Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

opce u IB ?


maiklos

Doporučené příspěvky

Ahoj všem,
chystám si otevřít účet u IB a když jsem si projel ten starší návod, tak tam Tomáš důrazně doporučoval otevřít účet v USD. Vzhledem k tomu, že teď je situace úplně jiná, tak uvažuju nad otevřením účtu v Eurech. Mělo by mi to pokrýt ty kurzovní výkyvy USD. Chtěl jsem se zeptat pokud mi budou ty obchody přepočítávány, tak je to podle aktuálního kurzu amer. centrální banky? Díky za odpověď.
Véna

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 384
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Vasek.CB

jestli se ti jedna o to, zda se prepocitava zisk/ztrata z kazdeho obchodu, tak to tak neni. Priklad, jako base currency zvolis EUR, nadotujes ucet treba 10 000 EUR a pak budes obchodovat instrumenty v USD. Na ucte budes zustatek v EUR (na zacatku 10000) a pak zustatek v dolarech, kumulovany soucet zisku a ztrat z predchozich obchodu. A tenhle kumulovany zisk/ztratu v USD si dle sveho uvazeni jednou za cas zkonvertujes do EUR v ramci platformy IB aktualnim kurzem na forexovym trhu. Poplatek za konverzi je minimalni, dejme tomu 2 USD za transakci, spread EURUSD 1 pips v IDEAL Pro a 3 pipsy v IDEAL (forexove platformy IB).

Snad jsem spravne pochopil tvoji otazku.

Zdravim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...

Dobrý den, jsem začínající trader a chtěl bych poprosit někoho ze ykušenějších traderů o pomoc. V současné době jsem ve stádiu testování a začátkem roku uvažuji o založení uctu u IB. Ucet bych si chtel zalozit pres IQ trade a timto bych se chtel zeptat jestli mate nekdo s timto zpostredkovatelem pro CR zkusenosti, ja jsem se informoval u p.veceri o vsech vecech ktere mne prisly podstatne a nevidim v tom problem. Muj duvod neni ani tak anglictina jako moznost ze zacatku fundoovat ucet pouze 5000 USD. Ale to podstatne proc sem pisu je to, ze po backtestovani v TOS jsem si stahl demo TWS abych si "osahal" prostredi teto platformy a narazil jsem na nasledujici problem: v option trader jsem zadal napr.RUT ale u vetsiny strike cen nemam ani ask cenu ani bid cenu. Predem dekuji vsem ochotnym traderum za pomoc.

11867

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Lukas:

1. ceny se zobrazují během obchodních hodin
2. musíš si líp navolit zobrazované strikes (tlačítko vlevo, pomocí shift si označ strikey tak cca 450-700),
smazat natáhnuté zbytečnosti (clear chains), natáhnout nové rozumné (load my chains). Stejně pak můžeš označit které z měsíců chceš natahovat. Pohrej si s tím, chce to ošahat.
3. A zadávat obchody budeš asi stejně přes tabulku Options spreads (zpřístupni si ho nahoru do ikonek myslím přes configure)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak do tretice. (sorry za spam, ale jinde na foru jsem to nenasel a venoval jsem hledani asi 20 minut - mozna jsem jen hledal spatne). Pisu pro ty, kteri budou resit stejny problem.

Summary jak to funguje:

- IB pri potvrzovacim okne ukazuje nesmysly (nejsou tam komise a margin je evidentne blbe), nevim jestli se tento margin kontroluje pro koupi (pokud ano tak potes hodiny a otazkou je zdali pak vubec lze IBpouzit pro obchodovani opci - margin ve velikosti 10nasobku maximalni ztraty)
- margin je skutecne jak pisi na tom linku, tedy pokud jdete SPY o 2 strikes, tak zablokuji margin 200 USD
(a mozna hned pripisou ty penize - to nejsem schopen overit)

Snad bude tato informace uzitecna pro ostatni.

petemm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...