Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

vyber brokera


Hitman85

Doporučené příspěvky

Ani jeden z tych troch - urcite nie. minimalne sa vzdy pytajte na liquidity providerov a overte si ich odpoved u menovanych. Zistite, ze niektorí sa teraz spamätávajú a chcú rozšíriť svojho jedného zazmluvneného na dvoch, možno troch. Len pre porovnanie, Pepperstone má 22 likvidity providerov, Saxobank 14 a Leverate ponúka synergiu dvanástich. Ostatní sú ďaleko na chvoste.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 899
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,
předpokládám že dva předchozí příspěvky nebyly reakcí na můj dotaz, ale reakcí na obchodování Forexu. Vzhledem k tomu, že chci obchodovat futures, kde jsou velké objemy obchodů (FGBL a FESX), předpokládám, že nepotřebuju likviditu brokera, jelikož příkazy plní burza. Spíš by mě zajímala Vaše zkušenost s brokery pro evropské trhy z hlediska komunikace s nimi a poplatků.
Díky Gabka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Mě selíbí Trading212, jejich přehledná platforma, kreslení do grafu, v demu jsem v plusu, udělal jsem dnes 300tis do plusu při investici 250 (zapoměl jsem to zavřít) když jsem se přihlásil nestačil jsem se divit... Prosím tedy o radu v čem spočívá ten bucketshop? Jaký by byl dobrý brooker na tačátek nvestice tak 50tis, na začátek by mi stačilo i 500Kč do plusu :-) projel jsem snad všechny brookery a stále nevím, hodně čtu učím se, plno knížek a atak, pořád se hledám... prosím moc o radu, kde se usadit, natrénovat a pak už na ostro, třeba i za půl roku, ale kde? :S :S :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Ahoj tradeři,
rád bych přispěl do diskuze ohledně STRIKERu z důvodu všeobecné informovanosti.
V minulém roce jsem si vybíral u jakého brokera otevřít účet a nakonec volba padla na společnost STRIKER, kterou jsem nalezl právě přes diskutující zde na finančníku.
Oslovil jsem společnost a ozval se mi Martin Lembák, který mi poskytl důležité informace na základě kterých jsem u nich účet otevřel.
Jako velkou výhodu vidím tu, že jako začínající tradeři komunikujete právě s Čechem. Ikdyž úroveň angličtiny mám dobrou na komunikační úrovni, tak jsem si při zakládání účtu nevěděl rady a s M. Lembákem vše na chatu probral - co kde vyplnit, kam napsat apod.
Prostředky došli cca po 5ti dnech po odeslání. Při transferu mi banka strhla cca 2000 Kč (za převod částky, za potvrzení o odeslání a za to, že jsem to neposílal přes SERVIS 24 ale z pobočky).
Právě komunikace v češtině (velmi rychlá - odpověď často do 5ti minut!!!) jsou velkou výhodou pro lidi, kteří zakládají účet nebo již pro obchodující u STRIKERu - pokud budete mít technický problém apod. (při obchodování, s platformou, příkazy...) je plus tyto problémy řešit v češtině a v rychlosti - což je přesně ten komfort, který jsem požadoval.
Další výhodu vidím v tom, že když zde založíte účet máte možnost využívat SOL trader (velmi kvalitní platforma pro obchodování stejná jako GZT a jako OEC trader) zdarma i s real daty. BT jsem dělal na SierraCH a pak přešel na SOL - v něčem je platforma horší a v něčem zase lepší, ale celkově pro mě uživatelsky příjemnější. Před založením účtu máte možnost si tuto platformu vyzkoušet ve 14ti denní demo verzi se vším všudy - pokud jsem potřeboval demo prodloužit, tak jsem požádál M. Lembáka a vždy mi ho obratem prodloužil - takhle jsem žádal cca 2-3 měsíce, než jsem vychytal vše, co jsem potřeboval znát pro přechod na live.
Co mám zkušenost plnění příkazů je zde velmi rychlé (obchoduji intraday) - samozřejmě chytnu sem tam slip, ale nebylo to více jak 1tick na Emini russelu 2000. Rychlost plnění bych viděl také jako velkou výhodu!!
Velikost komise je v mém případě 6,42 USD/RT - vím, někdo si říká, že je to hodně - ale když to vše zvážím - komunikace v češtině, rychlost komunikace, rychlé plnění, platforma s kvalitními daty zdarma pro lidi, co zde mají účet tak je těch 6,42 velmi dobrá cena.
Třeba tento příspěvek budoucím obchodníkům pomůže v rozhodování a M. Lembáka osloví...
Mějte se hezky a přeji dobré "trejdy" :-)
Lukáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

:-) jo jo, posíláno z přepážky u české spořitelny (při vyplňování formuláře na SERVIS24 jsem si nebyl u několika kolonek jistý, tak jsem zašel na přepážku). Odesílal jsem 12 000 USD a tato částka byla o srážky snížena (1500,- převod, 200,- za práci u přepážky, 100,- za potvrzení převodu - jsem trošku puntíčkář, tak jsem chtěl mít potvrzení - už jenom proto, že ta mařena u přepážky si taky nebyla jistá - takže kdybych to zkusil poslat ze SERVISu, tak by to vyšlo stejně)...takže tak... :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
pokud máš standardní SERVIS24, kde se přihlašuješ do aplikace pouze loginem a heslem bez dalšího ověření například certifikátem na nějakém flash drivu, tak je tam limit Kč 200 000 nebo spíš byl asi před rokem na jednotlivý převod i ekvivalent v USD a jiných měn, takže při kurzu například Kč 20 za 1 USD bys USD 12 000 stejně přes SERVIS24 nepřevedl, alespoň tak to bylo, když jsem posílal přes SERVIS24 do Německa přes 10 000 EUR, prostě to nešlo a musel jsem to jít udělal taky na pobočku, možná že u jiných bank žádný limit na převod přes internet není, ale u České spořitelny tenkrát byl tedy pokud bez ověření certifikátem. Třeba je to teď už všechno jinak.:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Ahoj, uvažuju o výběru brokera a narazila jsem na švýcarskou společnost Dukascopy. Sice se všude píše, že minimální vklad je 5000 USD, ale když jsem se dívala na jejich stránky, tak je tam i nějaká možnost otevřít si účet s menší částkou. Přesměrovalo mě to na Dukascopy Europe, kde je možnost minimálního depositu 100 USD. Pokud by to šlo, tak proč ne? Dukascopy na stránkách tvrdí, že nejsou protistranou tradera a pokud by šlo navíc u nich začít s menším vkladem, bylo by to super. Máte s nimi někdo nějakou zkušenost? Zatím jsem uvažovala o XTB, ale ty spready mi připadají uhozené, to je fakt normální?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V českých vodách ano. O XTB ani neuvažuj, pokud nebudeš mít jejich STP účet (nevím jak ho dnes nazývají), tak jsou vůči tobě v postavení MM!!! Spready mají šílené, i když údajně dle nich nejnižší, takže nejen tímto sdělením je český rybník plný bahna.

Ducascopy - neobchoduji FX, takže nepotřebuje podobného brokera, ale v kuloárech se tvrdí, že jsou na špičce FX brokerů. Pohledej zkušenosti na FX fórech - na nettu je jich jak much. Bohužel na českých při srovnání hraje hlarvní roli podpora toho kterého fora českým takybrokerem nebo jejich marketingová masáž, takže o nich a hlavně zkušenosti jsou poněkud zkreslené až lživé!

O té výši vkladu pouvažuj!

foglik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Noo, když jsem se na to dívala podrobněji, tak jsem zjistila, že jsou tam komise za otevření+uzavření obchodu v řádu desítek dolarů. Pokud se chystám na začátek obchodovat spíše malé částky, není pro mě lepší obchod s většími spready bez poplatků, než menší spready s poplatkem kolem 30 dolarů?

www.dukascopy.com/europe/english/about/fee-schedule/#tradingCommissions

Pokud bych obchodovala nějaké megačástky, určitě raději ten poplatek než vyšší spready, ale s měnšíma částkama se to nevyplatí, jestli je teda moje úvaha správná.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
Také silně zvažuji otevření svého prvního účtu u Dukascopy. Zdají se být velmi seriózní a transparentní, nakonec i zde na Finančníkovi mají velmi kladné recenze ve starém vlákně o Forexu.

Co se týče poplatků, tak ty jsou opravdu v řádech desítek dolarů, ale pouze pokud obchodujete milionové objemy :). Uvádějí je pro milion USD (10 lotů) a je tedy třeba to přepočítat. Navíc existují oficiální introducing brokers, kteří Vám vrácejí až 49% komisí zpátky (musí se ale některý uvést při zakládání účtu, potom už je pozdě). Spready jsou oproti konkurenci minimální. Např dnes byl průměrný spread na EUR/USD během London session a US session 0,21 a to jsme měli odpolende NFP. www.dukascopy.com/swiss/english/marketwatch/average-spreads/

Takže pokud otevřete obchod s objemem 0,1 lotu na EUR/USD a máte IB, nejvyšší poplatek bude:
0,21 + 2 x 0,35 x 0,51 = 0,567 USD
A to už vypadá lépe a to nejen oproti tuzemským bucket shopům... ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za osvětlení, podívala jsem se na to pořádně a je to tak. Nakonec možná taky zkusím spíš Dukascopy. Podle jejich vyjádření jim nevadí jakýkoli způsob obchodování, taky dobrý důvod proč do toho jít ale ještě o tom pouvažuju.

Prices and liquidity are equal for all clients. Depending on account size and monthly traded volume, different trading commissions and overnights are applied. Dukascopy Europe accepts all types of trading (including news trading, scalping etc)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...