Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triviální dotazy


Doporučené příspěvky

Minimum na založení forexového účtu může být skutečně jeden jediný dolar, jak už psal na předchozí stránce miciko. To lze například u Oandy, kde si určujete výši obchodované jednotky sami. Tedy obchodovat lze skutečně začít od jednoho $, což má tu výhodu, že s téměř nulovými náklady můžete obchodovat live. Je to mnohonásobně lepší než jakákoli demoplatforma, protože i když se jedná doslova o halíře, jste v naprosto reálném živém trhu. Navíc neplatíte kormě spreadu žádné další poplatky, tedy ani za platformu.

U dalších forexových brokerů lze založit konto od nějakých 200 - 250$. Například InterbankFX otvírá miniúčty od 250$ a zároveň umožňuje obchodovat s takzvanými mikroloty (setina obvyklé velikosti lotu) a dokonce s nanoloty (tisícina celého lotu). Takto lze i při účtu 250$ dodržet rozumný moneymanagement a pozitionsizing.

Jinak nemá smysl otevírat dvěstědolarový účet pro obchodování s miniloty (desetina plného lotu) - to je jen jeden z nejrychlejších způsobů jak o peníze přijít.

Happy trading,
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 years later...

Ahoj,
nenasiel som vhodnejsie vlakno ako toto, a snad to tu nikomu mojou otazockou nenarusim. Jedna sa o malicokst, preto by ani nove vlakno nemalo vyznam. A teda k veci. Ked si v platforme od IB v TDW zmenim Time in Force z DAY na GTC, po zadani objednavky mi vyskoci okno, ktore oznamuje:
Order SELL 15,000 USD.CAD Forex will be automatically canceled at 20100401 05:00:00 Greenwich Mean Time
Mohol by mi prosim niekto vysvetlit, kedy sa to teda zavrie? :D Cas 5:00 GMT som pochopil, ale to cislo 20100401, nech sa na to kukam nedava jasny datum (teda, pokial to vuobec je datum)...
Dakujem,
Erik.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Mám nějaké nesrovnalosti s trhy.[bold] E-mini [/bold] NASDAQ-100 je to stejne jako NASDAQ-100 ? Myslím že ne, a že pro mě jako pro začítečníka je lepší právě ono e-mini, kvůli menší velikosti bodu apod. Jenže, co se divám na grafy tak má NASDAQ-100 stejné grafy jako [bold] E-mini [/bold]NASDAQ-100 + třeba na grafech yahoo a google žádné e-mini grafy neexistuji. A to mě dost mate.
A další věc jsou symboly, E-mini NASDAQ-100, Mar 2010 má symbol NQH0, což je logické, ale proč aplikace TNT neumí podle toho nic najít nevím. Stejné grafy v TNT jako jsou v jedné mé aplikaci uváděny grafy E-mini NASDAQ-100, Mar 2010, jsou pod názvem DAILY CBOE NASDAQ 100 INDEX a ten má symbol NDX (btw. u tohoto grafu se mi neukazuje volume, i kdyz by mělo být obrovské, to také nevím čím je).... v názvu žádné emini, uplne jiný symbol, ale grafy sedí. Mám v tom prostě zmatek.

Předem děkuji za každý příspěvek který by mi toto pomohl objasnit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

deluxe,
NDX je samotný index - tedy určitý virtuální produkt počítaný z cen příslušných akcií. Samotný index se nedá obchodovat přímo, proto u něj není žádné volume.
Index lze obchodovat jen přes deriváty (např. futures = komodity /např. zmíněné NQ/, nebo opce), případně přes ETFs (akcie - např. ticker QQQQ).
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hledám si teď drobné nuance k CCI, dlouho je již piluji a mám je celkem dobře nakoukané a myslim že by mohli být i dobře obchodovatélné. Jedna věc se kterou si nejsem ale jistý - používám program TNT, a ten má jen 1day time-frame, a já chci obchodovat na 3-15 min grafech (ještě nejsem rozhodlí). Takže mne zajímá, jestli když si takto vše nakoukám na nějakých trzích v time-frame 1den, dá se říct že by to samé mohlo být na jiných trzích s razantně menším time-frame ? (za předpokladu že u 1-denního grafu používám CCI 20 a u 3-15 min grafu chci používat CCI 14 - ano, inspirace u WoodiesCCI).
Děkuji za rady.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...