Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TSIM+ versus IB při výpadku spojení


PET

Doporučené příspěvky

Zdravím,
nemáte někdo zkušenost o tom, jak se chovají zadané příkazy (prostřednictvím TSIM+) v platformě IB při nestandardních situacích (výpadek proudu, spojení)?
Konkrétně mě jde o to, že mám otevřenou pozici a automaticky nastaveno zadání PT a SL (třeba trial SL). To se v IB provede jsou zadány všechny příkazy a následně zhavaruje spojení. Posunuje se dál můj trial SL a ruší další příkaz při dosažení PT (SL) i bez spolupráce s TSIM+ a nebo vše zůstane tak jak před ztrátou spojení a v trhu zůstane ten druhý příkaz viset po dosažení PT (SL)?
Neboli ovládá IB zadané příkazy stejným způsobem i bez TSIM+ nebo čeká na pokyny z frontendového programu?
Víte někdo?

Dík
PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • Odpovědí 31
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím,
v reálu jsem toho zatím moc nezažil a rozhodně naštěstí ne výpadek systému. Ale pokud jde o spojení TWS a TSIM+, tak je to na základě API protokolu, takže TWS vesele obchoduje dál i když TSIM+ zkolabuje nebo jej během obchodování vypnete. Něco jiného je při výpadku proudu a odpojení jak TSM+, tak i TWS. Potom zůstávají platné poslední odeslané orders a o jejich posouvání (SL, PT) docela dost pochybuji. To by muselo být nastaveno v account properties pro každou komoditu zvlášť a na tuto volbu jsem ještě nenarazil. Ale možná to někdo už má vykoumáno.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vsechny prikazy kterou jdou pres Tsim+ do TWS se ukladaji pak na servrech IB. Cili kdyz mate zadany napr PT, tak se vam v Tsim+ automaticky pri vstupu do pozice zada i prikaz pro PT, cili bude taky ulozeny na serveru IB. Ohledne posuvneho SL uz to ale myslim neni reseno nejakou pred objednavkou. Cili pri totalni vypadku ele. Vam tak zustanou zrejme platne pouze SL a PT :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nejsem si jisty, ale bohuzel asi zustanou platne OBA dva. Az vas to vykopne na SL a zavre vam to pozici, PT prikaz je stale platny a bude se snazit take vykonat a naopak. Takze kdyz to pujde spatne, budete nakonec v pozici bez SL. Na toto je potreba zalozni reseni - je to resim pres IB Webtrader - z jakehokoliv funkcniho PC pripojeneho k internetu.

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Osobně jsem toho názoru, že to tak úplně není, že zůstane vyset jak SL tak PT. Tedy ne nutně. U IB je možné používat příkazy s podmínkou. Tuším je to konkrétně OCA (One Cancels All), tedy pokud se vyplní jeden příkaz, tak další se automaticky ruší. Při delším výpadku Vám to může zachránit kůži. Jinak může dojít k tomu, co psal PETE, že vám systém nejdříve se ztrátou uzavře aktivní pozici na SL a pak koupí další kontrakt na PT trh může potom vesele jít proti Vám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No TSIM nepoužívám, takže netuším, ale jde to nastavit přímo v TWS. Popravdě i tam je to trošku kostrbaté a hledal jsem to dlouho. Potom by to teoreticky mělo fungovat i v TSIM. Jen je asi potřeba nejdříve vstoupit do pozice a až potom zadat SL a PT, protože jestli to nastavení dobře chápu (opakuji, že TSIM nemám), tak při zadání všech příkazů zároveň Vám při exekuci vstupního příkazu systém zase SL a PT vymaže. Ale to je jen má domněnka. Takže jestli to někdo má odzkoušeno... ???
Softik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Nepoužívám TSIM, ale pro informaci uvádím, jak to funguje s Braket Traderem.
- Pro otevření pozice pošle do TWS 1 příkaz. Pokud dojde k přerušení spojení před exekucí, je to problém, neboť po exekuci máme otevřenou pozici bez SL či PT. Proč neposílá zároveň SL? Když chceme zrušit príkaz ješte před exekucí, tak je jednodušší rušit jeden než dva (SL) či tři (SL+PT), v případě MKT příkazu by nevěděl, jak spočítat offset pro SL a PT.
- Po exekuci si BT z TWS zjistí cenu a s příslušným offsetem zadá dva OCO příkazy, jeden je SL, druhý PT. Pokud teď dojde k přerušení spojení, jsme již chránění, neboť příkazy jsou již v IB. Při exekuci jednoho je druhý automaticky zrušen (buď PT nebo SL). Pokud nepoužíváte PT, je zadán jen SL a pozice bude uzavřena jen tímto příkazem.
- O posun na B/E se opet stará BT, takže při výpadku spojení k posunu nedojde.
Jak funguje TSIM si vyzkoušejte na paper účtu. Zadejte LMT příkaz dále od poslední ceny a v TWS se podívejte na záložku "Pending (All)", zda tam je jen jeden příkaz na otevření pozice čí i SL a PT. Simulovat přerušení spojení můžete tak, že ukončíte TSIM, odhlásíte se z TWS a přes WebTrader se podíváte, zda tam příkazy zůstaly.
Pokud si v TWS nastavíte automatické zadání SL a PT, funguje to jen na příkazy zadané z TWS, ne z jiných aplikací (TSIM, BT,...)

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pete Napsal:
-------------------------------------------------------
> a jde ve webtraderu nekde poznat, ze pri otevrene
> pozici je SL a PT propojene pres OCO ?


Na to jsem bohužel nepřišel. Když je jeden příkaz vykonán, druhý se zruší. Taktéž když je jeden manuálně stornován, druhý se stornuje také. Takže TWS ví, že patří k sobě.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

V TWS lze poznat prikazy, ktere patri k sobe podle sloupce "Trailing key"., kde maji stejnou hodnotu. Pokud se zrusi (cancel) jeden prikaz, zrusi se atomaticky vsechny. OCA prikazy maji stejnou hodnotu ve sloupci "OCA Group". Je li jeden vykonan, druhy je automaticky zrusen. Martin

2431

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

×
×
  • Vytvořit...