Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

Nenašel by se někdo ochotný, kdo by zpracoval recenzi na jednu či více Rossových knih? Podle toho, co jsem se zde v různých útržcích dočetl, tak za svou cenu určitě stojí. I když já si jako začátečník místo jedné knihy koupím ony všem dobře známé knihy od Eldera a Douglase

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Pro současné nebo budoucí příznivce Joe Rosse: včera vyšlo v HN interview, není tam nic, co byste se na Finančníku nedozvěděli, ale přece: bankovnictvi.ihned.cz/c4-10008930-19686210-900000_d1-pri-obchodovani-musite-byt-jako-rambo

Jinak, co se týče mého boje s futures :) Již v září jsem tu knihu Trading the Ross Hook shltnul, je super a velmi dobře napsaná. Joe vysvětluje svoje 1-2-3 formace a obchodování Ross hooks a Reverse Ross hooks. K tomu doplňuje na jedné straně několik dalších (ale ne mnoho, což je jedině dobře - neztratíte se v tom) indikátorů, konkrétně CCI, SSTO a Bollinger Bands, kterými se dají Rh a RRh úspěšně filtrovat a které používají jeho studenti. To je super pro začátečníky. Na straně druhé i poskytuje diskreční, pragmatický postup (Plain Vanilla), kterým čte trh a kterým filtruje on, bez použití jakéhokoliv indikátoru, zkrátka pouze s grafem ceny (a občas Volume). To samé platí o stoplossech a trailing stopech - opět popisuje, jak je umisťovat pragmaticky-diskrečně-selským rozumem stejně tak jako podle indikátorů (konkrétně ATR a SMA).
Pro příznivce obou přístupů prezentuje svoje výstupy, které popisuje tentokrát výhradně jako diskreční.
Do třetice vám předvede svůj money-management a trade-management, které jsou založené na velmi jednoduchých, ale účinných pravidlech s použitím selského rozumu.

Jeho metody jsou opravdu fascinující svou genialitou, nápaditostí, jednoduchostí a také opodstatněností. Nezajímá ho jen to, že se trh chová tak a tak, ale i proč tomu tak je, což možná je pro pragmatika zbytečné, na druhou stranu to ale podle mě usnadňuje psychologickou stránku věci. To ale nemůžu říct úplně s jistotou, protože dosud neobchoduji, stále trénuji. Dále se mi líbí, že dosahujete jen velmi malého množství ztrát - resp. ztrát dosahujete velmi často (cca 80% obchodů), ale v jeho systému se ztrátou rozumí i breakeven, což je ztráta, která se vydejchává velmi snadno :) Mně to vychází odhadem tak 15% přijatelné ztráty, 65% breakeven nebo malé zisky, a 20% velmi velké zisky. Výhoda je, že systém lze používat téměř při všech velikostech účtu, jen čím menší, tím více obchodů budete muset odmítnout kvůli money-managementu. Na rozdíl od jiných systémů ale odmítání obchodů zde nevadí - pouze budete méně obchodovat a méně vydělávat, dokud postupně trpělivě nevybudujete účet větší, se kterým můžete brát více signálů.

Co se týče mého tréninku, systém mi funguje, i když v reálu bych ho asi těžko vydejchal psychicky. A to ne ten systém jako takový, jako spíše to, že kvůli malému účtu ($3,000) mám velmi omezený výběr trhu a většinu signálů musím nechat plavat, takže obchoduji strašně málo, a to bych asi nezvládnul. Proto jsem dal Rosse dočasně k ledu a začal jsem zkoumat Forex, kde se dá s malým účtem vyjít snadněji. Jakmile ale budu mít dost peněz (předběžně bych to odhadoval na $5,000, jdu opět na Rosse, protože mě to opravdu fascinuje a věřím tomu. Na Forexu ale v takovém případě zůstanu také (takže budu mít dva účty), protože i ten se mi velmi líbí.

Budu rád za jakékoliv ohlasy nebo lidi, kteří Rosse obchodují, i když jich tu asi moc není :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja jsem jeden z tech kteremu Ross je sympaticky. cekam na knihu Trading by the minute (urcena pro ID obchodovani). a asi zakoupim updatovanou verzi Daytrading, ale nejdrive musim zjistit jestli je to worth of money. nicmene jsem rad ze se tu nasel nekdo kdo "aktivne" Rosse zkousi ci obchoduje. cetl jste od Rosse free e-book law of chart? jak vic je v teto vasi knize vysvetlen 123 a Rh?
diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911:

Jasně, Law of Charts i Trader's Trick Entry jsem četl jako úplně první věc od Rosse, a dá se to shrnout jednoduše - to, co na internetu koluje pod názvem Trader's Trick Entry, je prostě internetová verze 8. kapitoly knihy s názvem The Trader's Trick. No a Law of Charts, to je zase internetová verze Appendixu B s názvem The Law of Charts - Ross hooks.

No a těch kapitol je celkem 24, appendixy jsou 2 :) Opravdu, ty věci na internetu jsou pouze nahlédnutím do toho, jak on obchoduje, aby člověk věděl, jestli je vůbec schopen tomu stylu přijít na chuť. Zároveň to obsahuje základní instrukce, jak podle Rosse obchodovat, aby si to mohl každý vyzkoušet.
Pokud chceš ale opravdu profitovat, jak jsem napsal, je třeba umět daleko lépe identifikovat TY SPRÁVNÉ Rh a RRh; identifikovat chopy, trendy, obraty trendů a přizpůsobit jim své obchodování, je třeba ty komplet signály umět filtrovat a brát jen ty opravdu nejlepší - Ross obecně obchoduje jen velmi málo a jen to nejlepší, co mu trhy nabídnou. A o čem se Ross v těch veřejných věcech nezmiňuje vůbec, jsou stoplossy a výstupy, i tam má Ross své specifické zajímavé přístupy, které jsou třeba, aby v kombinaci se vstupy ten systém fungoval.
Druhá věc, kterou se nedozvíš nikde jinde, je ta celková filosofie obchodování a stavění obchodní strategie. Ross jí má velmi specifickou, je tam spousta aspektů, ale téměř žádné počítání. Může to být více či méně mechanické, to záleží na každém, jak si to přizpůsobí. Co je ale podstatné, vždy musí být zachován zdravý selský rozum, naslouchání trhu a hlavně dělání věcí, které jsou opodstatněné (většinou psychologickou analýzou trhu). Tento celkový obrázek dostaneš jedině po přečtení celé knihy.

Znovu opakuji, zatím neobchoduji, jen dělám backtesting, a ani toho jsem zatím nestihl mnoho. Důvodem je to, že se věnuji Forexu a minilotům a k Rossovi se co nejdříve rád vrátím, ovšem až budu mít dostatečný účet. Snad ale alespoň tento názor na tu knihu mohu kvalifikovaně napsat. Určitě se mě ale nikdo neptejte na konkrétní obchody a grafy, praktických zkušeností mám, jak říkám, dosud málo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Malcikk
I na FX se dá úspěšně obchodovat ross hook, i když jeho traders trick mi nikdy nevyšel.... Třeba dneska na GBP/USD šel krásně jeden obchodovat a byl z toho dosti ziskový obchod... Dle mě, při pohybu trhu v kongesci je to jediný způsob, jak poměrně bezpečně vystihnout breakout. Je krásné, jak se v Rossově stylu objevují fraktály, i když on tomu říká 123 formace, není to vlastně skoro nic jiného než starý dobrý chaos fractal...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 euforos:

No, samozřejmě, při přechodu na FX první, o co jsem se zajímal, byl přirozeně Rh, protože tomu věřím, je mi to nejbližší a nejsnáze se mi to obchoduje - a proč se učit něco nového. Ale bohužel mi to moc nefungovalo, i když se říká, že Rh funguje všude (a bylo by to vzhledem k jeho povaze logické).

Zdá se mi (tedy alespoň na denním grafu, který bych chtěl obchodovat, protože nemůžu obchodovat ID), že graf připomíná schody: nejdříve dloooouhá congestion s několika falešnými (asi engineered) breakouty a posléze skutečný breakout, který prudce prožene graf nahoru/dolů, bez sebemenší zastávky, a pak je zase další congestion. Prostě jakmile se nastartuje ten prudký trend, je vždy bez jediného Rh, na kterém by se dalo vstoupit, a tím pádem, pokud ho nechytnu hned při breakoutu, mi celý uteče. Jediné Rh, které nastávají, jsou ty, které jsou před nebo v congestion, a ty se dají vzít velmi těžko, protože člověk neví, jak dlouho budou falešné a kdy přijde ten skutečný, následovaný dlouhým trendem.
Ve futures mi to jde snadněji - bereme druhý breakout Rh v congestion (první se předpokládá, že bude od insiderů, kteří to chtějí prohnat stopy), ten nejčastěji funguje. A pokud náhodou se hned ten první ukázal jako správný, a my ho tím pádem prošvihnuli, ten nastartovaný trend bývá tak dlouhý, že se na něm vždy vyskytne Rh, který nám dá příležitost nastoupit (i když trochu opožděně, stále ale ještě před vyčerpáním trendu). Tohle mi ale - z důvodů, které jsem popsal v předchozím odstavci - na FX nejde.

Jak bys denní grafy obchodoval ty?

A co ten Rh, který byl na ID GBPUSD dneska, co jsi měl na mysli? To po 5:00 nebo to mezi 14:00 a 15:00? Jak bys to obchodoval?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Malcikk:

je hezke jak Vas Ross oslovil. Jeho strategii se zabyvam nejakou tu chvilku. Rossovy principy [Ross neni skutecnym vynalezcem vsech principu, ktere uvadi, avsak zatim jsem nenasel nikoho, kdo by je popsal lepe] funguji na vsech timeframech. Pro kazdy timeframe je dobre si najit urcitou modifikaci, ale neni to nutne.

Z osobnich zkusenosti mohu doporucit cist jeho knihy neustale dokola, nasledne testovat nastudovane info. Mohu Vam garantovat, ze za 12 mesicu uvidite veci, ktere dnes jeste nevidite. Bohuzel, nic se neda uspechat a i v tomto pripade plati, ze s casem prichazeji zkusenosti.

Pro ID obchodovani vrele doporucuji obchodovani RH na 5-ti min timeframe za pomoci BB. Je dobre si neco malo nastudovat o BB. A pote provest tisice testu. Tato metoda funguje v e-mini trzich velmi dobre, na forexu jsem ji nikdy netestoval, ale verim, ze s urcitymi upravami bude fungovat take.

Pro pozicni obchodovani na daily charts vrele doporucuji obchodovani dle 123 H/L a nasledne RH, tj. obchodovani bez indikatoru. Rozhodne je dobre prostudovat TLOC [definici 123 H/L] a poohlednout se na Google po dalsich info k 123 H/L.

123 H/L + RH funguje velmi dobre na daily a weekly charts stocks.

Pokud jste se vzhledl v jinych filtrech, pak se drzte sve cesty. Muj pohled je ciste mym pohledem a nemusi vyhovovat Vam.

Posledni, co bych rad dodal je, ze skutecne penize prichazi az s multikontrakty. Nesnazte se 123 H/L + RH optimalizovat ve smyslu ziskat z trhu vsechno co je mozne. Prilis velka optimalizace povede k vysledku, ze strategie bude fungovat jen v urcitych obdobich. Z vlastni zkusenosti doporucuji drzet strategii robustni a diversifikovat riziko, tj. obchodovat napr. intradenne dve ruzne komodity, nebo obchodovat intradenne a pozicne atd. atd.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Malcikk:
já k tomu používám indikátor od velmistra Sida ADXMA, což je vlastně kombinace ADX s MA. Velmi dobrá pomůcka. Entry kus nad RH a už to jede.
Ross hook byl včera na 15M grafu GBP/USD na 1,9060, entry pár pipsů nad něj, ADXMA byl zelený....průraz se podařil, zisk 30 pips. Nebo to šlo obchodovat přez fraktály a alligator a to by sis polepšil ohodně, protože bys vstupoval long už na 1,9045.
Jináč já radši jedu podle pivotů a chaos fraktálů, ale když je nějaká ošklivá kongesce, rosshookem nepohrdnu. Pokud se ta divočina sklidní a je tam pár na sebe hezky navazujících svíček, beru to jako konec kongesce a jdu podle fraktálů, pokud jsou podpořeny alligátorem. pokud ne, spokojím se, jsou li podpořeny adxma no a to co ty tu popisuješ jako rychlý pohyb je to co se obvykle děje po fundamentech. to už je ale důležité mít připravené entry předem.....a umístit je na pivoty. adxma ti pak ukáže a potvrdí správnost průrazu pivotu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Libic:

Díky za info, také věřím Bollinger Bands, a to i pozičně - holt asi ještě nejsem dost dospělý na Plain Vanillu :) S futures nemám problém, spíš by to nějak chtělo vybrousit pro ten FX. Budu zkoušet různé indikátory, podívám se na to.

2 euforos:

Jj, vidím to. ADXMA vypadá jako indikátor opravdu dobře, vsadím se, že by se dalo úspěšně obchodovat i čistě podle něj :) Zkusím si to zkombinovat s Rossem na denních FX grafech.
Jakým způsobem používáš ty pivoty a Alligatora? Jak ten Alligator vůbec funguje? Nic moc jsem o něm nenašel...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

alligator žere
má 3 části:ret, zuby a čelisti. Ve VT je ret zelený, zuby červené a čelist modrá. V tomto pořadí musí být taky seřazeny, jinak nemůže aligátor žrát. Když je long tak je ret nahoře a další pod ním, když je short tak je ret dole a další nad ním. Pokud není aligátor připraven žrát, neobchoduješ. Pokud je připraven žrát, obchoduješ ve směru jakým je připraven žrát. Kupuješ/prodáváš breakout nad/pod chaos fraktál. Jinak víc si o tom přečteš v knížkách Billa Willaamse

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dobrý den,
konečně se tady vlákno začíná rozjíždět. Mě u Rosse nejvíc zaujaly 1-2-3 formace s následnými Rh. Ale i jedna další věc a tou jsou inside bars ve zlatě a kávě ... hlavně tedy ve zlatě. Na tuto strategii jsem narazil když jsem pročítal Chart Scan´s. Je to ještě jednodušší záležitost než Rh a velmi zajímavá. Mám pocit, že o inside bar strategy byla řeč v Chart Scanu číslo 60.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...