Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj všem,

na fóru Forexu jsem nový, doteď jsem se věnoval jen tréninku komodit (1-2-3 formace, Ross hooks). Než ale budu s tréninkem pokračovat, chtěl jsem si pročíst a naučit se i něco ohledně FX, abych si mohl vybrat to pravé pro sebe. Minimálně prozatím - budu mít totiž k dispozici cca $3,000 a aby se mi pohodlně obchodovaly moje formace v začátečnických komoditách (kukuřice, cukr apod.), potřeboval bych cca ještě o litr víc, a ten mít v brzké době nebudu. Proto bych rád zkusil miniloty ve FX. Mám proto dva dotazy, které jsem zde ve fóru nenašel:

1) Víte o někom, kdo by obchodoval 1-2-3 formace a Rh na FX? Nemám problém si pro FX vypilovat jinou strategii, ale 1-2-3 a Rh mám zažité, věřím jim a kdyby se daly obchodovat i na FX, bylo by to super. Samozřejmě si je budu sám testovat, jen mě dopředu zajímá, jestli je to něco, co už někdo dělá, nebo jestli je to relativně neobvyklé.

2) Chodím na VŠ a musím se řídit rozvrhem, proto nemůžu obchodovat, kdy se mi zachce. Je nutné obchodovat pouze v určitý čas (a to ještě každý den jinak)? Já bych třeba mohl obchodovat v pondělí od 14:30, v úterý od rána do 12:00 a od 14:30 do 16:30 atd., prostě každý den v týdnu jinak. Je možné i tak konzistentně vydělávat peníze? V článcích o FX jsou aktivity jednotlivých párů v daných hodinách, to je mi jasné. Bohužel ale, protože s FX mám nulové zkušenosti, tato informace mi neříká, zda tedy je nebo není možné obchodovat takhle nepravidelně. Jde mi jednak o konzistentnost mé strategie, jestli nevadí, že jí obchoduji jen někdy, v nepravidelné hodiny, a jednak o dostatečnou likviditu. Např. v komoditách vím, že není dobré obchodovat na denních grafech, když je Volume pod 10000. Jak je to na FX? Je to trvale dostatečně likvidní? Nebo dá se alespoň v každou chvíli najít alespoň jeden, dva páry, které jsou zrovna likvidní?

Díky předem za odpovědi, díky všem přispěvatelům v tomto fóru a díky Sidovi za moderaci a za články, opravdu dobrá práce :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Malcikk

1.Na forexe som vyskusal mnozstvo strategii,isty cas som skusal aj Ross hooks a 1-2-3. Urcite sa obchodovat daju,ked to vies,ja som sa do tej fazy nedostal a siel som inym smerom.Ak na tomto fore niekto tymto systemom FX obchoduje,tak do diskusie sa nezapaja,tu su v oblube ine strategie.

2.FX ma specificky "cestovny poriadok", dolezitu rolu hraju fundamentalne data.Aj ak ich v strategii nevyuzivas,je velmi vhodne ,ak mas o nich aspon zakladnu predstavu (Napr. cas ich zverejnenia).Samozrejme vhodnou strategiou sa da
zarabat kedykolvek,ale dost casto byvaju dlhsie obdobia chopu,niekedy podstatnu cast dna. Co sa tyka likvidity,tak u vsetkych dolezitych menovych parov v tomto smere nie su absolutne ziadne problemy.

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rozumiete niekto prepočtom časových pásiem?
Bratislava: 19:05
GMT: 18:05
New York: 12:05

1, Je to dobre prerátané?
2, Podla ktorého času sa riadi zatváranie dennej sviece v diskusii som sa dočítal, že denné close je o 22:00 GMT prečo nie 24:00 GMT?
3, No a keď sme pri sviecach hodinová svieca začína vždy o 00 minute danej hodiny?
4, Aký Čas mi ukazuje VT že 13:05, žeby Washington?

Štefan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Máte skúsenosť so softíkom SmartClock?
Niekde vo fóre som našiel naň link od SIDa.
Vo volbe Prepínač časových pásiem si nastavým čas v Bratislave - ten mi ukazuje O.K. /taký istý čas ako mám na nástenných hodinách/, no a keď si zapnem aj čas GMT tak mi ukazuje GMT + 1 a nie GMT + 2.
No a v PC mám ako systémový čas nastavený GMT+1, nemal by byť GMT+2? - a čo je najhoršie neviem to ani prepnúť v systéme na GMT+2

Dobrá rada nad Gold
Štefan

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...