF, cekam an lepsi kurz dolaru a prisel mi tenhle mail. Co presne znamena. Ze nesmim drzet CZK a EUR, jinak budu platit uroky?

Diky za odpoved

Information - Interest on Long Cash Balances
You are receiving this notification as IBKR has detected a long cash balance in your account denominated in a currency for which special negative interest rate conditions may apply. Currently long balances held in CHF, CZK, DKK, EUR, JPY and SEK may be subject to negative interest rates on long cash balances.

For information on the current benchmark rates and credit interest calculations, please click here .
Link to comment
Sdílet pomocí služby

On 20. 7. 2019 at 0:17, Majo12 napsal/a:

Zdravim vsechny. Chci se zeptat, mam Interactive brokers, mena uctu USD, na uctu CZK (na vymenu), GBP (forex) a EUR na europske ETF, cekam an lepsi kurz dolaru a prisel mi tenhle mail. Co presne znamena. Ze nesmim drzet CZK a EUR, jinak budu platit uroky?

Diky za odpoved

Information - Interest on Long Cash Balances
You are receiving this notification as IBKR has detected a long cash balance in your account denominated in a currency for which special negative interest rate conditions may apply. Currently long balances held in CHF, CZK, DKK, EUR, JPY and SEK may be subject to negative interest rates on long cash balances.

For information on the current benchmark rates and credit interest calculations, please click here .

ked kliknes na ten odkaz klikni na Interest Paid on Idle cash balances

a zistíš ,že pokiaľ budeš mať na účte 2500000 CZK nedostaneš niča nad tu sumu dostanes napr. pri sume 3000000CZk dostanes 6120 CZK urok za rok

 a dole máš rozpísane u jednotlivých mien že koľko dostaneš prípade zaplatíš ty na úrokoch ak bude mať tvoj účet hodnotu vyššiu ako je ekvivalent 100000USD. Urok by si platil u všetkých uvedených mien okrem CZK. Inak mšs tam aj calculator ktorý ti to vypočíta

Upraveno uživatelem Obelix
  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 2 hodinami, Obelix napsal/a:

ked kliknes na ten odkaz klikni na Interest Paid on Idle cash balances

a zistíš ,že pokiaľ budeš mať na účte 2500000 CZK nedostaneš niča nad tu sumu dostanes napr. pri sume 3000000CZk dostanes 6120 CZK urok za rok

 a dole máš rozpísane u jednotlivých mien že koľko dostaneš prípade zaplatíš ty na úrokoch ak bude mať tvoj účet hodnotu vyššiu ako je ekvivalent 100000USD. Urok by si platil u všetkých uvedených mien okrem CZK. Inak mšs tam aj calculator ktorý ti to vypočíta

Diky za radu, docela mne to vyplasilo. Takze podle ty kalkulacky do 100.000 eur nedostanu zadny urok a neplatim nic. Ale nad 100.000 eur bych uz platil urok -0,904% za vsechny eura nad tuhle sumu. CZK a GBP jsou v pohode. Jenom si davat bacha na eura (a CHF, YP...) nad 100 litru. A oplati se spis drzet USD +1,9%.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
Před 8 hodinami, tomas262 napsal/a:

Ahoj, chtel jsem se zeptat na vase zkusenosti. Oteviram ucet u IB a chlapik vyzvida zdroj uvedenych Net Worth prostredku. Mate s tim nekdo zkusenost? Co je nejlepsi uvest apod? Budou chtit neco dokazovat / dokladat? Predpokladam ze to delaji kvuli nejakych narizeni SEC apod.

Jednoduchý, vyplň to podle návodu co je tady na Finančníku a vše bude OK. Je zde např. návod pro otevírání účtu u TradestationGlobal s IB, viz odkaz:

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...