Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TradeStation


Martinek

Doporučené příspěvky

blackpetr,

to co uvádíte je ale platforma bez dat. Ještě musíte připočíst cenu za data pro jednotlivé burzy. Ceny za data pro jednotlivé burzy najdete u TS na stránkách.

Pokud si chcete pořizovat TS tak paušální měsíční náklady by podle mého názoru neměly být kritériem. TS si pořizuje ten, kdo chce využívat alespoň část z opravdu široké nabídky možností. Tyto veliké možnosti programu lze využít především pomocí jejich vlastního programovacího jazyka. Tudíž je dobré alespoň v základech vědět jak vypadá nějaký programovací kód.

Určitě Vám nikdo nechce tento program rozmlouvat, spíše naopak. Jen je třeba zvážit co od toho čekáte.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

blackpetr: Jenže to má dvě ale. Za prvé to platí pouze při používání TS jako brokera, pokud by jsi chtěl přejít jinam, smůla. 2. Jsi si jist, že po 4 měsících bezplatného používání platformy po otevření a fundování účtu budeš mít platformu osahanou vyzkoušenou, nabecktestováno, napapertradováno a budeš tudíž připraven obchodovat na ostro, abys udělal oněch 10 obchodů měsíčně ? Z vlastní zkušenosti musím říct, že já to teda nestihl a do dnešního dne nás tedy TS stál 600 $. (100 USD/mesíčně). V tomhle má prostě Ninja navrch, protože je demo zadáčo na neomezenou dobu, s kvalitními tickovými daty zadarmo, kde jediné omezení je každý měsíc obnovit přihlášení. Já osobně bych po zkušenostech které mám volil Ninju na papertrading, backtest a první začátky obchodování (je tady na finančníku spousta videotutorálů, spousta šikovných udělátek, historické data atd.) a až pak bych šel do TS. Taky přece nejdřív uděláš základku a pak jdeš na střední a ne rovnou na střední. Ale je to Tvá volba.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Souhlasím s Tomassinem v tom, že je dobré začít třebas Ninjou a teprve po tom, co člověk narazí na jeho limity, tak začít s TradeStation. Na druhou stranu znám ze svého okolí lidi, kteří již léta backtestují a nemají odvahu jít obchodovat naživo. Ta stovka poplatků člověka alespoň trochu tlačí člověka do toho, aby se rozhodl, jestli chce backtestovat nebo vydělávat....

Pokud chceš přejít od TS někam jinam, tak to není tak docela smůla, protože platformy umožňující automatické obchodování jsou schopny velmi často kompilovat i kód napsaný v EasyLanguage. Já např. používám StrategyRunner, což je server based platforma, takže po té, co na ní spustíš svůj kód s TradeStation, můžeš vypnout PC a strategie vykonávají servery napojené na burzu.

Vláďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Obchoduji s Tradestation už několik let a shrnul bych to asi takto - celkově dobrá platforma, jako každá jiná má své limity, žádosti uživatelů o nové funkce jsou i přes sliby podpory často nevyšlyšeny nebo trvá měsíce a léta než se něco děje atd. Pro ty, co se rozhodují mezi Ts a dejme tomu IB, bych řekl asi toto - nevýhoda TS je v tom, že mají oddělené účty pro futures, akcie a ETF, forex, účet je pouze v USD atd. Platíte taky více za data než u IB, ale je to dané tím, že TS vám dá 6M tickových dat narozdíl od IB, u které jsou data záměrně slabší stránkou vyváženou ohromným množstvím obchodovatelných symbolů a trhů. IB má také univerzální účet a možnost lehké konverze do jiných měn než USD (po tom voláme v Ts už léta a nic). Takže pokud chcete za každou cenu šetřit, nebo obchodovat i evropské trhy, jděte do IB. Pokud si vystačíte s USA a chcete si vyrábět svoje automaty a jde vám hlavně o hraní si s grafy, TA a zároveň i obchodovat, jděte do TS, miluju jejich Matrix, přes který obchoduju při manuálním obchodování, kam se hrabe book trader od IB (alespoň můj osobní názor). Pozor - dlouhodobější nejen moje zkušenost, u IB počítejte s vyššími slippages, přestože se sami chlubí extra rychlým routingem.
Nečekejte od TS zázraky, umí toho hodně, ale nedokáže vám např. kombinovat jiné než minutové grafy, takže např. si nezobrazíte v jednom grafu např. 100 tick a 300 tick graf. Jsou strategie a tradeři, které po tom touží a TS podpora to dodnes nedokázala narozdíl od některých konkurenčních platform implementovat. K dobru jí musím přičíst nedávno zavedenou možnost genetické optimalizace, ale stále chybí možnost vytvořit si kombinovaný performance report více strategií najednou atd.
Bylo by toho na samostatný článek ale aspoň ve stručnosti co jsem si teď při pivu na dobrou noc vzpomněl :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Dobrý den,
prosím o radu. Chtěl jsem si založit u Tradestation účet, nicméně moje žádost byla zamítnuta. (pravděpodobně z finančních důvodů). Chtěl bych vědět, jestli někdo nemá nějaké zkušenosti a jestli je možné nějak propojit Tradestation s Interactive brokers ( trader workstation přes API) nebo nějakým jiným brokrem. Aby AOS který bude naprogramován v Tradestationu automaticky exekuoval příkazy třeba u IB nebo někde jinde. Volal jsem do TS a tam mi řekli ,že to nějak možné je, ale že mi o tom neřeknou více , protože nebudou podporovat konkurenci. U IB vůbec nevěděli. Opravdu jsem strávil hodiny hledáním a telefonáty, ale k žádné smysluplné odpovědi jsem se nedopracoval. Vím že existuje Ninja, která by mi posloužila také dobře, ovšem já bych raději stabilnější a rychlejší TS.
Petře, vím že používáte TS, kdyby jste měl nějaké zkušenosti, nebo někdo jiný, byl bych opravdu moc vděčný za jakoukoli odpověď.
S pozdravem Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Napojení pře API není úplně triviální záležitost, ale chtěl bych Tě upozornit na jiný aspekt. Pokud budeš používat TradeStation na generování příkazů a nebudeš mít u nich účet, bude Tě to stát 250 USD/měsíc bez poplatků za data! Pokud umíš EasyLanguage, šel bych spíš cestou používat jinou platformu, která umí pracovat s tímto jazykem Např. Strategy Runner a brokera, který Ti otevře účet (zkus třeba Kužela Global Futures).
Vláďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

před 3 měsíci jsem založil účet u TS, tady jsou moje postřehy a zkušenosti:

Založení účtu, fundování: Bez problémů.
Po vyplnění formuláře na webu jsem jim pro jistotu zavolal (přes Skype, cca 2Kč/min), ujal se mě jejich obchodník Brooks Killmeyer. Během 10 minut mi na mail poslal PDF žádost. Tu jsem vytiskl, vyplnil, naskenoval a poslal mu ji na kontrolu. Po odsouhlasení si pro ni poslal FedEX (na jejich náklady), takže 3. den po vyplnění online žádosti byl originál na Floridě. Poté následovaly zhruba dva dny čekání na ověření a schválení žádosti. Poté jsem dostal údaje k převodu peněz a zhruba po dalších 48 hodinách byly peníze na účtu.
Komunikace v pohodě, Brooks se ozval zpravidla kolem 16:00, tj. hned ráno jejich času.

Zkušenosti z obchodování u TS:
+ kvalitní data "na kliknutí" - vše pod jednou střechou, není potřeba nic složitě propojovat, hledat, pasovat. Prostě zadáte symbol, TF, období a je to. Přes 10MBit linku trvalo načtení 30min svíček za 10 let zpátky cca minutu
+ programovací jazyk - zatím jsem z něj dostal všechno, co jsem potřeboval
+ analýza obchodů v TradeManager Analyzer
+ spolehlivé plnění příkazů - PT a SL drží TS na serveru, můžete tedy vypnout platformu a jít na pivo :-)

- TS je jako platforma dost neohebné. Oproti NinjTraderu je to takový mastodont, dá dost práce přizpůsobit si ho k obrazu svému. Ale po čase jsem si zvykl a nedělá mi to problém
- při přechodu na letní čas se "rozsypaly" historické obchody, takže je TS zobrazuje o hodinu posunuté. Sice to "ničemu nevadí", ale u takového SW bych (sakra) očekával, že to budou mít vychytané
- občas zobrazí špatný počet kontraktů (místo jednoho kontraktu zobrazí dva). Stav účtu je v pořádku, ale...
- občas špatně pospojuje vstupy a výstupy - místo Vstup1-Výstup1 spojí Výstup1-Vstup2, Výstup2-Vstup3 atd... Zpravidla stačí dát Reload data, ale opět... Takový SW a takové chyby???
- v Matrixu není problém se při přesouvání příkazu ukliknout a zrušit si SL nebo PT. Dá se následně obnovit.
- při backtestování nejde "uříznout" graf vpravo. a) úsečky jsou nalepené až na pravý okraj obrazovky; b) na indikátoru vidíte, kam míří (vidíte ten kousek mezi poslední svíčkou a okrajem obrazovky). Řeším to tak, že si konec indikátoru zakryju pomocí "Data Window".

Závěr:
Na TS jsem přešel od IB kvůli tomu, abych měl platformu, brokera a data "pod jednou střechou". To se splnilo, v tomto směru jsem maximálně spokojený. Dostupnost, kvalita a komfort dat je perfektní. Možnosti jejich exportu a dalšího zpracování v Excelu v podstatě neomezené.
Problémy popsané výš jsou v podstatě "kosmetické", ale celkový dojem kazí. Mám pocit, že TS se orientuje spíš na zkušené obchodníky, kteří prostě obchodují a s platformou už si moc nehrají a "neotravují" s blbinama. Jak už tady někdo psal, odezva TS na žádosti uživatelů je v podstatě nulová. I jinak vstícný Brooks mě s výše popsanými problémy odkázal na telefonickou podporu a dál to nijak neřešil. Volat budu po Velikonocích, tak uvidíme, jak dopadnu.

TS můžu doporučit, pokud už máte jasno o svém obchodním stylu, obchodním plánu a chcete papertradovat nebo jít na live (tj. obchodovat a neotravovat :-)) ). Na učení a backtestování mi TS příliš vhodný nepřijde.
Ceny za platformu a data už se tady probíraly.

Pěkné Velikonoce!
Petr
"Při obchodování rozlišujte zisky, náklady a ztráty!"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim,
mozete my prosim poradit ci u TS je automaticke close position ked my strata vystúpy do vysky marginu. niekde som to cital ale uz neviem kde. sice neviem o akom brookerovi to bolo ale vazne by ma zajimalo ako je to s vystupom z pozicie u TS. ci to je stale podla mojho SL alebo maju nieco take co som pisal vyssie.

za rychlu odpoved, a vobec odpoved vopred dakujem ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro Kocistu: pokud chcete napojit TS na IB, tak to programově vyřešit jde, není to jednoduché a ani v podstatě nevím, jeslti to zrovna má nějaký smysl. Vznikne zpoždění, které přinese vyšší slippages atd. Spíše bych se podíval na variantu Multicharts + IB, kdy za Multicharts zaplatíte tuším cca 1000 USD lifetime licence vč. upgradů a je to platforma, čerpající vizuálně z TS, umožňuje programovat strategie pomocí easylanguage (dokonce na pokročilejší úrovni) a má také přímé API na routing IB + je možné napojit data z většiny běžných zdrojů. Nehledě na to, že Multicharts má to, co léta TS chybí - možnost kombinovat prakticky jakékoliv grafy, pokročilé analýzy strategií atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kocista,

je potřeba do dotazníků TradeStation uvést takové údaje "aby se jim líbily". Nikdo to nijak neověřuje, je to jen jejich ochrana. Zkuste se s nimi nějak domluvit. Sám jsem některé údaje též musel opravit a nebyl problém.

Jinak jak píše Honza K., TS má určitá omezení, ale jejich data budou určitě o hodně lepší než od IB a také možnosti celé platformy jsou hoodně velké.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Na to si dávejte pozor, díky zanedbání některých věcí může celé vaše automatické obchodování jít do kytek. Nastavení, jak se bude automat chovat, je důležité zejména v případě, že používáte limit příkazy a obzvláště pokud dáváte limity pod (u longů) nebo nad (shortů) aktuální cenou futures kontraktu. Doporučuji tato nastavení:

Strategy will fill non-historical orders based on price activity.

A zaškrtněte Replace entry orders, čas nastavte jak chcete, exit orders taky podobně, obojí v případě, že používáte limit příkazy jak na vstupy tak výstupy. TS se chová potom tak, že pokud dojde k vygenerování signálu, na trh se umístí příkaz, který může mít partial nebo žádný fill. Pak nastane rozpor v tom, že strategie bere příkaz jako filled (vyplněný) ale v reálu tam ještě část nebo celý visí. Proto po zaškrtnutí těchto voleb dojde po uvedeném časovém intervalu ke kontrole, zda příkaz strategie a reálný stav odpovídá a pokud ne, je limit změněm na market. To s sebou vždy přináší slippage, protože market příkaz bude 100% za horší cenu než limit.

Osobně u strategií limit příkazy nepoužívám vůbec, a pokud bych používal, doporučuji jimi jistit např. partial formou profit targetu apod.

Nastavte si správně komise, tj. cca 2.50 per contract (ne per trade), a slippage min 10 per contract (aspoň tick, reál je někde mezi tickem a dvěma podle toho jak obchodujete, kdy obchodujete a v jakém množství).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
×
×
  • Vytvořit...