Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Najlacnejsi broker


SonnY

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 76
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

  • 5 months later...

oanda od 1 dolaru, Jinak soulasim se Semikem. U oandy trosku pozor, v posledni dobe jsem zaznamenal ohlasy brokeru na ruznych forech ze ackoli to byl pred rokem dobry Forex broker, v posledni dobe rozttahuje spready v obdobi zverejnovani zprav neumerne vysoko. Lze take pouzit jen na zadavani prikazu. Chartovaci platformu musis mit nekde jinde, jejich je hrozna.

CUS Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

Chci obchodovat české akcie na trhu KOBOS přes FIO (psalo se tu dokonce, že je nejlevnější).

Mě se ale stejně výše poplatků nelíbí.

Pokud to chápu dobře zaplatím na poplatcích za vstup a výstup, pokud obchoduji do 100k, vždy 0,6% min 60 Kč + 0,01% poplatek trhu. Tedy zaplatím 1,22%. A to je podle mě moc.

Když vezmu, že největši pohyby trhu, které jsem sledoval jsou kolem 10 až 15ti procent, tak bych zaplatil na poplatcích skoro desetinu.

A co pohyby, kdy se netrefím, a co teprve spread a další věci. Ještě jsem neprovedl backtesting, zatím jen sleduji trh, čtu knihy, učím se indikátory a plním účet. Ale už mi to nedá spát a kazí mi to náladu.

Jde mi jen o to, že je komise podle mě vysoká, přece nedám třetinu svých zisků brokerovi, když budu úspěšný a když ne, tak mě ty komise budou stát třeba půlku mých ztrát.

Jak je to na ostatních trzích RMS/SPAD a u ostatních brokerů z hlediska poplatků za vstup a výstup.

Co si o tom myslíte?

Kolik procent z vašeho zisku dáváte brokerovi?

Jde mi o to, že základní strategie je vstoupit do trhu a v případě pohybu trhu na opačnou stranu z něho zase ihned vylézt a inkasovat ztrátu i když to bolí, takhle mě ale nebude bolet jen ztráta na ceně akcie ale třeba půlka bolesti půjde na komisi :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Pokud trváte na české trhu doporučím RM systém.
> Spadá také pod fio a při easyclick lotu jsou
> poplatky 0,3%. Loty jsou zde mnohem menší než ve
> spadu takže určitě cenou dosáhnete.

Obávám se, že EasyClick je mimo mou cenovou hladinu.

"
PHILIP MORRIS ČR 5 akcií
TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY 25 akcií
MITTAL STEEL OSTR. 25 akcií
KOMERČNÍ BANKA 25 akcií
ČEZ 100 akcií
TELEFÓNICA O2 C.R. 100 akcií
ČESKÁ SPOŘITELNA 100 akcií
VÍTKOVICE 100 akcií
UNIPETROL 250 akcií
TATRA 250 akcií
JČ PAPÍRNY VĚTŘNÍ 1000 akcií
"

Počet akcií na lot je stanoven tak, aby se cena jednoho lotu pohybovala kolem 60 až 100k CZK (a poplatek kolem 200 - 300 Kč), což je pro mě moc. Já chci začít obchodovat pomalu a tak s 10k CZK na jeden obchod.

Takže jsem si prošel ceníky, sice tam nerozumím půlce věcí a označení, ale pokud tomu rozumím správně (jsem to probíral s FIO přes tel.).

Pro obchody:
0 - 75 k CZK je trh KOBOS, poplatek 0,6% min 60 Kč.
75k - 750k CZK je trh RMS s EasyClickem od FIO, poplatek 0,3 %.
750k CZK a víc je trh SPAD, poplatek 0,1% min. 250,- / max. 990,- Kč.

Je mi jasné, že nemůžu s 10k CZK na jeden obchod obchodovat ve SPADu a naopak, že s 1M CZK můžu obchodovat v KOBOSu (ale se to nevyplatí na poplatcích).

Takže pro mých 10k CZK na obchod musím jít do KOBOSU a až mi za několik let vzroste účet, tak můžu přejít na RMS + Easyclick.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Preji dobry den,

jestli mohu poradit - s tak malym uctem se do obchodovani s akciemi vubec nepoustejte. I kdyz budete pomalu zhodnocovat ucet (o cemz pri uvadenych poplatcich pochybuji), vysledek nebude odpovidat vlozenemu usili.
S tak malym uctem asi prichazi v uvahu jen FOREX + broker s mikroloty.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kbtm Napsal:
-------------------------------------------------------
> Preji dobry den,
>
> jestli mohu poradit - s tak malym uctem se do
> obchodovani s akciemi vubec nepoustejte. I kdyz
> budete pomalu zhodnocovat ucet (o cemz pri
> uvadenych poplatcich pochybuji), vysledek nebude
> odpovidat vlozenemu usili.

Mě jde hlavně o to se něco naučit.
Že výsledek nebude odpovídat (aspoň prvních několik měsíců, než budu mít dostatečnou hotovost) vynaloženému úsilí je mi jasné.

> S tak malym uctem asi prichazi v uvahu jen FOREX +
> broker s mikroloty.

Například který broker? A jaké je nutné mít pro danou kombinaci (FOREX + mikroloty) kapitál.

Já spíš počítám, že ze začátku začnu investovat pravidelně pozičně + si začnu hrát s tím, že je jasné, že hodně zaplatím na poplatcích a časem jak mi bude přibývat hotovost, která mi přibývá mnohem větším tempem, než jakým mi plynou z účtu peníze na poplatcích :) na tom budu lépe.

Rozhodně pro mě je nejhorší alternativa spořit a začít naplno až s účtem, s kterým má cenu začít, protože o obchodování vím pramálo a zruinování účtu by mělo pravděpodobnost 95% :).

Chci začít skoro od nuly, abych si vše pořádně "ošahal" a zažil. O tom, že to z hlediska čistě investičního bude pro mé peníze špatný krok, je mi jasné, ale bude to pro mé peníze rozhodně dobré v budoucnu, protože teď budu riskovat maximálně tisíce, které mě nemají šanci ohrozit, kdybych ale začal naplno s účtem někde kolem 100 - 200k, tak tam by mě už ztráta mrzela.

Prostě je podle mě lepší začít s malým účtem, který se bude zvětšovat, než jak je tady běžné, napřed zruinovat jeden velký a pak se z toho poučit a začít s dalším velkým...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Preji dobry den,
ja bych videl nejvetsi problem v tak malem uctu pri obchodovani akcii v tom, ze prave nebudete schopen se naucit obchodovat. Pro "nauceni se obchodovat" potrebujete mit za sebou desitky/stovky obchodu - a to prave v tomto pripade nebude mozne.
Ceny nasich (CZ) akcii se pohybuji behem 1 dne v rozmezi 1-2% (a to je uz slusny pohyb). Tento pohyb Vam nebude schopen zaplatit ani poplatky - tj. budete nucen investovat cely ucet do 1-2 titulu a pak cekat nekolik dni/tydnu na rust ceny. Tj. za rok se Vam "povede" 10 (?) uspesnych obchodu.
A neuspesne - pri tak malem uctu je uzavrete pri jake ztrate ? Nebo budete cekat az cena opet "pujde okolo" ?

Momentalne si radeji kupte 10 ks akcii CEZu nebo 7 akcii ERSTE nebo 3 akcie KB ... myslim si, ze za rok na tom budete mnohem lepe, nez s takovou castkou zahajit aktivni obchodvani (akcii).

Brokeri s mikroloty jsou ve vlakne FOREX dostatecne popsani.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Preji dobry den,
ja bych videl nejvetsi problem v tak malem uctu pri obchodovani akcii v tom, ze prave nebudete schopen se naucit obchodovat. Pro "nauceni se obchodovat" potrebujete mit za sebou desitky/stovky obchodu - a to prave v tomto pripade nebude mozne.
Ceny nasich (CZ) akcii se pohybuji behem 1 dne v rozmezi 1-2% (a to je uz slusny pohyb). Tento pohyb Vam nebude schopen zaplatit ani poplatky - tj. budete nucen investovat cely ucet do 1-2 titulu a pak cekat nekolik dni/tydnu na rust ceny. Tj. za rok se

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za rad, chápu že v současné době by bylo pro mě lepší koupit cokoliv a držet to rok (navíc bych pak nemusel danit).

Uvidím, jak se zachovám, tohle by možná byla nejlepší strategie do doby, než budu mít na účtě aspoň dost peněz na EasyClick, a to pak už můžu obchodovat vlastně všechno.

No uvidí se.

Každopádně jsme se už hodně odchýlili od tématu vlákna, takže bych toto rád ukončil, a ještě jednou díky za dobře míněné rady, i když kdoví jak s nimi nakonec naložím.

Teď se jdu začíst do Forexového vlákna.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...