Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 72
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 4 týdny později...
  • 1 month later...

Dobrý večer,
mám dotaz na čtení grafů v návaznosti na backtesting.

Slýchávám většinu názorů takových, že by začátečník měl využívat k backestingu jednoduché a přístupné grafy.
Já zatím používám k základnímu backtestingu grafy z barchart.com. Občas se stane, že je na grafu pár dní prodleva.

Nevím jestli se nejedná o pauzu v neobchodování, když je třeba svátek nebo víkend.

Nemáte s tím někdo alespoň nějakou zkušenost?

Díky předem za info-ověření.
Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Ahojte Tradeři, o Obchodování se zajímám teprve pouze asi rok. A půl roku se velmi intenzivně snažím odhalit něco ,co by bylo profitabilní. Pořídil jsem si program Sierra Chart a poprosil a obdržel od někoho zde v diskuzi asi 8 měsíců historie na E mini russel 2000.(za což děkuji) Mám zaměstnání a čtyřčlenou rodinu včetně mě. Zkoušel jsem všechny možné už předem připravené funkční systémy jako je Woodie nebo Finwin ,leč nejsem příliš pokročilý ,abych to dokázal ,zkoušel jsem i svoje vlastní vymyšlené systémy ,ale equity křivka se motá stále na stejném místě ,systémy sice nejsou ztrátové ,ale neumím s nimy ani vydělávat. Četl jsem zde dost výsledků pro svou inspiraci ,někteří obchodníci píší s ledovým klidem ,že mají a obchodují patterny ,které mají SL 100 Dolarů ,PT 250 a úspěšnost 55 %. Třeba pattern O/v má úspěšnost 60% ,PT 200 Dolarů a SL 150 Dolarů (Long) ,což znamená expentancy 2. Dva vydělané dolary na každý ztracený Dolar ,nevím jak vy ,ale já si myslím ,že tohle je SVATÝ GRÁL. S takovým systémem nemůže být nutné ovládat své emoce a psychologii ,pokud mu věříte a slepě jej dodržujete. Má odhodlanost a touha po svobodě je veliká a proto svůj veškerý čas věnuji studiu a backtestování ,odsunul jsem i rodinu ,ano tolik moc chci být finančně a časově svobodný a o to víc mě bolí ,když se mi to nedaří. Vážím si všech ,kteří to dokázali. Držím vám všem palce a at se vám daří ,možná i já se svou odhodlaností jednou dojdu k cíli. Nechtěl jsem nikoho urazit ,jestli se tak stalo.
Prosím pošlete mi někdo Volume graf 2000 pro sierru chart na e miny russel 2000 ,chtěl bych vyzkoušet nějaké své další nápady. (už mi pomalu dochází)
A ještě závěrem: při zkoušení předem připravených systémů (Finwin ,Woodie) mi připadá jako by autor záměrně vynechal nějaké důležité pravidlo či filtr. Vím z článků že tato chyba je ve mě ,ale zároven vím ,že tam opravdu chybý jeden filtr a tím jsem já. Při těchto systémech i přes splnění všech podmínek na 150 % musím nakonec já posoudit jestli signál zobchoduji nebo ne a proto se jim také říká diskréční.
Přeji hodně úspěchů ,spokojenosti se systémem i sebou samými. Dostatek peněz pro své plány ,hodně volného času a budte zdrávy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahoj vsetci,

bol by som vďačný, keby ste mi pomohli nájsť odpoveď na nasledujúcu otázku.
Odpoveď asi bude banálna, ale nejako sa mi ju nedarí nájsť.

Ak zobrazím na grafe kontraktný mesiac, napr. Eurodollar za mesiac október (říjen) roku 2001 - 2001V zobrazia sa samozrejme určité hodnoty cien. Ak zobrazím tú samú komoditu, teda Eurodollar za mesiac november (listopad) roku 2001 - 2001S na grafe sa zobrazia ako ceny za november, tak aj ceny za október a ďalšie predchádzajúce mesiace. Ceny za október sú však iné ako v grafe konkraktného mesiaca október 2001 - 2001V.

Nerozumiem, prečo by hodnoty v grafe za november 2001 zobrazujúce ešte aj ceny za október 2001 mali byť odlišné ako ceny v grafe samotného kontraktného mesiaca október 2001. Cena sa predsa nemohla spätne zmeniť.

Rovnako by som Vás požiadal o vysvetlenie, prečo sú v grafoch niektorých kontraktných mesiacoch zobrazené i 4 a viac mesiacov dozadu a v iných je len príslušný mesiac.

Hľadám dôvod prečo sa mi ceny rozdielne zobrazujú, či sú to zlé data, software atď.

Ďakujem veľmi pekne za odpovede.

Prajem všetkým úspešné obchody.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Vas, som novacik a skor ako zacnem s treningom na platforme mam par otazok:

-kde najdem cvicenia na precvicenie grafov, ktore stranky su najlepsie, nejake grafy zdarma? ake grafy sa sleduju na profesionalnom intradennom obchodovani? na stranke burzy, alebo na platforme ktoru mam od brokera?

-pri komoditach sa pouzivaju tie iste typy indikatorov ako napr. pri forexe alebo akciach...?

-a je pravda ze SL je pri limitnom obchode k nicomu? ak ano, preco?... pisal to jeden chlapik na diskusii

prosim pokial mozete odpiste mi na vsetky otazky, dakujem :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

corporate Napsal:
-------------------------------------------------------
> peter777:
>
> skor, ako sa do niecoho pustis, tak ten MANUAL
> ...prestudovat, nezacinaj od prostriedka, ani od
> zadu...
>
> Happy trading
>
> corporate

Ja mam manual precitany, je mozne ze mi unikli nejake info, kludne si ho pozrem znovu :-) , ale myslim ze tam nie je pisane o tom ci sa pouzivaju pri komoditnom obchodovani tie iste typy indikatorov ako pri forexe , ci sa pouzivaju rozne indikatory na rozne obchody, mozno to tu na stranke je, ale zatial som to nenasiel... s tym SL mi to tiez nie je jasne...


[bold] [/bold] ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Dobrý den, při procházení historie TF 06-09 jsem narazil v historii na data, kdy se tento kontraktní měsíc obchodoval-a je tam např. i 1.-5.6.09. Měl jsem za to, že se ale tento měsíc obchodoval už v březnu. Tak proč je tam ten graf tohoto data? Můžete mi to prosím s těmi měsíci, jak se obchodují a s jeich historií prosím trochu objasnit? Děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lumik:

kontraktní měsíc na TF má vždy cca 3 měsíce..tj. 0609 se obchodoval od cca 12.3.-11.6. ...v této době bylo největší volume, kontraktní měsíc se obchodval i předtím a i po tom do LTD..jinak do nového kontr. měsíce se roluje kolem druhého čtvrtku ve finálním měsíci toho starého (pro 0609 právě 11.6.)..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý den,

jsem začátečník a byl bych rád, kdyby mi někdo zanalyzoval, to co se stalo včera 4.11.2009 mezi 20:20 a 20:35 na FDAX 12-09 Eurex a to samé na ES 12-09 Globex. Chápu veliký pohyb po nějaké fundamentální zprávě, ale nechápu tak obrovské pohyby v obou směrech, během 15 minut, konkrétně na FDAxu to vychází na rozpětí přes 1800 dollarů.
Předem díky za odpověd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...