Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Nezbývá než uspořádat smuteční kar za robopola.

Pevně ale věřím, že jej budeme moci odložit. Není možné někoho vylučovat, byť by si to možná i zasloužil. Každý názor je cenný, třeba i tím, že je nesprávný.

Finančníci pevně věřím, že napravíte svůj omyl a navrátíte robopola do diskuse. Z druhé strany věřím , že robopol nezahořkne.

Pokud nebude alespoň trocha pichlavé diskuse, budeme se jen plácat po zádech, nebo schvalovat předchozí příspěvky, umíráme.

radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Radime,

k tomu bych chtěl říci toto.

Tento server patří Tomášovi a Petrovi, tzn. pokud se rozhodnou někomu zakázat přístup do diskuse je to jejich rozhodnutí a mají k tomu svůj důvod a Tomáš to ve svém příspěvku dostatečně vysvětlil. V tomto případě ho plně chápu . Znám oba pány osobně a můžu říct, že to jsou příjemní lidé, kteří jsou jakékoliv diskusi otevření pokud je vedena kultivovanou a přátelskou formou. Stejně tak jako já a troufám si říci i většina diskutujících zde. Nesčetněkrát tady trpělivě vyvraceli spoustu chybných názorů a pohledů mnoha lidem, včetně mě.

Myslím, že ani vy jste princip tohoto serveru nepochopil. My si tady snažíme pomáhat a podporovat a ne se popichovat, urážet, hádat apod. Nejlépe to shrnul pan Petr obešlo „Lepší než kritika je povzbuzení, příteli!“. Rozumíte tomu? Vaše příspěvky bohužel naznačují pravý opak viz. poslední dva nebo tři ve vlákně daně. Váš výrok „Svoji míru dobrých skutků jsem vyčerpal a byl po zásluze potrestán. A další činit nehodlám.“ je vskutku strašný. Jaký smysl potom mají vaše příspěvky, když už ostatním nechcete radit a pomáhat a tudíž vykonávat dobré skutky? Z mého pohledu naprosto žádný!!! Tváříte se jako zkušený trader, ale pak nejste ani schopen odpovědět na otázku (tuším Vlastovi) zda obchodujete live. Na druhou stranu Finančníkovi nabízíte, že zpracujete svojí strategii na článek na úvodní stranu. Osobně jsem mnohem ochotnější sdělit, že obchoduji live než prozradit svůj systém obchodování. Ale budiž je to váš názor. Proč si stejně jako třeba Libic nezaložíte své vlákno, kde byste svoje myšlenky rozvíjel? Co Vám brání? Stejně tak si můžete založit své vlákno se svými radami ohledně daní. Mám z Vás takový dojem, že si chcete jen zviditelnit svoje ego na úvodní stránce. Nejsem zakladatel tohoto webu a ani administrátor diskuse, ale troufám si říci, že toto opravdu není smysl Finančníka.

Tímto chci podpořit Tomáše s Petrem v jejich úsilí a poděkovat jim za dobré řízení diskuse. Díky nim se z tohoto fóra stalo místo se skvělou pracovní atmosférou.

Všem ostatním se omlouvám za zdržující příspěvek, většinou na podobné nereaguji.

Jakub


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jakube,

velmi trefny prispevek, pod ktery se klidne podepisu. Zejmena zminene prispevky ve vlaknu "Dane" mi vyrazily dech a dosud jsem nepochopil, co tim chtel basnik rici, resp. jestli vubec neco jineho nez "ja jsem nejlepsi"... :-/ Osobne doufam, ze Tomas a Petr zachovaji uroven diskuse, jaka v tomto foru panuje. Jsem velice rad, ze alespon kolem tradingu narazim na inteligentni lidi se schopnosti slusne argumentace a snahy o vzajemnou pomoc. Pokud to tak zustane, budu velice rad.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fildo,
vysloužit si to můžete především nedodržováním pravidel, která jsou uvedená na této stránce:
www.financnik.cz/art/zkusenosti/pravidla-diskuze.html
Ale je pravda, že zatím jsme v celé historii fungování Finančníka vyloučili 3 diskutující - 2 za spamování fóra reklamou a jednoho za velmi necitlivé, sebestředné a nic nepřinášející navážení se do libovoné diskuze.
Toto fórum má 4000 uživatelů. Chceme-li zachovat nějaký rozumných chod do budnoucna, je třeba dodržovat alespoň základní pravidla. Moc hezky to včera napsal Tomáš zde:
www.financnik.cz/forum/read.php?2,2509,22339#msg-22339
Obecně to ale není nic, čemu bychom asi nadále měli věnovat čas a prostředky. S Tomášem se snažíme uřídit diskuzi tak, aby byla všem ku prospěchu věci, ale je zřejmé, že všechny lidi uspokojit nemůžeme. Nicméně věříme, že pro většinu účastníků je Finančník místem, které je posune dál v tom co považujeme za nejdůležitější - v tradingu.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No dobře.

Osobně se zásadně nevyjadřuji k tomu co dělám a vřele to doporučuji každému. K tomu postoji mne dovedly trpké zkušenosti v minulosti. Toto doporučení jistě nebude nikdo brát vážně do chvíle svých trpkých zkušeností.

Diskuse.
Jen střet odlišných názorů vede k nějakému cíli. Pokud jsem to nazval popichováním, volil jsem lidovější výraz.
Ujišťuji každého, že pokud tu nebudou diskutovat lidé s odlišnými názory, bude zde selanka pro začátečníky, a příspěvky typu „Petře souhlasím s tebou“ případně souhlasím s všemi přecházejícími, zavánějí lezením do ….
Omezením diskuse i jen jednoho člověka je nedobrý signál. Osobně takový krok považuji za počátek úpadku.
Tento signál zde nastal.

Dnes učiním drobnou výjimku v osobními skutky .

Pokud sdělím, že obchoduji „lajf“ a dlouhou dobu, určitě se v následném okamžiku nic výrazného nezmění. Je to skutečnost která nikomu nic nedá. Obchodovat se dá „lajf“ přede dlouho a neúspěšně.

Diskutuji tedy o obecných věcech. Několikrát jsem to zde porušil s neblahými důsledky. Jsem ochoten se popřít o COT, OI, EW, ROSSe a jiných metodách, tedy o tom, co mi dle mých zkušeností, připadá jako rozumná cesta k profitu a zkusit v diskusi myšlení jiných k tomu cíli navést.

Daně.

Věnuji se tomuto oboru minimálně od revoluce. Provozuji k tomuto účelu i obchodní společnost. Přímo trpím, pokud jsou hlásány nesmysly. Vím jaké má podcenění povinností se správou daní, nedobré konce.
Chtěl jsem zcela dobrovolně uvést tuto oblast na správnou míru a napsal několik příspěvků. Po zveřejnění prvního, jsem byl okřiknut. S klidným svědomím jsem ihned již napsané nenávratně smazal. I nadále obtížně stravuji v uvedené oblasti hlásání nepravd a upozorňuji na ně. Pokud je někdo rozumný, alespoň se zamyslí proč někdo říká, že je to špatně. Osobně , pokud mi někdo sdělí alespoň toto, jsem mu neskonale vděčný.

A jelikož se schyluje k 16:30 budu se raději věnovat obchodu. Ujišťovat se o pochopení či nepochopení čehokoli nehodlám

radim


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Radime,
zkuste prosím přijít někdy na setkání, které pořádáme. Jsem přesvědčen, že osobní kontakt může hodně věcí rozřešit a pomoci v další komunikaci.

Vaše příspěvky jsou hodně specifické – na jednu stranu je zřejmé, že se snažíte pomoci, na druhou stranou mohou u řady lidí vyvolávat různá nepochopení díky formě, kterou je podáváte. Pokud by byla šance se poznat vzájemně s mnoha lidmi z toho fóra, tak si myslím že by to mohlo spoustu věcí vyjasnit.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dovolím si přidat vlastní názor

Myslím, že Radim to napsal velmi dobře.

Osobně web Petra a Tomáše považuji za velmi dobrý, ale fórum mě neláká k vlastní angažovanosti z důvodu množství děkovných a oslavných příspěvků. Jistě za dobrou práci se sluší poděkovat, ale když je toho moc vzbuzuje to u mě jisté pochybnosti....
Robopol možná nebyl zkušený trader a mohl být i kontroverzní, ale z jeho pohledu se mohl snažit o diskusi a jiný pohled na problém.
Jsem zastáncem moderovaných diskusí, ale pouze u extrémních projevů, hodnotit jestli někdo diskutuje správně, věcně a za jakým účelem, je skutečně první krok ke kultu osobností.

Vlasta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dovolím si upozornit, že o potřebě děkovných příspěvků zde nikdo nemluví.

Pokud se podívám na Libice, je to trader, který přinesl do této diskuse neuvěřitelně mnoho pozitivního. On jako první zde kompletně představil TTS systém a mnoho dalšího. Pokud se podívám na Greenhorna, je to člověk, který sem jako první začal přinášet širší pohled na COT. Pokud se podívám na pana Obešla, začal sem přinášet kompeltní know-how na téma Elliottovy vlny. Pokud se podívám na začátečníka Pavla Blataně, tento člověk sem přinesl zcela vlastní, velmi funkční systém. A tak dále, a tak dále. Pak jsou zde tací, kteří možná nepřinesli nic tak objevného, ale trpělivě odpovídají na základní otázky naprostých začátečníků. A to je taky cenné. A pak jsou zde tací, kteří ani nepodporují začátečníky a nepomáhají jim, ani nepřinášejí vlastní nápady a myšlenky, ale z principu "šťourají" do všeho, co přinese někdo jiný. Takoví jedinci vytváří dojem, že všemu rozumí nejlépe - že COT, Elliottovy vlny, daně, indikátory a vše ostatní je pro ně denním chlebem, ale inteligentnější člověk už brzy musí zkrátka a dobře poznat, že jejich diskuse nevede k naprosto ničemu konstruktivnímu a není ničím více a méně, než zviditelňováním ega.

Nejde o to být kontroverzní, nebo ne. Osobně jsem přesvědčený, že řadu kontroverních příspěvků sem dalo již mnoho lidí. Nejde o to někde děkovat, nebo ne. Jde jen o to uvědomit si základní podstatu této diskuse:

Buďto si budeme pomáhat vzájemně jako tradeři konstruktivně, věcně a budeme se snažit povzbudit ostatní, pokud přijdou s něčím novým. Pak to bude nadále diskuse plodná a k věci.

Nebo si zde budeme všichni zviditelňovat svá ega a pak půjde celá diskuse do háje.

Ještě jednou upozorňuji, toto fórum je řízené. Našim cílem s Petrem není nikoho omezovat, ale je našim cílem udržovat diskusi v její základní podstatě. Pokud někdo exponuje své já více jako člověk potřebující zviditelnit své ego, než jako člověk potřebující pomoci, podržet, přinést něco nového, atd. - má možnost diskutovat jinde. Nevím, co je na tom tak těžké pochopit.

Trojan, pokud vás neláká zapojit se do diskuse kvůli přílišnému množství děkovných emailů, pak skutečně nevím, co na toto říct.

Tomáš




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslím, že už stačí ne ?

Všichni máte kus pravdy a pochopte, že se musí příspěvky taky schvalovat a někdo je musí všechny číst. Je nás víc, takže se to stíhá, ale někdy to vážně leze na nervy, když musíte dokola číst a schvalovat jen osobní výpady. Docela to zdržuje v tradingu, ale bez toho by tohle fórum už asi nefungovalo. Tak to prosím pochopte.

Mám jeden návrh. Pokud se někomu nebude líbit myšlení někoho jiného a způsob, jak reaguje a projevuje se, jednoduše na jeho příspěvky nereagujte a bude vyřešeno. Pokud nebude mít nikdo zájem a nebude reakce, nebude takových příspěvků. Ale je docela možné, že někoho zaujmou a bude ochoten akceptovat odlišný projev. Pak bude vše OK.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Vás,

já si osobně myslím, že být na tomto fóru je jako být na návštěvě u Petra s Tomášem. Tohle je jejich půda a oni určují pravidla. Je na nás, zda je přijmeme (a naprosto drtivá většina s tím nemá sebemenší problém) a nebo ne. Pokud ne, není tím dotčena má svoboda projevu, protože si své odlišné myšlenky můžu říkat na svých fórech. Tohle je třeba si uvědomit. Jsme tady jen na návštěvě... tak se podle toho chovejme.

Radovan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer,
Radime, zpočátku jste na mne dělal dojem, že jste neškodný žvanil, ale ke škodě všech, kteří s vašimi příspěvky přišli do styku se z vás vyklubal člověk, který si nevidí ani na špičku nosu a jehož příspěvky slouží pouze k leštění jeho, zřejmě ne úplně standartního, ega. Podívejte se do vlákna COtu, a nechť se tam podívají i vaši obdivovatelé, napáchal jste tam jen škodu, vodil jste tam za nos všechny, co vás brali zpočátku vážně, včetně mě, jak hlupáci jsme hledali čísla, která jste si cucal z prstu, ano, ne že byste se spletl, prostě jste si je cucal z prstu, trávili jsme hledáním docela dost času, a dnes toto vlákno prakticky nefunguje, protože všichni si raději mejlují, než by riskovali, že se opět vložíte do diskuse se svými zcestnými nápady. Mnoho lidí zde často neví, zda napsat y nebo i, ale jejich příspěvky mají myšlenku a je z nich evidentní, že mají radost, že můžou přispět druhým, protože cítí, tak jako já, vděčnost a chtějí to jednoduše oplatit a dát najevo. To je vám zcela cizí, vy se jen toužíte uplatnit. Tvrdím, a ať si o tom myslí kdo chce, co chce, že to je vaši jediné uplatnění v životě. Radime, já jsem přesvědčena, že nejenom neobchodujete live, což by koneckonců nevadilo, takových je nás zde většina, ale ani nic takového neplánujete a toto fórum pouze zneužíváte pro ukrácení dlouhé chvíle a pro pocit vlastní důležitosti. Navíc jste natolik drzý, že zde chcete zavádět způsoby dle vašeho nízkého gusta. Na tomto fóru se cítím být ve velmi dobré společnosti, protože se zde lidé snaží mluvit spolu k věci a navíc dodržují pravidla normální slušné komunikace. To neznamená, že všichni se všemi spolu souhlasí, ale to jednoduše znamená, že si o svých názorech slušně povídají. Na to nemusíte být profesor, abyste dodržoval pravidla, která jsou stanovena, pokud stojíte o společnost, ve které se dodržují. Pokud vám tato pravidla nevyhovují, jděte, kam vás srdce táhne. Osobně pro mě není těžké vyhnout se vašim příspěvkům a jednoduše je nečíst, ale vadí mi, že se tím znehodnocuje toto fórum. Plytkého žvanění se dá na netu najít nekonečné množství a jsou fóra, kde vás přívítají s otevřenou náručí. Vy nikdy nenapíšte příspěvěk, který by byl někomu užitečný, protože nemáte co napsat, takže se raději urazíte. Ale Radime, kéž byste se urazil navěky a už sem nikdy nenapsal ani písmeno. Nově příchozí by měli usnadněnou práci a ušetřený čas.
To Trojan: nevím, jaká vlákna čtete, ale rozhodně zde není děkování v převaze. Pane, je to úplně normální, ano, úplně normální, že pokud se vám dostane té možnosti, a objevíte díky obětavosti druhého člověka, něco, co vás obohatí, pak mu jednoduše chcete poděkovat. Není v tom nic servilního, prostě děkujete, protože jste nadšený nebo šťastný, nebo obojí. Nikdo zde nemá potřebu být servilní, protože mu to hlavně, na rozdíl od mnoha jiných oblastí lidského konání, na burze k ničemu nebude. Tam je úplně jedno, jestli jste se někomu zalíbil nebo ne. Tam jste sám za sebe, a to tady většina lidí ví, takže když děkují, tak to není proto, aby někomu zbůhdarma lezli do zadku, ale z VDĚČNOSTI. To je taková normální, lidská vlastnost, která dělá život kvalitním. Je zde několik tisíc uživatelů, kolik z nich sem něco kloudného napsali, pár. Někteří se ostýchají, některým to je jedno, někteří jenom parazitují, i když by dejme tomu, díky svým zkušenostem mohli poradit, a někteří jednoduše nemají co napsat, ale chtějí říct, já jsem tu taky, chci být součástí tohoto fóra, no, ale jak to vlastně říct, jednoduše, alespoň poděkuju. A mezitím děkováním je tu moře příspěvků, díky nimž dostanete informace, jaké vám nikdo zdarma nedá. Takže si to užívejte, a děkovné příspěvky můžete přeskočit. Já osobně jsem velmi vděčná a pokud se mi podaří mít v tomto businessu úspěch a dosáhnu takové úrovně, aby to bylo ku prospěchu i někomu jinému, nebudu se zdráhat pomoct dalším, abych vrátila to, co jsem sama dostala, ale tam jsem zatím nedošla, a tak můžu zatím jenom děkovat. A vůbec s tím nehodlám kvůli vám přestat.
P.S. Za svůj příspěvěk se nikomu neomlouvám, i tak je více než zcenzurovaný.
Hidalgo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...