Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

To Maatej :

Najprv by som ti chcel povedat ze FX ma az tak nezivi i ked mozno raz bude. Je to skor konicek. Zacinal som pred 5 rokmi ako uplny luzer :-) Zacinal som najprv s akcie ale tie sa mi zdali prilis pomale a hladal som nieco ine a nasiel som FX . Po asi 3 mesiacoch skusania som do toho vletel na ostro a rovnymi nohami :D Myslel som si ze viem vsetko a FX je hracka . Samozrejme som hned dostal facku v podobe zlikvidovania pomerne velkeho uctu co ma prebralo a zacal som znovu skusat a skusat az kym neprisli vysledky . Mimochodom ten ucet som zrusil behom mesiaca a pol . Skusal som asi 2 roky kym som nabehol na ostro znova a od vtedy si tu obchodujem pekne pomalicky a nezeniem sa za nejakymi ziskami. Najvatsi problem pri mojich zaciatkoch bol ten ze neexistovali podobne cesko-slovenske fora a nebolo si ist kde po radu a inspiraciu takze si clovek musel vsetko vymakat sam. Inak nemyslim si ze by som tu ja nejak moc prispieval a pomahal . To skor SID to je nas forexovy boh ktory vela traderov navedie na spravnu cestu. :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to pacho:

Vdaka za odpoved. Rad by som sa spytal, preco sa nevenujes trejdovaniu full time s tolkymi skusenostami a sam hovoris, ze ti to uz ide. Alebo ta to az tak nebavi?:)
Co ta zmenilo z luuzra na ziskoveho trejdera? Bol to nejaky system, money management, alebo psychika, alebo uplne nieco ine?;)
Mohol by si este, prosim, naznacit, podla coho obchodujes? Keby som chcel vediet, o kolko percent rocne zhodnocujes svoj ucet, bolo by to uz moc?:))
Sid pomaha velmi. O tom nepochybujem a sme mu za to vsetci vdacni. Ale aj ty mavas povzbudzujuce prispevky.

Maatej

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mozem za seba povedat ze vsetko je psychika, vstupit do pozicie je pomerne jednoduche na zaklade nejakeho indikatora horsie je pre mna zotrvat v pozicii, pri prvom zavahani trhu zdrham a uzatvaram pozicie a na moje prekvapenie so zeleznou pravidelnostou ide trh dalej v mojom smere a potom ma ide slaktrafit :-))
Ale pracujem na sebe je fakt ze nieco ine je demo a nieco ine live :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to MF:

a co tak skusit nastavit pevne sl a pt a drzat sa toho? Napr si das pt1 30 pipsov a pt2 60pipsov od vstupu a ked to tam pride, zavries na pt1 s 30 pipsami cast pozicie a so zvyskom si ides pre dalsich 30 pipsov k pt2. Chcem tym povedat, ze keby si pouzival entry vstupy a pevne sl a pt, tak by to bolo jednoduchsie. Alebo ich pouzivas ale v priebehu obchodu ich zrusis?

Maatej

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Maatej
Ono je to takto ak dostanem signal neviem ci to bude signal ktory prinesie 10 pips, alebo 150 to jednoducho neviem takze pre mna je lepsie kedze viem ze ak pride signal z indikatora na cca "100%" spravi trh potom aspon 20 pips tak sa snazim ist z trhu vzdy po 20 pips a radsej pridam viac lot, je to bezpecnejisie ako cakat na viac pips s menej lot.
Ale co je najhorsie je psychika v tom ze co ak trh prave teraz nepojde 20 pips mojim smerom?? pytam sa sam seba pri otvorenej pozicii a tak to sice so ziskom uzatvaram prilis skoro a toto je moj problem, ale ako vravim pracujem na sebe a uz dnes sa to trochu zlepsilo...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Maatej
Ano co som povedal je fakt, ale je tu bohuzial to ale a to je psychologia a ta ak otvoris poziciu ta zacne nahlodavat a uz zacnes trpiet ked sa na moment otoci trh proti tebe a spekulujes na uzavreti, lebo si povies no ano mam to vsetko odskusane, ale co ak prave teraz indikator nebude fungovat :-)) Aj mne sa lahko hovorilo o psychologii ked je clovek na deme a nechcel som verit ze je to tak zlozite ked clovek prejde na live ale je to fakt a teraz uz verim a presne viem o com obchodnici hovoria ked povedia ze vsetko je psychologia.
PS. asi som to trochu prehnal ked som hovoril o 100% to je v idealnom pripade, ale trh je trh a deju sa aj cudne veci tak by som mohol nechat volu a poviem ze indikator dava signal tak na 85%

Link to comment
Sdílet pomocí služby

M.F.
Zdá se mi, že svoje obchodování bereš hodně vážně! Zřejmě si i hodně úspěšný! Podle té "nervózní psychiky" co tady popisuješ by mě zajímalo, kolik % riskuješ na pozici a jaké máš risk/reward ratio ? Řekl bych tak kolem 10% a 1:3 ale to tipuju :) Já se věnuju WCCI, které dává slušné výsledky, ale nedělám si iluze, že na FX by nebylo vhodnější aplikovat něco jiného, s lepšími vstupy! Když tak koukám na plovoucí pivoty, říkám si, tohle by mi dalo 3x lepší risk/reward ratio než woodie. A v kombinaci s definicí trendu pomoci CCI by to mohlo i fungovat, ale ještě si hledám nějaký další filtr. Osobně když znejistím a momentum nebo CCI mi ukáží oslabení trendu, automaticky nastavím pevný PT 2pip pod nejbližší pivot nebo mezipivot a SL přitáhnu většinou na vstup nebo pod plovoucí pivot ... Předpokládám, že tvůj obchodní systém počítá i s využitím plovoucích pivotů, je to tak?


Link to comment
Sdílet pomocí služby

rhombic1
Plavajuce pivoty vobec nepouzivam len denne aj to nastavene ako je vo VT nemenil som nastavenia, pivoty su skvor pre orientaciu v trhu kam to moze ist a kde odrazit kde je asi maximum a tak v tomto mi tiez vhodne pomaha aj RSI ale nie su zaklad mojho systemu pouzival som aj momentum jeden cas, ale nesadlo mi pripravilo ma o cast uctu od vtedy som ho nepouzil. (neviem snim pracovat:-)). )
Moje RR? hmm, napriklad na cable SL 30pips od vstupu PT 20 pips od vstupu niekto povie ze ked davam SL 30 pips malo by byt aspon 60pips PT hmm sice je to pravda, ale podla mna ovela vacsia neuspesnost obchodov by bola, velakrat sice nadavam ze trh este siel ovela dalej ako som ja zduchol z trhu velakrat sa ale stava ze trh naozaj nejde dalej ked dostanem signal ako prave tych 20pips a otoci sa ale tam zase dostanem signal a zase vezmem 20 pips snazim sa drzat tohoto citatu od jedneho uspesneho cloveka (“Na burze sa človek musí chovat ako pri kúpaní v ladovej vode: skočiť do nej a rýchlo zase von.”)
aj ked ako vravim psychika u mna hra najvacsiu rolu nic ine.
A ano obchodovanie beriem uplne vazne ako svoje zamestnanie, ale zamestnanie ktore ma bavi viac ako cokolvek.
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to rhombic1

Ja osobne si myslim,ze filtrovat WCCI,nie je to prave orechove.Ked tak diverzifikovat prostriedky do viac systemov.Ja pri live obchodovani Woodieho na 1hod TF casto otvorim poziciu ,nastavim SL , a viac sa o to nestaram.Kludne vypnem comp a idem trebars na pivo.Pozriem sa na to az za hodinu a som uplne v pohode.Jednoducho ked mas dobre otestovany system,tak nie je co riesit.

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MF:

Podla mna by velmi pomohli backtesty a forward testy. Presne ako pise herman: Ked mas dobre otestovany system, tak nie je co riesit. Mozes sa na tie back a forward testy spolahnut a vies, ze minulych 100-200 obchodov ti tvoj system nadelil profit 70pipsov, sl si mal napr 25 pipsov, uspesnost okolo 40%, tak mozes ist s kludom na pivo s hermanom.

Ja to riesim podobne. Robil som backtesty, teraz som presiel na forward testy. Drzim sa pravidiel a pomalicky ucet rastie. Urcite ma ten sytem kopu nedostatkov, casom mozno pridem aj na to ako to vylepsit, ale moj obchodny dennik mi dava akysi pocit istoty:), ze plus minus tych 70-75 pipsov v priemere trhnem. Niekedy ma zas velmo srdco boli, ked vidim ako mi unikaju o par pipsov pekne pohyby ako posledny tyzden na kabli. Ale z dennika viem, ze ked sa drzim pravidiel, zisk uz nejako pride. Cize kazdopadne odporucam zo svojich skusenosti robit si dennik, velmi to pomoze psychike.

To herman:
Mozem sa opytat, aky je tvoj pribeh? Si live trader uz dlhsi cas, alebo si prave zacal? Co ta spravilo ziskovym obchodnikom a kolko ti to trvalo...?

Maatej

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj herman

nemyslel jsem filtrovat systém WCCI (tento propracovaný a plně funkční systém nic takového nepotřebuje), ale vstupy u systému využívající pro vstup plovoucí pivoty, kdy by se pro určení trendu použilo woodiho pravidla 6 bars nad ZL a naopak + rostoucí/klesající CCI nebo pattern... Namodro ve vlákně o strategiích popisoval někdy na začátku 2006 svůj obchodní systém s E55 na 4H, jehož výsledky mě velmi zaujaly. Průměrný měsiční zisk uváděl cca 600pip s maxDD 400pip. U WCCI systému na EUR/USD je to v průměru 140pip/měsíc s max DD 100, poměr průměrný měsíční zisk/maxDD je u obou systémů přibližně stejný. U WCCI mě štve, že vůbec nevyužívá a nebere v potaz supporty a resistence a vstupy nejsou na základě průrazu bariery, ale až na základě "impulzu", kdy je cena už někde jinde. Je pravda, že onen impuls na který WCCI čeká zvýši % úspěšnost, ale hodně zhoršuje TARGET/SL poměr. Při pohledu do té tvojí excelovské tabulky z papertradingu EUR/USD a GBP/USD... Když k tomu EURu přidám i GBP/USD, čekal bych že se tento poměr díky diverzifikaci trošku vylepší, ale EUR a GBP jsou spolu hodně provázané, takže naopak tento poměr klesl z 1,4 na 1,24.
Ve volných chvílích si pomalu pokusím projít i USD/JPY, tento pár by tento poměr mohl vylepšit a samozřejmě mám zálusk projít si i USD/CHF. Ostatní "zajímavější páry" až časem... Je to hrozně moc práce a hlavně času, ale věřím, že jako odměnu dostanu systém s poměrem měsíční zisk/maxDD lepším než 2. Zatím obchoduju 1H WCCI MAJORS, ale jestli chci poměr lepší než 2 budu muset spojit kratší a delší TF portfolia na bázi WCCI, papertrading ukáže, zatím mám představu 15min WCCI MAJORS + 1H WCCI Majors + 1D WCCI cabel + USD/CHF, vše v ideálním poměru...
Jak dlouho ti trvalo analyzovat cable se všemi patterny?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...