Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

vyber brokera


Hitman85

Doporučené příspěvky

Kingie:

To je věc názoru - já si o FX myslím svoje, nikdo mi to nevyvrátí a na futkcách jsem spokojený. Každý si musí vybrat to, co jeho srdci bližší jest:)

Nerad mlátím prázdnou slámu, proto oponuju jen v základu (přestože by debata mohla být několikadenní):
- US brokeři také podléhají regulaci
- souhlasím s Austrálií
- jak uvádíš, regulátorů je v Evropě hodně, proč bych měl porovnávat podmínky všude
- ohledně poplatků při fundování účtu - mám IB a napíšu nedávnou zkušenost:
Jednoho pozdního únorového večera, cca kolem 22.00 hod. jsem u IB zadal požadavek na navýšení účtu, cca ve 22.15 hod. jsem převedl české kačky na účet IB - přijímá kačky. Druhý den cca v 10.00 hod. mi přišel email s potvrzením, že IB připsalo moje kačky k mému účtu - okamžitý příkaz na FX na kurzu, který jsem si odvodil od SR, cca po 4 měsících se mi příkaz vyplnil a já měl USD na účtu.

Co je na tom nejlepší:
- poplatek převod CZK - CZK - u mojí banky nic
- poplatek za FX převod u IB cca $2.50, takže cca 50 Kč
- v době převodu měla moje banka kurz na prodej USD cca 19.900 Kč / 1 USD, já měl příkaz na směnu u IB za 19.110 Kč a ten se mi vyplnil po několika měsících

V době, kdy jsem měl na účtu CZK, mi IB (samozřejmě za malý úrok) na marginy, které bylo nutno krýt z CZK půjčovalo USD.

Takže, když uvádíš že ušetříš 30 EUR, tak mě celá ta sranda stála 50 CZK!

Co se týče fungování trhu futek:
- ještě se mi nestalo, že by se spread BID/ASK rozšířil uměle - i třeba na CT jsem měl v pátek spread 0,0001 a to bylo kolem US oběda
- u futek vím jaké je volume, to u FX nemáš šanci
- FX brokeři mohou rekotovat ceny, zvětšovat limitní odstupy pro LMT a STP příkazy, rozšiřovat spread při vyhlašování zpráv, o co je mi velmi nápadné, obvykle "vymelou" SL na tick přesně - prostě manipulují se vším atd.... - to se týká i futek, pokud to tento typ "brokerů" umožňuje obchodovat!!!

DavidCh:

Domnívám se, že v dnešní době je angličtina samozřejmostí, ale pokud jí někdo nehoví, existuje spousta řešení na nettu (např. google překladač), který udělá spoustu práce - nikde není řečeno, že musíš s brokerem komunikovat LIVE.

Co se týče platformy, záleží co chceš obchodovat, jakým stylem atd. Mi bohatě stačí TWS od IB. Zdarma řešení může být NinjaTrader - lze napojit na data brokera, ZDARMA není pro LIVE obchodování!

foglik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • Odpovědí 899
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ano, rozdiel tam je. MM je tvorca trhu, moze byt sam protistranou, ECN je len sprostredkovatel. Pozor vsak na netransparentne poplatky (fees, spready, commissions, whatever...), pretoze si je treba uvedomit, ze kazdy broker musi z niecoho zit. Co pomoze vo vybere, je vyhladat si, ci ma sidlo mimo danovych rajov, ci mam dostatocnu likviditu (zverejnuje svoje annual reports/financne zavierky?), lebo nelikvidny broker si v prvom rade pojde zachranovat svoj chrbat (ked chcem byt slusna).
Napr. Sogotrade vyzera na prvy pohlad (z wiki) dobre, nevyhoda je medzinarodny sud v pripade pruseru. Ja by som bola opatrna... Podla wikipedie je od 2010 clearing house Penson Financial Services, ktore vsak z wiki bolo vymazane a v januari 2013 vyhlasilo plan bankrotu: www.bloomberg.com/news/2013-01-11/penson-worldwide-inc-files-for-bankruptcy-in-delaware.html Mame aku-taku kontrolu nad tym, co sa deje v pozadi? Maju dobry softver: www.etnasoft.com/clients - ale tiez sa daju najst aj ine firmy, ktore ho vyuzivaju, a ktore uz hraju v nasich stredoeuropskych vodach... Pri vybere je hlavne asi pamatat, ze dlha historia neznamena zaruku - aj Madoff dlho fungoval navonok zdravo. A existuje mrte prieskumov na nete, ktore mozu pomoct: directory.forexmagnates.com/forex-liquidity-provider/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 1 month later...

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda byste někdo nedoporučil s ohledem na poplatky a další náklady brokera pro obchodování evropských futures - DAX a STOXX50 a pro německé dluhopisy.
Dívaka jsem se na IB, ale zde je dodatek o dalších poplatcích, kterým přesně nerozumím, ale ve pochopila jsem to tak, ze za každou změnu v příkazu platím dodatečný poplatek 0,5 EUR (chápu změnu jako např. posunutí SL apod., pokud je to jinak, opravte mě).
Ještě studuju AMP, čekám na odpověď od Mira. O Global futures nic nevím, i když česká podpora je pro mě příjemná, ale i bez ní to nějak zvládnu.
Jestli dokážete nakopnout a nasměrovat, budu moc ráda.
Díky
Gabka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Priorita: Likvidita :-) podľa tohto prieskumu si brokeri začínajú uvedomovať potrebu viacerých zdrojov likvidity, čo ide ruka v ruke s kvalitou exekúcií:
www.businesswire.com/news/home/20130214005328/en/Integral-Survey-Reveals-FX-Retail-Brokers-Prefer
Nuž, niektorí sa teraz spamätávajú a chcú rozšíriť svojho jedného zazmluvneného na dvoch, možno troch. Len pre porovnanie, Pepperstone má 22 likvidity providerov, Saxobank 14 a leverate ponúka synergiu dvanástich. Ostatní sú ďaleko na chvoste. O Pepperstone (austrálsky) sa už aj tu na týchto vláknach priatelia traderi vyjadrovali, že stojí celkom za zváženie. Ale skôr, než tak urobíte, skúste si dať preložiť toto: forums.babypips.com/forex-brokers/52954-pepperstone-warning.html Každopádne, v európe je európsky trader asi najviac chránený. A v kontexte s Austráliou – nasledovný článok nevyznieva veľmi dobre: IB má v Austrálii zákaz poskytovania pákových transakcií www.forexrazor.com/NewsArticles/tabid/455/ID/481144/language/en-US/ASIC-Prohibits-Interactive-Brokers-from-Extending-Margin-Loans.aspx
A čo sa týka snahy brokerov inovovať a zlepšovať sa v exekúciách: nepoznám konkrétne vyjednané čísla každého brokera s likvidity providermi, ale pripojenie na jednu banku vraj stojí brokera cca. 10 tis. USD mesačne. A teraz si spočítajte, kto má koľko a koľko ho to stojí. Takže z finančného pohľadu tu máme na miske váh dve možnosti: excelentné služby a likvidita spolu s vyššími nákladmi, alebo nízke náklady brokera a malá spoľahlivosť (a to najmä v kritických časoch, keď nestačí jeden LP).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...