Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Hledat v
  • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky
Volf

Breakout systémy

Doporučené příspěvky

Dobrý den, chtěl bych se podělit se zkušenostma, které mám s tímto systémem. Asi jako mnohé z vás mě zaujal svou jednoduchostí ( není náročný a dá se velice jednoduše obchodovat )
Ale i tak jsem si tento systém trošku upravil k obrazu svému :) Ten základní rozdíl je v tom, že nevstupuji do trhu cca 5pips nad H/pod L, které se vytvoří mezi 6 – 10hod. ( dochází k mnoha falešným průlomům v rámci setrvačnosti trhu ) ale čekám na opravdový průlom těchto hranic.
Obchoduji 30min. time-frame a do trhu vstoupím na první candle, který uzavře nad H ( buy ) nebo pod L ( sell ) těchto úrovní. Vstupuji v okolí close tohoto průlomového candlu, často na nějaké kulaté hodnotě.
Stop-Loss nastavuji nad/pod viditelný swing, ale vždy se SL pohybuje maximálně do 40pips.
Profit-Target nastavuji podle aktuální charakteristiky trhu…pokud v denním grafu vidím, že trh hezky tenduje, tak je PT nějakých 80-100pips. Ale pokud se pohybuje spíše do strany ( tak jak je tomu u EUR/USD v posledních týdnech ) dočasně stáhnu PT na cca 50 pips, ale vždy tak, aby bylo zachováno RRR minimálně 1:2 !!!

Tady jsou výsledky za posledních pár měsíců:

BŘEZEN – 495pips
BUBEN – 820pips
KVĚTEN – 635pips
ČERVEN – 775pips
a zatím ČERVENEC – 320pips

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
cendalf:
Hezké výsledky, i když jsem v první chvíli považoval pomlčky za mínusy:-)))
Obchoduješ to pomocí AOS nebo u toho sedíš a používáš cit pro trh? Podle popisu soudím že je správně odpověď B.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Stanley:
No být to mínuska, tak tady raději ani nenapíšu :):)
Jinak odpověď B je správně. Nejvíc času zabere si počkat na ten brůlomovej candle...pak už jen zadam SL, PT a více méně další vývoj jen průběžně kontroluji. Když je trh při chuti, tak neni problém těch 80-100pips udělat za pár hodin, ale většinou to býva až později odpoledne.
No a kdyby tady v diskusi byl někdo nocní ptáček, tak uplně ten samej systém velice hezky funguje na měnovém páru GBP/JPY s tím rozdílem, že se maxima a minima stanovují v časovém pásmu od 0:00 do 4:00hod. rána :D

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
narazil jsem v literatuře na hodně psaného o breakoutech. docela zajímavá myšlenka
obchodujete to někdo dlouhodobě úspěšně ? našel jsem i nějaké kurzy, kde to učí . stojí to kurozvné za získané know how ? doporučili byste něco ?
díky za odpo

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
cendalf:
Zajímá mne tvůj přístup k breakautu. Můžeš zveřejnit svůj deník? Stačí vstupy, SL a výstupy jednoho měsíce.
díky

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
cendalf...
zajímavé, hodil bys sem screen dvou věcí? Ukázku vstupu+ukázku vstupu, před kterým byl falešný breakout. Mě osobně zaujala strategie breakoutu po open NewYorku. Prostě mě zajuímá tvůj pojem průlomová svíčka a jak se liší od svíčky neprůlomové (falešný breakout). Dík

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Peprník: Dobrý den…no není v tom žádná věda, jak už jsem psal, průlomová svíčka v 30min grafu je taková, která jako první uzavře mimo H či L daného časového pásma. Žádná neprůlomová svíčka neexistuje…buď je průlom a tím pádem i pro mě obchod, nebo průlom není a žádný obchod. V základní verzi tohoto systému se vstup do trhu provádí tak, že se nastaví BuyStop na High + 5pips a SellStop na Low – 5pips, tak jak je to popsáno na začátku tohoto vlákna. A právě tento způsob mi moc neseděl, protože se často stává, že trh tyto Stop příkazy vyplní, uděla pohyb cca 5, 10, 15 pips otočí se a hurá na StopLoss. Tohle jsou pro mě ty falešné průlomy a z mého pohledu i zbytečné obchody. Obrázky snad řeknou více.

10013

10014

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
cendalfe, hezké, moc děkuji za ukázku
můžu se ještě zeptat, proč 30M graf, pokud jde jen o protětí, na nižším TF by člověk dostal lepší cenu. Nebo je to o tom, že průlom na 30M grafu už něco znamená, zatímco průlom na třeba 5m grafu nic neznamená? Celkem se mi taková strategie líbí ( a ty výsledky samozřejmně také).
Můj názor je takový, že je dobré mít různé signály-tj. generované různýmy strategiemi. Proč nedoplnit mé swingy o breakouty, že? Ještě jsem se chtěl zeptat na názor na breakouty vzhledem k open různých trhů. Třeba breakout londýna, breakout newyorku... Nějaká zkušenost? Jinak při použití metatraderu se dá protětí linky s cenou ozvučit, takže člověk u toho nemusí zbytečně sedět a sledovat, jestli už nepřišla ta průlomová úsečka.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Peprník:
S breakouty londýn, newyork žádné zkušenosti nemám. Průlomy v 5min. grafu jsem taky sledoval, ale tak nějak jsem se dopracoval k té 30ti minutovce...ale co nevyhovuje mně může vyhovovat jiným. Nejlepší je si všechno vyzkoušet a osahat sám a pak podle toho obchodovat :)
SL většinou zadávam k viditelnému swingu, poté k low/high vstupní svíčky a když otevřený ptofit děla zhruba polovinu mého zamýšleného PT tak posouvám na BE...ale je to obchod od obchodu jiné.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Cendalf:
Ahoj, mam otazku ci sa jedna o prezentovane vysledky z live uctu alebo demo, pripadne aky broker?
Mnou upraveny breakout system mi nadelil v 7/2009 stratu 330 pips a to má bezne cca +200 ale snazim sa to vylepsovat. Stale je tam prilis vela falosnych vstupov. Skusim uplatnit tvoj pristup... :-)

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
simasem:
Ahoj...březen a duben jsou ještě demo, ale od května už live u xtb.
Za 7/2009 jsem +390, ale oproti predešlím měsícům je to skoro o polovinu méně. Trhu se posledních pár týdnů moc nechce... :)

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

• Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.