Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

sierra chart- paper traning


phaet1

Doporučené příspěvky

prosím skúsenejších o info:
ak chcem simulovať paper trading na historických dátach resp. robiť backtesting, po stiahnutí dát (akceptuje Sierra aj csv dáta?),

- vykreslí sa mi priebeh trhu v celku t.j. všetky dni, mesiace ktoré pokrývajú dané historické dáta a ja iba môžem posúvať graf do ľubovolného časového úseku?
- alebo je možnosť nastaviť odvíjanie sa grafu trhu rozličnou rýchlosťou - čiže "budúcnosť" nevidím a príp. zastaviť grafické odvíjanie sa trhu, pre posúdenie patternov daného okamžiku pre simulovanie zadávania príkazov?
- zobrazujú sa mi pri spätnom backtestingu analytické indikátory a krivky platné pre daný časový okamžik, alebo sú tieto indikátory a analytické nástroje ovplyvnené už známym ďalším kvázi-budúcim vývojom trhu? (ospravedňujem sa - nie som si istý, či táto otázka je v súlade s matematickými zákonmi)
Ďakujem za ochotu poradiť prípadne naviesť na linky
Zdravo
Rado

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 133
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To qwero:

Zdravím, s daty ve formátu csv se zatím taky peru, ale do Sierry jsem je ještě korektně nedostal.
Ano, po nastavení počtu dní (klávesa F5) se Ti zobrazí data v tomto počtu dní a můžeš je libovolně posouvat a prohlížet vcelku den po dni.
Ano, je možno pustit přehrávání dat (klávesa Ctrl+R), ale nevýhoda je, že data lezou svíce za svící, tudíž není vidět vývoj svíce jako takové. Je možno nastavit rychlost i pozastavit. Lepší varianta je ve spojení Sierry a Bracket Traderu (viz. Wiki), tam se svíce vykreslují podle toho jaká data máš (2 sec.?) Je tam též možno zadávat sim příkazy a vstupovat do trhu a do souboru log se Ti vypíše historie. Jinak jak se posouvají data, vytvářejí se i indikátory.

Ať se daří.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petře dík,
jasná odpoveď adekvátna stupňu poznania. Oceňujem to, pretože zvyčajne skúsenejší potrebujú svoje vedomosti zaobaliť do iných tkz. psychologických a pedagogicko-výchovných kecov (ak sú vôbec ochotní k odpovedi).
1/ prosím ešte upresniť tvoju poslednú vetu. Znamená to, že či už mám nastavené prehrávanie(Ctrl+R) dát alebo sú v definovanom počte dní natiahnuté, indikátory v daný čas sú rovnaké, a ďalšia "budúcnosť" ich už nemodifikuje pre ten samý čas. (matematikári sa asi teraz chytajú za hlavy)
2/ Tiež si nikde nenašiel riešenie problematiky importu csv dát??? Ak by si vedel aspoň nasmerovať na nejaká us-link, kde by sa to riešilo v spojitosti so Sierrou, alebo s nejakým softom.
Je jasné, že cením si každú radu od každého.
Zdravo
Rado

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petře,
toto je podle mě otázka toho, jaká data máte v CSV uložená.
Pokud importuje intradenní data, potom se přepnete na denní graf, pak přehrávání funguje tak, že se vám denní svíce buduje postupně jak jsou data přehrávána. Pokud importujete denní data, pak je svíce zobrazená "najednou" neboť nejsou intradenní data k dispozici.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobry den,
stiahol som si najnovsiu Sierru a ked chcem vytvorit novy datovy subor, tak mi vzdy urobi iba subor s priponou .scid.
Viete niekto ako to obist, teda aby mi ukladalo do formatu .mnd?
Skusal som aj starsiu sierru ale pri ta mi z neznamych pricin stale padala.
Neviem si vobec predstavit ako budem backtestovat s tymito .scid subormi, kedze bracket trader mi ich nevie nacitavat.
Vopred velmi pekne dakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

už začínám s reálem a musim říct že je to všechno o psychice! jakmile tvoje podvědomí ví že je to jen backtesting tak se chová trošku jinak než když simulej reál - na papertradingu.
pokud nemáš problém s podváděním a dokážeš na sebe být přísný tak proč ne. no je to jen o tobě jak si myslíš že se líp připravíš na realitu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veronika22:

a jak budes obchodovat? Intradenne nebo pozicne? Ja jsem byl rozhodnutej pro intradenni obchodovani a vsechno jsem tomu podridil ale ted jsem byl nucenej zmenit zamestnani a nezbyva mi moc volneho casu. Tak premyslim jak si to zorganizovat. Jestli potom obchodovat treba jenom od 19 hodin do 22hod nebo prejit na pozicni. ale nechce se mi to zase menit kdyz uz jsem tomu dal tolik casu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Josee já chodim taky do zaměstnání ( zatim ale ráda bych už nechodila a věnovala se komoditám víc) takže u pc sedim od 18-22 hod a pro začátky myslim že to bude stačit. v backtestu to vycházelo dobře ( pokud v některých dnech nebyl totální chop) tak doufám že do jara ještě v zaměstnání zůstanu a pokud dokážu obchodovat se ziskem tak budu ráda full time trader!

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...