Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Re: Statistika veda je...


Doporučené příspěvky

Jsme zamereni na YM, u ER2 jsme to zatim nehodnotili. Sice neni to problem si to zhodnotit, ale ted je pro nas dulezite verit YM. Navic, prvni chceme rozjet multikontrakty na YM, takze ER2 neni vubec pro nas aktualni. Az se budeme chystat live na ER2 pak se zacnou vyhodnocovat podrobne statistiky.

No v ramci testu testovat multikontrakty, nezlobte se na me, ale to je tak na zruseni casti nebo celeho uctu. Si vemte par multikontraktu, vyklepe Vam to nejake stopky, coz u vice kontraktu vcelku narusta, a penize fuc :-). Postupne dle MM budeme pridavat druhy, treti atd. kontrakt. Ohledne tohoto staci precist celou VIP diskuzi, da se to tam najit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 49
  • Vytvořeno
  • Poslední

Sebiku,

neznam vasi financni situaci, takze tezko rict, jestli vas testovani s vice kontrakty vyklepne nebo ne. :-) Vychazel jsem z toho, ze clanek o multikontraktech bude mit nejaky zaklad bud ve vlastni praxi (napr. kdyz jste live obchodovali jiny system) nebo ve zkusenostech nekoho jineho, ktere jste nastudovali. Ale OK - budu vam drzet palce, aby se darilo.

Jestli jsem to spravne pochopil, sledujete krome YM take ER2 a ZG. Proto jsem se ptal na to srovnani YM a ER2. Budu tedy doufat, ze az nekdy vypracujete statisticke vyhodnoceni i pro Russell, podelite se o svoje zavery.

Hodne uspechu,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

At je financni situace jakakoliv, rozhodne nejsem zastance si "jen tak neco testnout" na live :-). Radeji se budu skromne pripravovat :)

Nejake srovnani urcite vypracujeme pro vsechny tri trhy, YM, ER2 i ZG. Ale vsechno postupne. ER2 i ZG nesledujeme zase tak dlouho, takze se nechceme do srovnani vrhnout hned. YM mame preci jenom nakoukany nejaky ten patek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martine,

Je to jen článek dvou začínajících traderů, nahlédnutí do toho jak se připravujeme konkrétně my dva..Základ je v testech o který článek je. Jakmile pojedeme multikontrakty tak rozhodně svoje první poznatky napíšeme..Live jsme před tím nikdy s jiným systémem nejeli takže v tomhle nemůžeme sloužit.
Co se týká otestování si jak se chovají multikontrakty v praxi při live, nevim někdo to tak třeba zkouší ale my si na to zatím netroufáme :-)) ale vzhledem k tomu, že kontrakty budeme přidávat postupně tak nebude problém to zjištovat takovouhle cestou.
S tím ER2 určitě napíšem pro srovnání svoje statistiky, jen ted jsme stoprocentně zaměřeni na ym jak psal šebik a tak to jen testujem a píšem pro pozdější vyhodnocení. Když se zběžně podívám do statistiky za tento měsíc tak mi tam vychází asi 130 dolarů průměrný rozsah na 44 obchodů (pro ZLR)..což je těch 13 ticků.

přeju taky at se daří!!
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sebiku,

no jo, ale u multikontraktu je problem v tom, ze clovek nemuze predem dost dobre vyhodnotit prumernou cetnost a velikost slipu. Takze to se da testovat jedine live. Asi tedy fakt nezbyde nez upravit MM a resit to vyraznejsim posunem nad B/E. Zkusim jeste vysondovat presne strategie, ktere pouzivaji Woodieho studenti obchodujici s vetsim mnozstvim kontraktu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petre,

OK, urcite to nejak sesumiruju, az se k tomu dostanu. Ptat se budu spis na foru - tam clovek tolik nezdrzuje prave obchodujici tradery a navic poskytnou obvykle mnohem presnejsi a sirsi informace nez ve Student Room. :-) Docela by me zajimaly strategie pro ID obchodovani 20-30 kontraktu s WCCI na ER2. Jak rikam, pak to nejak sepisu a dam vedet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martínku,

v likvidních trzích, jako je ES,ER2,YM, apod. já osobně nevidím důvod, proč by se měly 3 kontrakty odlišovat od 1 kontraktu v plnění. I jeden kontrakt často jaksi nedodrží výstup na B/E+1 a v pohodě hodí čistý B/E. V tomto případě bych to snad ani neřešil. Vycházel bych z jednoho kontraktu a max. bych to mírně znehodnotil, abych nebyl zaskočen. Až tam bude někdo nakládat 20 kontraktů, tak se mu v nejhorším případě sníží mírně zisk na kontrakt, ale několikanásobně to nahradí obchodovaný objem. Ale to už je trošku o něčem jiným. Osobně jsem zkoušel přidat kontrakty a bohužel mi to jaksi psychicky nedalo, tak jsem to odložil a proto reaguju. Nastává tam psychický problém a problém, jestli bude o 10 babek větši slip, nebo ne, jde úplně stranou a nepovažuju ho vůbec za důležitej ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...