Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 72
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 months later...

Ahoj všem,

jsem úplný nováček, jak v tradingu, tak na těchto stránkách (ač je již několik týdnů pilně pročítám). Kromě těchto stránek (velké díky za ně, pánové!) jsem už hodně přečetla. A ještě více mě toho čeká :). Momentálně jsem ve fázi studování grafů. A protože už je procházím (ty stejné) poněkolikáté, snažím se v nich už teď hledat potencionální vstupy a výstupy podle svého prvního obchodního plánu a zapisovat si je.
A teď proč tohle píšu - chtěla jsem se podělit o způsob, jakým to dělám, který možná někomu v začátcích také pomůže, nebo ho alespoň inspiruje.
V zásadě jde o eliminaci faktoru "švindlování", když vidím celý graf najednou (který už mám několikrát prohlédnutý, ale samozřejmě si při tom množství detaily konkrétního grafu nepamatuji). Pro mě osobně je to teď taková předpříprava na backtest.
V elektronické podobě se mi s grafy skvěle pracuje ve Photoshopu, v papírové pak s obyčejným poznámkovým blokem.

Pokud mám přístup k Photoshopu:
- vezmu si obrázek celého grafu s indikátory, které používám a natáhnu ho do PS
- graf si zkopíruji do nové vrstvy (pro jistotu, jsem prostě zvyklá to dělat z grafiky) a na té vrstvě vytvořím masku, kterou zneviditelním téměř celý graf (kromě úplného začátku)
- zapnu si vertikální "guide", abych signály indikátorů pod grafem měla v linii se samotným grafem
- masku pak postupně posunuji a odkrývám tak další minuty grafu, stejně tak, jako by se posunoval trh (jen mnohem pomaleji) a snažím se identifikovat vstupy a výstupy dle svého plánu
- vstupy, výstupy, poznámky a cokoliv jiného označuji ve vrstvách (soubor pak "zploštím" a vytisknu)
- udělám si kopii původního grafu a bez jeho maskování - nechám celý graf viditelný - si označím a okomentuji, jak by obchody bývaly měly "ideálně" vypadat. Zploštím a vytisknu.
Tím mám srovnání.

Pokud přístup k PS nemám, pak to dělám všechno "ručně" a prostě si vytištěný graf zastrčím pod několik stránek čtverečkovaného poznámkového bloku (čtverečkovaného proto, abych měla ten vertikální "guide"). A posunuji....a zapisuji. Pak se podívám na celý graf (ideálně si předtím udělám kopii :-)) a opět ručně zapíšu, jak to mělo ideálně vypadat.

Asi to zní trošku už jako backtest, ale pro mě osobně je to zatím jen příprava na něj.

Pokud už to tu bylo, omlouvám se. Všechno jsem tu ještě zdaleka nepročetla :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj, ztratila jsem se v aktuálních informacích ohledně historických grafů zdarma. budu vděčná za tipy:
- kde se k nim dostanu zdarma
- zda je mohu zdarma stahovat pouze omezenou dobu
- pokud je mohu stahovat omezenou dobu, mohu si jich nějaké množství někam "uložit" nebo mohu pracovat pouze v daném programu po určitý demo čas
- mohu se někde připojit zdarma i k aktuálním datům na paper trading?

pokud to vyčtu někde zde na stránkách, stačí mi link....snažila jsem se to najít sama, ale některé info jsou zastaralé (třeba NT už prý Open tick nenabízí) a navíc je tu takové neuvěřitelné množství úžasných informací, že jsem prostě něco jednoduše minula...
je možné, že ideální by byl kurz používání software od financnik.cz, kde bych se vše dozvěděla - máte zkušenost?

díky za schovívavost k dotazům začátečníka!
slávule

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

To slavule:

taky jsem to nějakou dobu řešil daty někde zadarmo, ale zjistil jsem, že spoustu času věnuji tím jak sehnat data a že mi program neumožňuje co já potřebuji, teda spíš co chci zkoušet. Nakonec jsem si zaplatil Sierra Chart Package 3 a to bylo to nejlepší co jsem mohl udělat, hned jsem mohl začít testovat co jsem chctěl, velká histore dat a kvalitních. Posunulo mě to o pořádný kus dopředu. Sice to je za nějaký poplatek, ale věřte mi, za nějakou dobu stejně u podobného řešení skončíte a budete si říkat, proč jsem to neudělala dřív :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Dobry den,

neustalym studiom ako ziskat DATA a Spravne grafy, som sa uz uplne doplietla. Mam data od AMP demo, bohuzial robim backtest a chcem ist az rok dozadu. Teda ziskat data z minuleho roku a tympadom aj grafy rok dozadu.

Moja otazka znie ale: ak sa mi nacita tabulka NQ 03/014 ale zobrazim si v nej udaje z roku 2013, teda data napriklad z januara 2013, dava to vobec zmysel?

Poradte mi ako by malo spravne zniet zadanie dat, alebo nazov tabulky ak chcem backtestovat od MINULEHO januara roku 2013. Logicky mi nedava zmysel, aby som sa vobec zaoberala s grafom ktoreho nazov znie NQ 06/14 ak chcem backtestovat rok 2013.

Dalsia otazka je, ak backtestujem Januar minuleho roku a zaoberam sa E/mini Nasdaq 100, ktory sa obchoduje iba vo vybranych mesiacoch ako to ma ovplyvnit moj vyber grafu? Ak tomu spravne rozumiem ak obchodujem Januar 2013...a najblizsi mesiac expiracny pre NQ 100 je Marec, tak by som si mala vybrat graf s nazvom NQ 03/14...ak by som backtestovala MAJ, tak najblizsi je JUN to znamena ze by som si nasla hodnoty MAJA ale v grafe s nazvom NQ 06/13?


Neviem, pretoze online pomocnik nevedel ani pochopit preco si nastavujem minuly rok. Napisal mi ze to ani nema cenu, prestavuje mi stale ked vidi moju plochu v ninjatraderi vsetko na rok 2014. Preto ak backtestujem, pripada mi smiesne sa zaoberat tymto rokom ked zacinam backtestovat od minuleho roku. Plus tie expiracne mesiace pre dane ceniny robia este vsetko komplikovanejsie, pretoze ak testujem minuly rok iny mesiac nez je ten expiracny pre danu ceninu / neviem vobec ako by mal moj graf, data alebo datum vyzerat..

Dakujem za pomoc, som komplikovany clovek a rozmyslam az privelmi zlozito. Ocenim kazdu jednu jednoduchu odpoved k veci...dakujem :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...