Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

12 statečných


tomnes

Doporučené příspěvky

Myslim, ze clanek je dobry...je potreba vedet, ceho muze clovek dosahnout, nez se rozhodne venovat svuj cas a energii studiu, testovani a vzdelavani se v oblasti, ktera byla jeste pred 15 lety v nasich koncinach neznama.
--------------
A oblast komoditniho obchodovani mi pripada nesmirne zajimava (zadny sef, stejne podminky pro vsechny na celem svete - kdyz vemu, ze si nejak vydelam na notebook, rychly internet a vstupni kapital, volna pracovni doba a misto.......uzasne !
--------------
Urcite bych se ale nechlubil poctem zameskanych hodin, ani tim, ze mam plat vetsi nez moji rodice dohromady....jsou to prece prave rodice, diky kterym jsi na svete. A vazit si zacnu teprve cloveka, ktery az bude mit "tucny" ucet, tak doplati svym rodicum hypoteku....
--------------
Dekuju proto autorum tohoto servru za praci, kterou by delat nemuseli. Motivaci pro mne neni vlastnit tryskac, jachtu, dum na Floride,....ale moznost svobody. Bohuzel spolecnost je nastavena tak, ze bez penez to nejde. Nelibi se mi to, ale necekam, ze bych s tim neco mohl udelat. Takze radsi budu vydelavat tech 10 mil. $ rocne...

Pavel

P.S.: Obchoduji Forex - zatim neuspesne :-)) Ale to nevadi. :-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 329
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Holoubku,

Sevige nikdo nekrizuje, ja i vsichni ostatni se jen snazime slusne a vecne reagovat a zjistit, v cem je vlastne problem. Osobne mne trosku mrzi, kdyz vidim cloveka, ktery se vyjadruje k veci, o niz nevi absolutne nic a neni ochoten naslouchat.

Co se tyce studia, nejsem si vedom toho, ze bych nekde znevazoval jeho hodnotu. V teto veci samozrejme souhlasim (coz nic nemeni na faktu, ze si o urovni ceskeho skolstvi myslim sve a nic pekneho to neni).

Kazdopadne - nechme toho a venujme se tradingu. Ted se nam na ER2 rysuje pekny medved, tak neplytvejme casem. ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Souhlasím z bolijou,
Držím se hesla, že když chce člověk dosáhnout určitých výsledků,musí si klást a motivovat se vysokými vysledky,a když chce dosáhnout vysokých výsledků,měl by si klást a motivovat se ještě vyššími výsledky, taky hodlám jednou překonat těchto 12 odvážných,teda aspoň udělám vše co je v mých silách......mimochodem je mi 21 takže mám asi nějakých 7 let na to aby můj roční příjem činil 10 - 15 mil USD :-)) tak jako u Daniela Lirtzmana.Trochu se z jeho krátkým životním příběhem ztotožňuji.........

Bushman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Článek se mi moc líbil, je pozitivní a motivující. Z některých reakcí v diskuzi, je ale vidět, jak moc se do myšlení "většiny" v česku podepsalo posledních 50 let. Media už dávno zjistila, že negativní zprávy mají vyšší sledovanost než ty pozitivní a náležitě toho využívají. Sledovanost ale nezvyšují ti produktivní, ale právě ta "většina", kterou v tradingu reprezentují looseři. Byl jsem svědkem spousty hospodských debat, kde jsem se například dozvěděl, že není možné zbohatnout poctivým způsobem, že všichni pravičáci jsou tuneláři a zloději, že zaměstnavatel je gauner, protože jim nedovolí používat služební auto pro soukromé účely a přitom si sám vozí zadek v Audi a podobně .. Myslím, že jedním ze znaků prosperity společnosti je, že takových názorů bude postupně ubývat a v tom vidím velký přínos tohoto a podobných motivačních článků. "Jen houšť a větší kapky" ! :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den vsem,
clanek je hodne zajimavy! Myslim si, ze je trosku zavadejici ve smyslu "penize lze vydelat lehce". Myslim si, ze by bylo SKVELE, kdyby ke kazdemu z 12 statecnych byl pridan kratky popis jak sve cesty dosahli. Jak pisou Financnici, jeden z uvedenych studoval 20 let patterny, nez se ke svym milionum dostal [pokud jsem to spravne pochopil]. Jde mi o to, ze mnozi z traderu konci sve snazeni po par mesicich nebo treba jednom roce, protoze dosli k zaveru, ze trading nefunguje. Mnozi z techto 12 statecnych museli projit cestu studia, kterou nevydrzi 95% lidi na svete, natoz v CR. Kolikrat se jedna o osudy, nad kterymi zustava rozum stat!! Malou ukazkou mohou byt treba Market Wizards, nebo Woodie, kteremu trvalo dlouha leta, nez svuj system developoval. Sami Financnici uvadi, ze museli prekonat prekazky, ktere mnoho "traderu" nikdy neprekona. Mnozi z Market Wizards prisli v pocatcich sveho tradingu az o statisice USD [v dobe, kdy 100K USD melo jinou hodnotu nez dnes] a pote museli tvrde a leta studovat, splacet dluhy a po letech driny si vydelat prvni velke penize. Zde bych videl velkou hodnotu v motivaci a podpore. Poznat cestu, jakou museli tito traderi projit je mnohem vice motivujici nez si precist kolik desitek milionu si kdo vydela. V tomto chapu Sevige, ze muze vnimat oznameni o tom, kolik si kdo vydelal, jako zavadejici. Za konkretnim uspechem je nutne videt, kolik tento stal kazdodenni snahy, usili, tvrde prace a odrikani. Pak uz nikdo nebude tvrdit, kolik vymazanych uctu naplnilo tyto velke prijmy z obchodovani.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libici,

to přesně plánuji - o každém z 12 statečných napsat více. Bude to takový seriál - průřez životem a vývojem každého z traderů. Pokud čas dovolí, na příští pondělí připravím Dana Z., toho jsem studoval poměrně dost a jeho příběh kdy otočil 10K do 40,2 mil. za 23 měsíců je skutečně velmi inspirující :-)

T.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj vsichni,

predem chci Tomasovi podekovat za clanek.

Bohuzel musim konstatovat, ze sam o sobe me ale vubec nemotivoval, protoze ja uz jsem tak namotivonej sam o sobe ze uz to asi vic nejde :D informace v nem nebyly zadne extra prekvapeni, vzdyt prece kazdy kdo jen trochu cetl tento server musi tusit ze ve futures kontraktech, komoditach... atd.. penize jsou. Nebo ne ? ;)
Vsichni prece zname "nase hrdiny" Larry Williams, Woodie,Joe Ross atd...- kazdy ma nekoho
a tohle jsou (alespon pro me) jenom dalsi do poctu.

Ja to beru jako uvod k novemu serialu, nebo neco jako "predmluvu" k pribehum o tech 12-ti statecnych.

A pro Tomase: Vsichni jsme si tady na financniku proste diky Vam zvykli na extra-kvalitu (a to myslim smrtelne vazne), takze kdyz jednou proste napisete prumerny clanek, tak se neni treba divit ze vsichni hned netleskaji :D

Tak tot vse

Preji vsem Vytrvalost

Michal(Asae)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim traderi ,

spustil som finančníka len pred pár minutami a prečítal som si aktuálny článok a hneď aj diskusiu a pred koncom diskusie som mal návrh aby ste zaradili aj to ako sa títo machri fachu dostali k týmto peniazom , s akými účtami začali , čo najskôr obchodovali a koľko im to trvalo keď sa k takémuto niečomu dopracovali ale pár príspevkov nad ma predbehol Libic. Dúfam , že čoskoro bude pokračovanie lebo aj napriek tomu že tie cifri sú pre mňa véééééľmiiiiiiiiiiii vzdialené rád by som sa zase niečomu priučil.
Ak by sa dalo keby aj niektorí obchodníci z finančníka povedali s akými účtami začínali a koľko im to cca hodí a čo obchodujú.
Ja zatiaľ v tejto oblasti nemôžem dať príspevok lebo som len vo fáze papertradingu - prvý týždeň.

Jaro 87

Link to comment
Sdílet pomocí služby

. Tomáši a Petře děláte to dobře pište dál a více takových článků , já se na ně moc těším . Myslím že je v těchto článcích mnoho užitečného a každý by si z nich měl odnést to co chce jeden motivaci a druhý demotivaci , jsme jenom lidi a navíc co kus to originál .



Jinak asi největší frajer z těch dvanácti je pro mě JEFFREY WOLFSON , víte proč ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mýslím že na začiatok pre oboznámenie sa s Tomášovím novým serialom to je celkom postačujúce.
Verím že sa oboznámime aj podrobnejšími informáciami a hrdinoch tohto čláku tak ako je u Tomáša zvykom že pridáva pokračovania ako pri článkoch psychológie obchodovania ktoré sú perfektné.
Už sa teším na pokračovanie.
Marián

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...