Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TradeStation


Martinek

Doporučené příspěvky

Dobry den,
chcel by som poprosit o radu pri vyplnani prihlasky do TS (Futures Account Application Booklet). Co sa tyka casti "Trading Experience" uviedol som u vsetkych typov produktov nasledovne udaje:
"Pocet rokov obchodovania": 2-3 roky,
"Priemer obchodov za mesiac": 6-25,
"Priemerna velkost obchodu": tuto neviem, ci sa mysli margin alebo cielova suma obchodu a kolko je vhodne uviest

Udaje o prijme a majetku som snad zvladol podla odporucani. Ak je tam este nejaka specialita, na ktoru si treba dat pozor, dajte mi prosim vediet. Vdaka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skusam stastie este raz, zatial nikto nereagoval na moju prosbu. Ak sa niekto najde, budem rad :)

Re: TradeStation
Vloženo uživatelem: drak333
Datum: February 23, 2009 10:08PM
Statut uživatele: nováčekv diskuzi

Dobry den,
chcel by som poprosit o radu pri vyplnani prihlasky do TS (Futures Account Application Booklet). Co sa tyka casti "Trading Experience" uviedol som u vsetkych typov produktov nasledovne udaje:
"Pocet rokov obchodovania": 2-3 roky,
"Priemer obchodov za mesiac": 6-25,
"Priemerna velkost obchodu": tuto neviem, ci sa mysli margin alebo cielova suma obchodu a kolko je vhodne uviest?

Udaje o prijme a majetku som snad zvladol podla odporucani. Ak je tam este nejaka specialita, na ktoru si treba dat pozor, dajte mi prosim vediet. Vdaka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

no to závisí na tom, jak často chceš obchodovat - podle Barron's je TS nejlepší volba pro lidi obchodující ze zahraničí a obchodníky, kteří obchodují často. Je tam lae měsíční poplatek za platformu 99 USD, pokud nesplníš počet obchodů (protože se tady nesmí přidávat linky, musíš si jejich web vygooglovat). Já je TS přes půl roku a zatím jsem s ním naprosto spokojený, co se týká přesnosti backtestů je asi nejlepší a programovat strategie taky není tak těžké se naučit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

blackpetr,

každý z těchto brokerů je trochu jiný takže záleží jaké máte priority.

Tradestation: vynikající možnosti programování téměř čekokoliv, vynikající data která je třeba platit samostatně pro každý trh, veliké možnosti programu, dobré možnosti downloadu historických dat (ticková cca 1/2roku zpět), je zde dán minimální počet obchodů za měsíc (jinak se platí za platformu 100USD měsíčně) + marginy jsou také na vyšší úrovni.

IB: má velice komplexní nabídku za relativně nízkých měsíčních nákladů

Shrnuto: pokud nemáte potřebu programovat si nějaké vlastní strategie, indikátory a podobné vychytávky, nejspíše je TS pro vás zbytečný.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

díky za reakce. Obchodovat chci intradenně,takže měsíční poplatek mně nezajímá. Ukazuje Tradestation kromě minutových, tickových i rangebar grafy? Nejde mi ani tak o tvoření indikátorů a programování ale spíše o to, že Tradestation má peníze klientů v jiné bance než IB a snad je i zdravější. Na jejich stránky jsem se samozřejmně díval.

pěkný den

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Range bars TS samozřejmě umí, umí také méně časté grafy jako Renko, Kagi, Kase, Momentum, Point@Figure atd. Zkus se mrknou po netu, prý už existuje i specializovaná stránka o TradeStation v češtině. Co se týká City, tak toho bych se fakt nebál - ta se udrží vždycky, protože je tam moc malých střadatelů, takže to můžeš být opravdu v klidu...

8813

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Tak jsem zapátral po netu, stránku, která by "prý" měla o TradeStation (TS) v češtině existovat jsem skutečně našel a co mě udivilo, že autorpředchozího příspěvku Vladas je i auterem těchto stránek. Tak nevím, co si o tom mám myslet - když stránky provozuji, tak to napíši a netajím se s tím, nebo to není vše úplně OK a pak jsem nucen to takto podivně psát.
Nebo to je jen přehnaná skromnost?
Jinak počin je to určitě dobrý, ale trochu tomu chybí uživatelé a diskutující a když jsem si přečetl všechny příspěvky v diskuzi a publikované "články", tak jsem byl zklamaný - mě osobně to nic nedalo kromě představy kolik si říct za prezentaci TS a dvoudenní školení na programování platformy.

Omlouvám se Vladasovi, pokud jsem se ho dotknul, ale tento způsob prezentování informací na Finančníkovi mi trochu nesedí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Info pro zajemce o Tradestation: tento tyden (21. a 22.5.09) bude v Rimini (Italie) "Investment & Trading forum".Tradestation tam bude zastoupen a budou predvadet diskrecni i automaticke obchodovani na TS+ zucastneni(po registraci) dostanou slevu na platformu TS 500$US+dalsi benefity.Link na akci urcite najdete na google.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

blackpetr:
Vzhledem k tomu, že po nějakou dobu používám obě platformy Ninju a Tradestation, myslím, že oblíbenost Ninja traderu není dána pouze cenovou dostupností. Tradestation je jistě pokročilejší platforma, ale Ninja mi připadá mnohem jednodušší, intuitivnější, přehlednější a alespoň pro mne je také velkou výhodu obchodování přímo z garafu, které (zatím) tradestation nemá. Pro pokročilého tardera může být jistě přínosem používat všelijaké vymoženosti tradestationu, ale obávám se , že většina začátečníků, by si se spoustou funkcí nevěděla co počít. A v neposední řadě, největší vliv na oblíbenost může mít i to, že Ninja má demo i z daty zadara bez otevření účtu, zatímco tradestation až po otevření účtu výhradně u tradestation jako brokera a navíc jen po časově omezenou dobu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...