Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodni system RSIcross


Martinek

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 229
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj Libici,

:-)) No... nakonec bych tim mozna vydelal i vic nez samotnym tradingem... ;-) I pritelkyne me presvedcuje, at se prestanu snazit obchodovat a radsi prodavam systemy a poradam kurzy, ktere kazdeho nauci "jak se stat milionarem snadno a rychle". :-)

V kazdem pripade to chci od pristiho tydne zacit dlouhodobe testovat (pokud se mi nepodari jeste nejakym zazrakem vykresat zisky z Woodieho), tak se uz sam tesim. ;-)

Chtel bych napsat i nejaky skript pro AmiBroker, abych mohl tenhle system otestovat z dlouhodobeho pohledu a na vice trzich, tak az se k tomu dostanu, hodim ho sem...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martine, nevim, jaky duvod maji konkretne ty tecky v EMA. Rozlisovat barvou uptrend a downtrend je urcite fajn vec. Ja jsem si o vikendu upravil Sierru tak, ze se mi nic nekresli do candlestick grafu, ale cely "MFIcross" mam v druhem grafu (tzn. MFI, EMA i znazorneni volume > 500). Mam to kreslene jako dve cary, pricemz jedna je tmave a svetle zelena, druha tmave a svetle cervena a uplne ZAKLADNI predpoklad pro vubec nejake uvazovani o vstupu je, ze obe musi mit stejny barevny odstin (tmavy nebo svetly). Vsechno jsem to nahnacal do sebe kvuli tomu, ze se chci divat do grafu na jedno misto a ne kontrolovat pomerne velkou oblast na monitoru (bolelo me z te 21" za krkem, furt ocima nahoru-dolu-nahoru :).

Dal jsem se chtel zeptat, jestli berete jakykoliv EMA uptrend. Napriklad ten graf, co je v PDFku bych ja asi nevzal, kvuli malemu uhlu na EMA. Delam si obchodni denik (beru VSECHNY vstupy, nezavisle na subjektivnim hodnoceni uhlu EMA) a ke kazdemu obchodu si pisu i odhad uhlu EMA, abych zpetne mohl vyfiltrovat obchody treba na 10˚, 20˚ apod a videl jejich uspesnost. Chci rict, ze kdyz zkousim realny replay, tak takovy uhel, jaky je u grafu v PDFku ma spousta falesnych vstupu. Mate na to nejakou statistiku?

Z jakeho duvodu jste zamitl vstupy na 30/70 hranici? Nevim, jak presne na RSI, ale me vstupy u MFI na 20/80 funguji naopak dost spolehlive (ale dostane se to tam malo casto).

Osobne mam taky problemy s vystupni strategii. Kdyz uz se dostanu do obchodu, tak z nej chci vytlacit co nejvic. Problem u pravidla trech cervenych svici je vsak v tom, ze tri uz je MOC. To je cca 10 minut, co trh muze vicemene souvisle klesat. To uz se casto trh vrati do puvodni urovne :).

Jinak prave kvuli castym korekcim na MFI (nevim, jak na RSI) jsem zamitl vystupy na zaklade MFI (beru ho tedy pouze jako vstupni strategii).

Jelikoz si myslim, ze nase uhly pohledu jsou dost podobne, pisu sve postrehy do tohoto vlakna. Rozdily mezi MFI a RSI jsou totiz casto vicemene zanedbatelne.

Marek (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Martine,
defakto podobny system je uverejneny na Aktive Trader magazinu. Kdyz se podivas na internetu, tak to tam najdes. Jsou tam i nejake backtesty na akciich.
Jinak mas pravdu: prodavat sny je urcite hodne financne vynosne. Sam uvazuji, ze neco vytvorim a pustim do sveta. Mam s tim zkusenosti a mam zazemi, ted uz jen neco sepsat. Muzu Ti rict, ze za 600 USD mnohdy koupis takove blaboly, ze Tvuj system bude velmi velmi slusny. Prodej snu ma vyznam na globalnim trhu.

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No, myslím, že jde o to jaký pocit z toho prodávání snu máte. Martine, žekl bych, že je to základní podoba systému, taková kostra. Začal jsem s něčím podobným, ale s CCI, s velice podobnýma pravidlama. Funguje to nad očekávání, test mám na pěti stech obchodech s pěknout equity, ale teď se pokouším o woodiho protože má pevný pravidla a narozdíl od mého míň diskréčnosti. Doporučuju udělat test nejlépe na prázdninách, v chopy trzích, tam zjistíte jestli se dá systém obchodovat a s jakou psychickou zátěží.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marku,

ad tecky - je to pro me prehlednejsi a zretelnejsi nez spojita cara; tot jediny duvod :-)

ad sklon - viz predchozi prispevky -> v tomhle obchodnim systemu neni az tak podstatne merit co nejpresneji trend, ale spise jej vizualne urcit v rovine "priblizneho vizualniho posouzeni"; tento system mi plne dostacuje a beru proto vsechny signaly, ktere splnuji podminky obsazene v definici systemu (a ty podminky se vzajemne filtruji tak, ze ve vysledku je tech signalu pomerne malo a jejich uspesnost je dosti vysoka)

ad hranice 30/70 - v dlouhodobejsim backtestu se mi to neosvecilo; system generoval prilis mnoho signalu, z nichz rada byla falesnych; prekracovani linie 50 pro vstupy a vsech linii pro vystupy se mi osvedcilo podstatne vic

ad vystupy - jasne, obcas je to docela narocne... snazil jsem se u RSIcross urcit co nejefektivnejsi vystupni strategie, ale uz ted mam v hlave dalsi a po otestovani je zrejme do systemu zaclenim

Sam jsem na dlouhodobejsi backtest zvedavy - pristi tyden s tim zacnu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Viki,

no, ja hlavne od zacatku tak nejak pocitam s tim, ze o prazdninach obchodovat nebudu (chci tuhle "mrtvou dobu" vyuzit pro backtesting a cteni knizek), takze tohle obdobi pro me nema prilisny vyznam. V kazdem pripade pristi tyden zacnu velmi intenzivne testovat na aktualnich i historickych datech...

BTW jen informativne nechtel byste zverejnit pravidla toho systemu zalozeneho na CCI? Vsechno co souvisi s CCI me v techto (ty)dnech hodne zajima, takze uvitam kazdy obchodni system, z nejz se da vytahnout uzitecna informace... :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martine,
souhlasim, clovek musi sledovat i moralni pohled na vec.
Jak rikam, par "systemu" uz jsem si poridil a ne zrovna levnych a muzu rict, ze jedina vyhoda techto systemu je, ze vim, co se prodava za nemale penize a hlavne, jak se to prodava, aby jsi nebyl pravne napadnutelny [ve svete tyto veci funguji trosku jinak nez v CR]. Zalezi, jak clovek ten "sen" prodava a v jake podobe. Cele je to jen hra a konecny uzivatel toto nevidi, protoze to proste a jednoduse nezna. Lidska podstata je verit ve sny. Dejme tomu, ze napisu vetu "musis poslouchat sve ja" a vydam ji jako e-book. Tuto vetu povazuji za holy grail. A take ji tak budu prodavat. Mnoho lidi mi za tuto vetu bude dekovat a mnoha lidem zmeni zivot. Pak dam jeste nabidku, ze kdyz nebudes spokojeny, vratim Ti penize. A v tu chvili uz hraji hru jak v komoditach. Prodam 1,000 kusu za mesic za 300 USD kazdy [na globalnim trhu to neni problem], 20% lidi bude stastnych, 80% lidem vratim penize a ve finale jsem vydelal 60,000 USD. Nikoho jsem neposkodil, mnoha lidem jsem pomohl a sam jsem vydelal vice nez beznym obchodovanim komodit. Ale to je fakt jen odbocka od tematu ;)

Ahoj,
Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libici,

je to fakt... Ja kdysi udelal takovy pokus ve spolupraci s jednim portalem o psychologii a byl jsem hodne prekvapeny... ale to sem nepatri... :-)

V kazdem pripade o tom prodeji fakt uvazuju... :-) Az to jednou bude aktualni, tak bych se kdyztak ozval s prosbou o pomoc (za provizi)... Muze byt? :-)

No, tak mam dalsi motivaci k praci na RSIcross... ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vážení,

pokud tu někdo uvažuje o tom, že tu bude něco prodávat, pak prosím NE na tomto serveru. Pokud chce někdo dát nějaký systém do této diskuse zdarma, ať to udělá. Pokud vyvíjí něco s tím, že to bude chtít v budoucnu prodávat, ať zde prosím o ničem takovém ani nemluví a nedává sem podobné příspěvky.

Děkuji za pochopení,

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomasi,

RSIcross navrhuji od zacatku zdarma, davam ho od zacatku zdarma k dispozici vsem ctenarum financnik.cz a rozhodne se necitim na to, abych nejaky system prodaval - at uz ted nebo v budoucnu. Nicmene me potesilo, ze muj system, s nimz jsem zatim nevydelal ani dolar, byl oznacen jako lepsi nez nektere, ktere se prodavaji za $600 USD. :-)

Ale slibuji, ze RSIcross prodavat nebudu a toto tema tedy uzaviram... :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...