Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triviální dotazy


Doporučené příspěvky

deluxe:

robustní systém by měl fungovat zjednodušeně na čemkoli..samozřejmě se to musí vždy upravit na míru konkrétnímu trhu a timeframe..ale např. double top bude vždy double top a najdete ho všude..třeba i na grafu vývoje nezaměstnanosti atd..tj. stejně i různé paterny na CCI budou vždy stejné..lišit se to bude třeba frekvencí obchodů na různých timeframe a různých trzích..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano tie paterny najdes vsade otazka je aka je spolahlivost. Vyznam Supply /demand urovne na daily TF je iny ako na H1 ci M5. To ci ti to bude rovnako fungovat zisitis ked si das par mesiacov demo, urcite by som nesiel live len preto lebo ti to funguje na daily, robustnost sytemu nemozes predpokaldat ale si ju musis overit. Z mojich skusenosti maju vyzsie TF vyzsiu spolahlivost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj

mám dotaz ohledně svíčky.Pomalu se snažím backtestovat a nyní mám situaci: nakupuji na suportu za 495.5 SL-493.5 ,
je nakoupeno.Knoty první svíčky končí low- 494.5 high-496.6.Knoty druhé svíčky jsou low-493.8 high-497.8 a tělo je open-495.8 close-497.4.
Asi se v tom špatně orientuje ale neumím tady převest graf. Je to graf TF 03-09 6.1.2009 (5min) 16:00.
Chci se zeptat jestli se spodní knot na druhé svíčce vytvoří ihned po close pak se vráti nad close a pak už close nepřekročí směrem dolů.Jde mi o situaci, že při profitu 20ticku posouvám SL na nákupní cenu a ted' nevím jestli mne ten knot vyhodí anebo když při profitu 20ticku posunu SL na 495.5 zůstanu v pozici.
Snad mi budete rozumnět a děkuji za vysvětlení.

hepe04

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
par mesicu studuji komoditni obchodovani a snazim se najit vhodne trhy k podrobnejsimu sledovani. S tim hodne souvisi volatilita, tak jsem si kvuli vseobecnemu prehledu projel vsechny obchodovane komodity, ikdyz favority uz mam, abych zjistil nejake bezne denni cenove rozpeti, k cemuz jsem pouzil hodnoty jednoho bodu z tabulky v komoditnim manualu www.financnik.cz/komodity/manual/komodity-specifikace-konktraktu.html a zajimalo by me par veci...

1/ V kompletnim pruvodci uspesneho financnika jsem se docetl v souvislosti s money-managementem, ze Sugar by mel mit zhruba polovicni bezne denni rozpeti oproti Corn tzn. 250/500 USD, z grafu jsem ale vycetl nejakych 1200 USD. Kde muze byt chyba?

2/ U palladia a platiny me zarazilo, ze se mnohdy obchoduji cely den za totoznou cenu a neustale se vytvareji gapy. Jak tomu mam rozumet?

3/ Prekvapily me nizke cisla u Eurodollaru /50 USD/, T-Notes obecne /200-300 USD/ a naopak 20.000 USD u Russel 2000, je to v poradku?

Diky za rady!
Matez

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Da se obchodovat index? Vim ,ze se obchoduji futures a options na indexy, ale obchoduje se taky samotny index? Je to preci jenom teoreticky vypocet hodnoty podle toho jak se vede firmam, ktere jsou obsazeny v indexu....Da se tedy obchodovat - obchoduji se samostatne indexy jako financni instrumenty?
Diky za odpoved.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak ještě jednou - např. Akciový index Dow Jones se skládá ze 30 akcií největších US firem.
Pokud jej chceš obchodovat jako index, tak nakoupíš komoditní kontrakt, což znamená, že v podstatě fyzicky koupíš všech 30 těchto akcií a máš to po čem pátráš - finanční instrument kdy obchoduješ s akciemi indexu.
Taky by sis mohl koupit všech 30 akcií jednotlivě po každé akcii zvlášť, ale proč by jsi to proboha dělal, když je chceš obchodovat jako index?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...