PET

DAX na IB

Doporučené příspěvky

Prosím zasvědcené o informaci co zatrhnout v účtu u IB pro pořízení (Uvolnění)dat pro DAX. Je to:

a) Eurex (DTB) - DJ STOXX indices Germany 5.00 EUR
b) Eurex (DTB) Non-professional - Level I Germany 8.00 EUR
c) Eurex (DTB) Non-professional - Level II Germany 12.00 EUR
Pokud se tedy dívám dobře.
A další dotaz:
Obchoduje se v Eurech nebo $ z účtu IB? Jak je to s výměnou měny?

Díky za odpověď.

PETr

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Petře,

nejlepší by bylo zpetat se přímo na IB, mé informace (které však nejsem schopen na 100 procent potvrdit) jsou následující:
- trh Eurex (DTB) Non-professional - Level 1 Germany (level2 nepotřebujete) = s tímto jsem si jistý na 99 procent
- obchoduje se v Euro (též jsem si jistý na 99 procent)
- pokud máte vedený účet v USD, měl by se automaticky každý obchod konvertovat na Euro, ale potvrdit nemohu.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Tomáši,
díky Vám za informaci. V první řadě mě jde o data, kvůli testování, jestli je ten trh vůbec pro mě.
To EURo ve kterým se dlouho "patlám" se mi hodně přestává líbit a potřebuju adekvátní - spíše lepší náhradu pro obchodování přes den.

Zdravím
PETr

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Pak myslím, že DAX může být dobrá volba. Já pozoruji DAX dopoledne už dlouho (mám však jinou platformu a jiná data od svého druhého brokera) a též se mi ten trh velmi líbí. Ne vždy se hýbe, ale když už ano, tak rozumně. Oproti EURO je to nebe a dudy :-)

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Tomáši ještě jeden dotázek. Objednal jsem si ten dax. Data už mě chodí(podle TSIM+), ale nejsem schopen zjistit správný symbol IB. Netušíte? Trochu v tom mám guláš.

PETr

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Díky za typ, ale nic mě nefunguje pro mýho AB a přitom v TSIMu data mám. Zkouším FDAXU6(DAXU06)-DTB(EUREX)-FUT a všelijaký další varianty a....nic.
Ještě to nechám odležet, třeba někoho něco napadne. A nebo - nedejbože na to přijdu sám.

Mějte se

PETr

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Ještě něco, jak jsem tak zjišťoval symbol, s hrůzou jsem zjistil, že margin za DAX index je na IB kolem 7125 EURo. Je to možný?
PETr

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Nevíte někdo jak zadat symbol v Sierre pro DAX?

Zkusil jsem různé kombinace a nemaká mi to. Data mám od IB a ty jedou.

Díky

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se