PET

DAX na IB

Doporučené příspěvky

Ahoj kolegové (jsem "Forexák")
Obchoduje tady někdo Dax ?
Já zkouším obchodovat přes Saxo bank a dostal jsem doporučení, že futuritně je to výhodnější (např. IB) rád bych se dozvěděl víc, ale neznám nikoho z praxe

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
bachman,

osobně DAX neobchoduji, ale u IB (Interactive Brokers) je hodně veliký margin na DAX (Init.Intraday 9127USD). Za data je třeba platit 8eur měsíčně.

Určitě jsou zde někteří co ho live obchodují, třeba Lukáš (911).

Aleš

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Zdravím, vím, že to sem tak úplně nepatří, ale nikde jinde jsem nenašel zmínku a tak mi přijde, že se to sem hodí nejvíc.
Obchoduje/testuje/zvažuje někdo obchodování FTSE 100? Přijde mi, že podmínky i přes IB jsou přijatelné, tak jsem se chtěl zeptat, zda má někdo již zkušenost. Přišlo by mi to i jako dobrá alternativa k DAXu.

Komise:3.4 GBP RT
Hodnota bodu:10 GBP
Margin:1875 GBP (intraday initial, nevim, jestli by se na to nevztahoval overnight initial kdyz se to obchoduje mimo obchodni hodiny am. burz, nekde jsem to zahledl ve vlaknu u DAXu).
Obchodni hodiny:9 az 17:30 našeho času

Dejte, prosím, kdyžtak vědět.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
presne,
cekal bych ze se to ridi dobou obchodovani podle lokalnich podminek a ne US. na Daxu to tak funguje i kdyz ted amici chrapou

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Žito: 3.4 GBP se mi zda dost, vzhledem ke kurzu USD:GPB cca 2:1 = temer 7$ RT..., i ten ID margin je dost vysoky (okolo 4000$, ale na nove podminky open uctu u IB - 10k$ je to v cajku:-)).

Jinak i mne se to jevi jako zajimava alternativa k DAXu, o neco levnejsi z pohledu hodnoty ticku/bodu, zbytek je na valce s brokerem...:). Po Tvem upozorneni jsem se dival a s DAXem to koreluje pomerne krasne a rekl bych, ze zpetne skalpy po nejakych BO nejsou tak hluboke = moznost nizsich S/L v MM atd. kazdopadne zajimavy trh minimalne pro ID.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Tak to je fajn s tim intraday marginem. Mne se to taky zdalo pritazeny za vlasy, ze by meli uctovat overnight margin, ale zahlidl jsem to nekde ve foru v souvislosti s Daxem.
Jinak PaJaSoft, ta komise je srovnatelna s americkyma indexama, 3.4 GBP za aktivum v hodnote cca 64000GBP je to stejny jako 4.8USD za aktivum v hodnote 76000USD, v procentnich relacich. Margin taky procentualne srovnatelnej. I kdyz je to trochu "drazsi" nez treba Russel, asi 2x, ale zase asi tak polovicni nez DAX.
Kdyz mne se do tech americkych indexu nechce, sedet vecer u pocitace. A navic jsem zvyklej na FTSE ze spreadbettingu a je to takova relativne "klidna sila" :-). Navic je mi anglickej trh blizsi nez nemeckej, pokrytim fundamentu, vysledkama spolecnosti a tak. Jdu to dal zkoumat :-). Snad si nevylamu zuby...

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Jen pro zajimavost, kdyby nekdo mel zajem o FTSE u IB, tak je potreba objednat Euronext Data Bundle- Level 1 (Stocks level 2 - Equity Derivatives level 1) za 5 EUR mesicne.
V Sierrachart potom je symbol napr. Z-200712-LIFFE.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Jen pro zajímavost, IB opět zvedla marginy, týká se všech burz. Např dnes dopoledne jsem obchodoval DAX s úžasným marginem 25 000 dolarů. Na ER2 je aktuálně 5250.

Richard

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Zdravím,
poprosil bych někoho se zkušenostmi z obchodování fut DAX a FTSE:

Jaké tickery mají tyto fut u IB? Dax jsem našel (klasický velký fut), FTSE - je toho tam tolik, že vážně nevím....
Existuje i něco jako mini fut na tyto indexy?

Díky moc!

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Priatelia, prosim Vas o informaciu a pomoc. Potrebujem v IB obchodovat nemecke akcie. Objednal som si v Market data som si objednal "German Stock Bundle (IBIS + FWB) Non-professional - Level I (explain)" za 15,- EUR a German Indices & XETRA ETFs (IBIS + FWB) Non-professional - Level I (explain) Germany 1.00 EUR. Aj po aktivacii sa mi na grafe stale objavuju delayed data. Co si mam aktivovat pre prijem online-dat do grafu?

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se