Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

vzkaz autorum


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 82
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 týdny později...

Dobrý deň, aktuálne čítam vami vydanú poslednú knihu "Trading na Maximum" a fakt skvelá kniha, ale mrzí ma, že nevydávate všetky knihy aj ako ebooky. A kladiem si otázku - "Prečo?"

Prečo všetky vami vydané knihy nie sú dostupné aj v elektronickej podobe?

Plánujete nejakú zmenu do budúcnosti v oblasti ebookov?

ČR a ešte viac SR sú na tom nenormálne zle, čo sa týka ebookov a aktuálne to vypadá, že sa to ani v dohľadnej dobe nezmení vďaka stupídne obmedzenému predaju ebookov, ktorý funguje s ochranami znemožňujúcimi používanie ebookov každému, kto nemá ich ebook. Nechápem, že si nedokážu zobrať príklad s perfektne fungujúceho kníhkupectva Kindle a myslím že úspech vaších ebookov to tiež potvrdzuje (keďže ste sa tiež vybrali otvorenou cestou, takže i ja si vás môžem pohodlne prečítať na svojom Kindli).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veyron, u zahraničních titulů nemáme na vydání knihy v podobě ebooky koupené licence. Už jen licence na vydání klasickou tištěnou cestou jsou u novějších knih poměrně dost drahé a upřímně si moc nedokáži představit vynakládat další prostředky pro tak malý trh jako ČR/SR pro publikování coby ebooky. Navíc držitelné práv většinou požadují zabezpečení skrz různé DRM, což je cesta, která se mě osobně nezdá.
Nicméně souhlasím s tím, že ebooky jsou budoucnost a trh se určitě bude touto cestou ubírat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No to čo hovoríte je absolútne logický a rozumné. Škoda, že to nevedia spoločnosti, ktoré vydávajú u nás (ČR/SR) knihy spolu s DRM, inak by som už dávno bol i ja ich verný zákazník. Nerozumiem prečo u nás vydavatelia nedokážu pochopiť, že DRM ochranu si neplatiči obídu a ostatných práve DRM ochrana odradí od kúpi.

Úspech vaších ebookov myslím ale hovorí za všetko a pokiaľ sa vám podarí v budúcnosti vydať podobným spôsobom i ďalšie knihy, určite to mnohý včetne mňa uvítajú.

Takže mne neostáva nič iné, len zaželať veľa zdaru pri vydávaní ďalších ebookov ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 2 months later...

zdravím,
rád bych napsal postřeh k článku www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/studenti-financnik-zalozte-vlastni-zurnal.html , ale nenašel jsem u něj diskuzi, tak zkusím sem
v článku je spousta kladů a pozitiv vedení si takového veřejného žurnálu (a určitě oprávněně), ale chybí tam (nebo jsem aspon neviděl zmíněné) jedno pro mne dost podstatné minus a to že vytvořením a vedení takové žurnálu si trader vytvořil také nový zdroj stresu a tlaku na svoji osobu, zejména začínající obchodníci ..

je potřeba si ujasnit co má veřejný žurnál přinést, proč ho chci vést a že ho musím vést pravidelně a tudíž i v době kdy se nebude extra vést a kdy přijdou ztráty, ať už dle plánu nebo vlasnít nekázní, každý se rád pochlubí ziskem, dobrým vstupem ... ale o tom trading neni, zejména v počátcích přijdou i ztráty mimo plán a pak vědomí, že daný screen bych měl pověsit a ukázat všem, stejně tak v období kdy nemám obchod a ostatní už ano ...

btw: myslím, že skoro 100% "úmrtnost" žurnálů na tomto fóru o něčem podobném vypovídá

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k:
Přesně jste vystihl i můj důvod proč jsem přestal zveřejňovat pravidelné obchody. Sám jsem sebe stresoval s tím, že musím, přeci ukázat, že to umím a dokážu.
Mezi další nevýhody bych také mohl zařadit, i dobře míněnou snahu o pomoc. Spousta lidí a spousta názorů. Pokud si člověk nedokáže stát za svým, bude v tom mít šílený hokej. Neříkám, že rady mi nikdy nebyly co k čemu. To rozhodně ne a jsem všem, kteří mi pomáhali a pomáhají vděčný. Na začátku jsem to množství informací jednoduše nevydržel. Je dobré si skutečně říci, co bude trader s novými podměty dělat. Jak a kdy na ně bude reagovat, protože když někdo začátečníkovi poradí "cokoliv" a 3x v trzích uvidí, že to tak funguje po 4. bude velice nahlodaný nedodržet OP. Zda je to dobře či špatně je už na každém samostatně. Já jsem pro tyto žurnály, ale sám se musím přiznat, že spíše čtu a tážu se, než abych každý den prezentoval. Řekl bych, že to nebude pro každého, ale co taky ano. Na druhou stranu bez prezentování toho, co kdo páchá, těžko dostane zpětnou vazbu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ladousek:

Také jsme si založil vlastní deník. sice ne na základě toho zmiňovaného článku, ale sám od sebe jako takový malý experiment. Za sebe mohu říct, že to zveřejňování obchodů mě nestresuje. Spíš jsem se trochu obával toho, abych nedostával různé obecné rady, že si mám všechno zbacktestovat to mi přijde ne moc užitečné.

Jinak já jsem v tomhle možná taková výjimka, ale já to taky trochu beru tak, že si chci na základě papartradingu ověřit, jestli to vůbec budu chtít do budoucna dělat. přece jenom mi to přijde dost náročné. Každý den 2-3 hoďky ukrojit z času, kterých bych mohl věnovat rodině a sám jako poustevník koukat do monitoru na kterém se mi hýbou červené a zelené čárky. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano,
je to dobrý nápad zveřejňovat svoje výsledky. Já osobně jsem si cca v polovině března 2013 založil blog - hlavně pro sebe - abych se pod "tíhou" veřejného mínění zbavil přeobchodování. Říkal jsem si veřejná kontrola, přece si nebudu dělat ostudu, ukážu všem že na to mám ...

Jaké bylo moje překvapení když jsem uviděl pod včerejším příspěvkem komentář. Rozechvěle jsem ho rozkliknul abych se podíval co mi dotyčný člověk píše. Bylo tam jediné slovo - pí**o. (promiňte mi to vulgární slovo, ale jak jsem koupil tak prodávám) Musím přiznat že moje chuť se veřejně vystavovat a třeba se i o zkušenosti dělit v současnosti poklesla.

Přesto s autorem článku souhlasím. Veřejně vystavit svoje výsledky je velká výzva a pro tradera velká zodpovědnost. A posun v disciplíně. A ještě jedna věc. Zkuste si napsat o obchodování e - book a dejte ho přečíst manželce / manželovi ...atd. To také pomáhá, hlavně si srovnat priority a zásady v obchodování. Protože pokud obchodník nedokáže srozumitelně vysvětlit svůj obchodní systém jinému, jak podle něj může obchodovat?

Tatanka

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...